زمان مطالعه: 1 دقیقه

خرید و فروش نوزاد، قیمت: 100 میلیون تومان

اعضای باند کلاهبرداری که به بهانه خرید و فروش نوزاد از هر کدام از طعمه‌هایشان 100میلیون تومان دریافت می‌کردند دستگیر شدند.
24 اردیبهشت 1401
شناسه : 86463
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/86463
135+
بالا
اعضای باند کلاهبرداری که به بهانه خرید و فروش نوزاد از هر کدام از طعمه‌هایشان 100میلیون تومان دریافت می‌کردند دستگیر شدند.

حادثه 24 -  اعضای باند کلاهبرداری که به بهانه خرید و فروش نوزاد از هر کدام از طعمه‌هایشان 100میلیون تومان دریافت می‌کردند دستگیر شدند.

تحقیقات برای دستگیری این باند زمانی آغاز شد که ماموران پلیس فتا استان مازندران هنگام رصد شبکه‌های اجتماعی با آگهی‌های مربوط به خرید و فروش نوزاد روبه‌رو شدند. ماموران در پوشش مشتری با گردانندگان این صفحات ارتباط برقرار کردند و معلوم شد که اعضای باند با ادعای اینکه می‌توانند برای نوزادان به نام خریدار شناسنامه تهیه کرده و آنها را تحویل خانواده‌های جدیدشان دهند از هر کدام از طعمه‌هایشان 100میلیون تومان دریافت می‌کنند. با هماهنگی قضایی دستور بازداشت اعضای این باند صادر شد و ماموران در جریان بررسی‌ها متوجه شدند که متهمان 8نفرند و در استان‌های مختلف کشور به سر می‌برند. در ادامه مخفیگاه‌های تمامی گردانندگان این صفحات مجازی در استان‌های مختلف از جمله مازندران شناسایی شد و ماموران در جریان عملیات مختلف موفق شدند تمامی 8متهم پرونده را شناسایی و دستگیر کنند.

با دستگیری متهمان معلوم شد که همه ادعاهای آنها واهی بوده و این افراد به بهانه خرید و فروش نوزاد دست به کلاهبرداری از 21نفر زده‌اند. در حقیقت نه خبری از نوزاد بود و نه شناسنامه و اعضای باند پس از شناسایی مشتریانشان در فضای مجازی، آنها را فریب داده و پس از دریافت 100میلیون تومان از هر کدام از آنها، دیگر به تماس‌های این افراد پاسخ نمی‌دادند.

به گفته سردار مرتضی میرزایی، فرمانده انتظامی استان مازندران، اعضای این باند در بازجویی‌‌ها به کلاهبرداری 2میلیارد و 100میلیون تومانی از 21 نفر اعتراف کردند و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

آخرین اخبار «حوادث مازندران» را در صفحه حوادث مازندران و حوادث ساری حادثه 24 بخوانید.

 

 

ارسال نظر