زمان مطالعه: 2 دقیقه

انفجار شدید در چاه ساختمان مسکونی در خیابان مهرآباد جنوبی/ ریختن بنزین در چاه به خاطر از بین بردن حشرات و حیوانات! + عکس

انفجار شدید در پی ریختن بنزین و مایعات قابل اشتعال داخل چاه به خاطر وجود حشرات و حیوانات موذی، منجر به مصدومیت سه نفر شد.
09 اردیبهشت 1401
شناسه : 86164
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/86164
319+
بالا
انفجار شدید در پی ریختن بنزین و مایعات قابل اشتعال داخل چاه به خاطر وجود حشرات و حیوانات موذی، منجر به مصدومیت سه نفر شد.

حادثه 24 -  انفجار شدید در پی ریختن بنزین و مایعات قابل اشتعال داخل چاه به خاطر وجود حشرات و حیوانات موذی، منجر به مصدومیت سه نفر شد.

ساعت 13:04 ظهر امروز (جمعه؛ نهم اردیبهشت) یک مورد حادثه انفجار در یک ساختمان مسکونی در خیابان مهرآباد جنوبی، خیابان قضات‌لو به سامانه 125 سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان دو ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

محل حادثه یک ساختمان سه طبقه قدیمی بود که در یکی از اتاق‌ها در طبقه همکف چاهی وجود داشت؛ قرار بر این بود که چاه مذکور به سیستم شبکه فاضلاب شهری متصل شود لذا ساکنان این ساختمان با باز کردن دهانه چاه، حیوانات و حشراتی را مشاهده کرده بودند و به گفته خودشان با ریختن بنزین و مقداری مایعات قابل اشتعال قصد داشتند حیوانات داخل چاه را از بین ببرند اما به محض انجام این کار، انفجاری روی داده، شعله‌وری ایجاد و شیشه‌های این ساختمان بر اثر انفجار شکسته شده بود.

همچنین بر اثر حرارت لحظه‌ای سوختگی‌های زیادی روی در و دیوار منزل مذکور ایجاد شده بود.

 به گفته سید جلال ملکی؛ سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران، سه نفر از ساکنان این ساختمان (دو آقا و یک خانم) که تابعیت کشور افغانستان را نیز داشتند، حین حادثه روی دهانه چاه حضور داشتند که بر اثر این حادثه هر سه نفر دچار سوختگی شده و تحویل عوامل اورژانس شدند.

همچنین کاشی‌ها و موزائیک‌های اطراف دهانه چاه به دلیل انفجار تخریب شده که در نهایت آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی‌های لازم، محل حادثه را تحویل مالکان و عوامل شهرداری دادند.

ملکی با تأکید بر اینکه همیشه داخل چاه مخصوصاً چاه‌های فاضلاب قدیمی، گازهای خطرناک وجود دارد، گفت: این گازها قابل اشتعال، انفجار و بسیار مسموم‌کننده است همچنین افرادی که قصد ورود به اینگونه چاه‌ها را دارند، باید نکات ایمنی را به خوبی رعایت کنند.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران تصریح کرد: به هیچ عنوان نباید پس از گشودن دهانه چاه، مواد قابل اشتعال داخل آن ریخته شود همچنین در صورت انداختن عامل شعله‌زنی مانند کبریت، فندک یا سیگار داخل چاه، گازها و بخارات حاصلات از تبخیر مایعاتی همچون بنزین در کنار گازهای خود فاضلاب، می‌تواند انفجاری شدید رقم بزند یا حتی منجر به تخریب منزل شود.

آخرین اخبار «حوادث تهران» را در صفحه حوادث تهران حادثه 24 بخوانید.

ارسال نظر