زمان مطالعه: 5 دقیقه

دلیل کناره گیری احسان علیخانی از ماه عسل برملا شد

مجری و کارگردان «ماه عسل» این روزها «عصر جدید» را روی آنتن دارد؛ او بعد از مدت‌ها به دلیل استعفای پنج سال پیشِ خود از این برنامه ماه رمضانی اشاره کرد.
17 فروردین 1401
شناسه : 85569
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/85569
313+
بالا
مجری و کارگردان «ماه عسل» این روزها «عصر جدید» را روی آنتن دارد؛ او بعد از مدت‌ها به دلیل استعفای پنج سال پیشِ خود از این برنامه ماه رمضانی اشاره کرد.

حادثه 24 -  مجری و کارگردان «ماه عسل» این روزها «عصر جدید» را روی آنتن دارد؛ او بعد از مدت‌ها به دلیل استعفای پنج سال پیشِ خود از این برنامه ماه رمضانی اشاره کرد.

شب‌های ماه مبارک رمضان هر سال مردم را یادِ سریال‌های قدیمی و «ماه عسل» احسان علیخانی می‌اندازد، برنامه‌‌ای رمضانی که بیش از هر برنامه دیگر در این ایام طرفدار داشت. اما 5 سال پیش در جریان جشنواره جام‌جم، احسان علیخانی بعد از دریافت جایزه بهترین اجرا و بخش برنامه ترکیبی رسماً اعلام کرد: با مسئولان صحبت کردیم برای پایان ماه عسل و شروع عصر جدید.

بعد از آن برنامه‌هایی روی آنتن آمدند که به ماه عسلی شدن و ماه عسلی بودن محکوم شدند؛ حالا احسان علیخانی در ایام ماه مبارک رمضان که برای او هم نوستالژی آن ایام است متنی در صفحه خود منتشر کرده است که قابل تأمل است، مخصوصاً بخشی که دلیل خداحافظی با «ماه عسل» را این‌گونه تشریح می‌کند که عده‌ای تصویری عجیب و غیرواقعی از او ساخته بودند.

او نوشت: پنج سال است که از «ماه عسل» استعفا داده‌ام. این روزها با دوستانم برایتان «عصر جدید» و «جوکر» می‌سازم و خوشحالم که با «جوکر» می‌توانم گاهی بخندانم و با «عصر جدید»، گاهی، هیجان‌زده‌تان کنم.

سال‌ها ماه رمضان، «ماه عسل» ساختم، اما پنج سال شد که استعفا دادم و خداحافظی کردم. دلایل حرفه‌ای‌اش زیاد است که طرحش بماند برای روزگاری. شاید یکی از دلایل شخصی برای این تصمیم، احساس مسئولیت شدید برای خودم بود و ناراحتی از تصویر عجیب و غیرواقعی که تعدادی در ذهنشان از من ساخته بودند و توقع غیرمنطقی که از من داشتند که خیلی برایم آزاردهنده بود.

برای همین احساس کردم یا باید دیوانه‌بازی‌هایم را انتخاب کنم یا ادامه ماه عسل، و چون دیدم قرار است یک بار عمر کنم، دیوانه‌بازی‌هایم را انتخاب کردم. من در احوالات شخصی و زیست مرسوم و طبیعی خودم، قطعاً سرشار از اشتباه، غلط، تناقض و مسائل جدی حل‌نشده با خودم هستم و گاهی عاجز از سرکشی خودم.

اما تعدادی شدیداً اصرار دارند که تو را در زندگی شخصی‌ات، دقیق شبیه تِم و جنس کاری که می‌سازی ارزیابی کنند و با همان متر همیشه تو را اندازه بگیرند، بدون در نظر گرفتن احوالات شخصی‌ات، یعنی گذشته‌ات، دردهایت، رنج‌هایت، آرزوهایت، اختلال‌ها، مرض‌هایی که داری، حسرت‌هایی که می‌خوری و تمام آزمون و خطاهایت و…، سن که بالاتر می‌رود، دوست داری بیشتر شبیه خودت باشی حتی به‌غلط.»

ماه عسل دانشگاه عجیبی برایم بود که من را از یک پسر خام و خُل تبدیل کرد به پسری با مقداری کمتر از خامی و خُلی که در این دانشگاه هم تجدید شدم هم مشروط شدم و گاهی قبول شدم و نمره خوب گرفتم و در آخر، فارغ‌التحصیل.

پیش از این خبرنگار تسنیم با احسان علیخانی گفت‌وگویی کرده بود که او درباره ساخت دوباره برنامه «ماه عسل» چنین گفته بود:  الآن نمی‌توانم چیزی بگویم. به‌نظرم «عصر جدید» یک غول بی شاخ و دُمی است که نمی‌دانم تا کجا طی طریق کند. جالب است بدانید که تلویزیون به من پیشنهاد دادند هر دو برنامه را داشته باشم اما من گفتم نمی‌توانم.

او همچنین درباره وجود طعمِ «ماه عسلی» برخی از برنامه‌های تلویزیون خصوصاً در ماه مبارک رمضان هم چنین توضیحی داده بود: روزی که گفتم «ماه عسل» تمام! یک‌سری از تاک‌شوهای تلویزیونی، طعم و بوی «ماه عسل» را گرفتند و حتماً روزی هم با «عصر جدید» وداع کنم این سبک و روش ساخت برنامه‌ها هم رنگ و بوی برخی از برنامه‌های تلویزیونی خواهد شد.

آخرین اخبار چهره ها و افراد مشهور را در صفحه چهره ها حادثه 24 بخوانید.

ارسال نظر