زمان مطالعه: 1 دقیقه

میانگین حقوق معلمان با اعمال رتبه‌بندی چقدر افزایش می یابد؟

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: مجلس در قانون بودجه ۱۴۰۱ به طور قطعی بودجه رتبه بندی معلمان را در نظر گرفته و دولت هرچه سریع‌تر آن را عملیاتی کند.
17 فروردین 1401
شناسه : 85557
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/85557
3150+
بالا
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: مجلس در قانون بودجه ۱۴۰۱ به طور قطعی بودجه رتبه بندی معلمان را در نظر گرفته و دولت هرچه سریع‌تر آن را عملیاتی کند.

حادثه 24 -  سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: مجلس در قانون بودجه ۱۴۰۱ به طور قطعی بودجه رتبه بندی معلمان را در نظر گرفته و دولت هرچه سریع‌تر آن را عملیاتی کند.

آقای رضا حاجی پور گفت: دولت و آموزش و پرورش موظف به پرداخت معوقات قانون رتبه بندی معلمان از ۳۱ شهریور ماه سال ۱۴۰۰ تاکنون هستند.

لایحه نظام رتبه بندی معلمان ۱۶ اسفند ماه پارسال در شورای نگهبان تأیید شده بود و رئیس جمهور آن را بیست و سوم همان ماه برای اجرا در دستگاه ها ابلاغ کرد.

بر اساس این قانون کارمندان رسمی آموزش و پرورش را که در هفته ۲۴ ساعت در کلاس حضور دارند، به عنوان معلم، از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ رتبه بندی می کند.

مجلس در قانون بودجه ۱۴۰۱، با افزایش بودجه ۲۵ میلیارد تومانی دولت، آن را به حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان رساند.

دولت در نیمه دوم فروردین ماه باید آیین‌نامه های این قانون را تهیه کند تا احکامش صادر شود.

مسئولان می‌گویند میانگین حقوق معلمان در سال ۱۴۰۰ حدود ۷ میلیون تومان بوده که این میانگین امسال با اعمال رتبه‌بندی می‌تواند ۳ میلیون تومان افزایش یابد.

آخرین اخبار اجتماعی را در صفحه اخبار اجتماعی حادثه 24 بخوانید.

ارسال نظر