زمان مطالعه: 2 دقیقه

شوهر سابق آبروی زن جوان را با انتشار عکس‌های خصوصی اش برد

دو مرد که در پرونده‌های جداگانه از عکس‌های خصوصی همسران سابق خود برای انتقام‌گیری غیراخلاقی استفاده کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند. در اولین پرونده متهم با ایجاد یک صفحه جعلی در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام اقدام به ایجاد مزاحمت و سلب آرامش همسر سابقش کرده بود.
11 اسفند 1400
شناسه : 84770
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/84770
205+
بالا
دو مرد که در پرونده‌های جداگانه از عکس‌های خصوصی همسران سابق خود برای انتقام‌گیری غیراخلاقی استفاده کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند. در اولین پرونده متهم با ایجاد یک صفحه جعلی در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام اقدام به ایجاد مزاحمت و سلب آرامش همسر سابقش کرده بود.

حادثه 24 -  دو مرد که در پرونده‌های جداگانه از عکس‌های خصوصی همسران سابق خود برای انتقام‌گیری غیراخلاقی استفاده کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند. در اولین پرونده متهم با ایجاد یک صفحه جعلی در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام اقدام به ایجاد مزاحمت و سلب آرامش همسر سابقش کرده بود.

زنی جوان با مراجعه به پلیس فتا شکایتی را مطرح کرد مبنی بر اینکه شخصی ناشناس با انتشار تصاویر خصوصی‌اش در بستر شبکه اجتماعی اینستاگرام موجب برهم‌زدن آرامش روحی و روانی وی و خانواده‌اش شده است. این زن به کارآگاهان توضیح داد: مدتی است شخصی ناشناس اقدام به ارسال پیامک‌های حاوی الفاظ رکیک و توهین‌آمیز نسبت به من می‌کند و همچنین با ایجاد صفحه‌ای در اینستاگرام به نام من و گذاشتن شماره تماسم موجب شده تا عده‌ زیادی برایم مزاحمت تلفنی ایجاد کنند.

با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی و پلیسی صورت‌گرفته توسط کارشناسان متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی به پلیس فتا احضار شد.

متهم در بازجویی‌های اولیه منکر اتهامش ‌شد ولی پس از روبه‌رو‌شدن با مستندات، به جرمش اعتراف و انگیزه خود را از انجام این کار انتقام‌جویی عنوان کرد و گفت به‌دلیل اختلافاتی که با همسر سابقش داشت تصمیم گرفت از این طریق و با عکس‌های خصوصی او دست به انتقام‌گیری بزند. پرونده در‌نهایت تکمیل و برای سیر مراحل قانونی به دادسرا ارسال شد.

در دومین پرونده نیز متهم سایبری با ایجاد پروفایل جعلی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و انتشار تصاویر خصوصی همسر سابقش باعث هتک حیثیت او شده بود. در پی طرح شکایت از سوی زنی جوان با موضوع انتشار تصاویر خصوصی در شبکه اجتماعی اینستاگرام پرونده اولیه تشکیل شد و رسیدگی به آن در دستور کار کارشناسان قرار گرفت. براساس مستندات ارائه‌شده توسط شاکی و تحقیقات صورت‌گرفته مشخص شد مجرم سایبری با در‌اختیار‌داشتن تصاویر خصوصی این زن و ایجاد صفحه جعلی در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به انتشار عکس‌ها کرده است. در‌نهایت با انجام اقدامات تخصصی و پلیسی گرداننده صفحه اینستاگرامی شناسایی شد. متهم پس از حضور در پلیس فتا در اظهارات خود به جرمش اعتراف کرد و مشخص شد او که همسر سابق شاکی بود، به دلیل اختلافات قبلی اقدام به ایجاد پروفایلی جعلی و انتشار تصاویر کرده است.

آخرین اخبار «حوادث تهران» را در صفحه حوادث تهران حادثه 24 بخوانید.

ارسال نظر