زمان مطالعه: 2 دقیقه

دستبرد هکر 13 ساله به 1000 حساب بانکی

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: عامل فیشینگ از ۱۰۰۰ حساب شخصی که نوجوان ۱۳ ساله‌ای بود توسط پلیس استان مرکزی در استان تهران ردزنی و در یک عملیات ضربتی دستگیر و به یگان انتظامی منتقل شد.
08 اسفند 1400
شناسه : 84702
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/84702
344+
بالا
فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: عامل فیشینگ از ۱۰۰۰ حساب شخصی که نوجوان ۱۳ ساله‌ای بود توسط پلیس استان مرکزی در استان تهران ردزنی و در یک عملیات ضربتی دستگیر و به یگان انتظامی منتقل شد.

حادثه 24 -  فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: عامل فیشینگ از ۱۰۰۰ حساب شخصی که نوجوان ۱۳ ساله‌ای بود توسط پلیس استان مرکزی در استان تهران ردزنی و در یک عملیات ضربتی دستگیر و به یگان انتظامی منتقل شد.

سردار حسن مفخمی شهرستانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به شناسایی و دستگیری عاملان فیشینگ و صفحات جعلی در فضای سایبری اظهار داشت: به دنبال دستگیری دو نفر عامل فیشینگ و صفحات جعلی فضای مجازی از سوی کارشناسان پلیس فتا استان مرکزی و انجام بازجویی‌های فنی و تخصصی و اعتراف آنان مبنی بر وجود عامل اصلی این باند در یکی از استان‌های هم‌جوار که کار فیشینگ در فضای سایبری را انجام می‌دهد، پس از هماهنگی با دستگاه قضائی اقدامات لازم برای دستگیری وی در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: تیم رسیدگی‌کننده به این پرونده با انجام تحقیقات میدانی و پس از هماهنگی با دستگاه قضائی و اخذ نیابت، سرانجام محل اختفای عامل اصلی این باند را که یک نوجوان 13 ساله بود در استان تهران ردزنی و در یک عملیات ضربتی او را دستگیر و به یگان انتظامی منتقل کردند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به توقیف تجهیزات رایانه‌ای مهره اصلی این باند فیشینگ تصریح کرد: در ادامه تحقیقات و بازجویی‌های فنی انجام شده سرانجام این فرد به استفاده ابزاری از همدستان خود که اعتیاد شدید به مواد مخدر داشته‌اند از طریق فیشینگ و جعل صفحات در فضای مجازی، پس از ساخت درگاه‌های مجازی به اطلاعات 1000 حساب بانکی دست یافته و سپس اقدام به کلاهبرداری و سرقت 400 میلیون ریال از حساب‌های مورد نظر کرده‌اند.

مفخمی شهرستانی بیان کرد: متهمان دستگیر شده در این عملیات پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شدند.

وی با اشاره بر ضرورت آشنایی هرچه بیشتر افراد با اصول و قواعد حاکم بر خریدهای اینترنتی خاطرنشان کرد: کاربران فضای مجازی همواره باید با دقت به آدرس صفحه‌ای که اقدام به انجام تراکنش اینترنتی از طریق آن می‌کنند توجه داشته باشند و هرگاه در تراکنش‌های اینترنتی خود با خطا مواجه شدند بلافاصله با تغییر رمز کارت خود، از برداشت‌های غیرمجاز احتمالی پیشگیری کنند.

آخرین اخبار «حوادث مرکزی» را در صفحه حوادث مرکزی و حوادث اراک حادثه 24 بخوانید.

ارسال نظر