زمان مطالعه: 4 دقیقه

سوءاستفاده جنسی پزشک یکی از دانشگاهها از 21 دانشجو+ جزئیات

هیپس با ۲۱ اتهام تجاوز جنسی علیه هفت زن روبه‌رو است، اماخود را بی‌گناه می‌داند
20 بهمن 1400
شناسه : 84134
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/84134
175+
بالا
هیپس با ۲۱ اتهام تجاوز جنسی علیه هفت زن روبه‌رو است، اماخود را بی‌گناه می‌داند

حادثه 24 -  هیپس با ۲۱ اتهام تجاوز جنسی علیه هفت زن روبه‌رو است، اماخود را بی‌گناه می‌داند

دانشگاه کالیفرنیا موافقت کرد به بیش از ۲۰۰ زن که ادعا می‌کنند یک پزشک در این دانشگاه به آن‌ها تجاوز کرده است، نزدیک به ۲۵۰ میلیون دلار غرامت (۱۸۵میلیون پوند) بپردازد.

به گزارش بی‌بی‌سی، صدها زن که برخی از آن‌ها سرطان داشتند، می‌گویند که جیمز هیپس در طول دوره درمان آن‌ها را تحت آزار و اذیت جنسی قرار داده است. آن‌ها دانشگاه یوسی‌ال‌ای (UCLA) را متهم می‌کنند که سوءاستفاده جنسی از بیماران را آگاهانه مخفی کرده است.

جیمز هیپس، پزشک زنان، در طول فعالیت ۳۵ ساله خود بین سال‌های ۱۹۸۳ تا ۲۰۱۸ در مرکز بهداشت دانشجویان یوسی‌ال‌ای مستقر بود. این دانشگاه تا سال ۲۰۱۷ بررسی شکایات علیه پزشک متهم را آغاز نکرد و به پنهان کردن عمدی سوءاستفاده جنسی از بیماران متهم است.

هیپس با ۲۱ اتهام تجاوز جنسی علیه هفت زن روبه‌رو است و خود را بی‌گناه می‌داند؛ با این حال دادگاه در سال ۲۰۱۹ مجوز پزشکی او را به حالت تعلیق درآورد.

یوسی‌ال‌ای در بیانیه جدیدی که روز سه‌شنبه درباره این پزشک منتشر شد، اعلام کرد حاضر است به زنان معترض غرامت بپردازد. در بیانیه این دانشگاه آمده است: «رفتاری که ادعا می‌شود هیپس انجام داده، مذموم و با ارزش‌های دانشگاه مغایر است. اولین و بالاترین تعهد ما همواره در قبال جوامعی است که به آن‌ها خدمت می‌کنیم و امیدواریم حل‌وفصل این مشکل گامی در جهت تسلای شاکیان باشد.»

با وجودی که دانشگاه پرداخت غرامت را پذیرفته است، رسیدگی به شکایت آزار جنسی بیش از ۳۰۰ بیمار متوقف نمی‌شود و پرونده همچنان جریان دارد.

یکی از بیماران نجات‌یافته از سرطان پستان که از هیپس شکایت کرده است، درباره این اقدام دانشگاه به لس‌آنجلس تایمز گفت: «پس از هشت سال، بالاخره به رسمیت شناخته شد که چه اتفاقی برایم افتاده است. اگرچه این کار کمی تسکین‌بخش است، همچنان قلبم برای همه زنانی که در سکوت و بی‌عملی دانشگاه زجر کشیدند، به درد می‌آید.»

در ژوییه ۲۰۲۱، یک قاضی فدرال دستیابی به توافق ۷۳ میلیون دلاری با بیش از پنج هزار و ۵۰۰ زن علیه این پزشک متهم به آزار جنسی را تایید کرد. به گفته وکلای شاکیان، او زمانی پردرآمدترین دکتر در کل سیستم دانشگاه بود.

جان سی مانلی، وکیل یکی از زنانی که علیه هیپس شکایت کرده است، گفت: «او یک متخصص زنان و سرطان‌شناس بود که در هیئت مدیره هم عضویت داشت اما ظاهرا یک شکارچی ماهر بود که از معاینات پزشکی سوءاستفاده می‌کرد.»

یوسی‌ال‌ای در شرایطی تلاش می‌کند خود را از این بحران نجات دهد که دانشگاه میشیگان نیز ماه گذشته، با بیش از یک هزار شاکی که گفته بودند از یک پزشک ورزشی با سابقه چهار دهه فعالیت حرفه‌ای آزارجنسی دیده‌اند، به توافقی ۴۹۰ میلیون دلاری دست یافت.

در همین حال، سه زن هم از دانشگاه هاروارد، یکی از معتبرترین دانشگاه‌های آمریکا، به دلیل اینکه اتهام‌های آزار جنسی را نادیده گرفته است، شکایت کردند.

تازه ترین رویدادهای جهان را در صفحه اخبار جهان حادثه 24 بخوانید.

ارسال نظر