زمان مطالعه: 2 دقیقه

راهنمای اضافه کردن دوره دانشجویی به سوابق بیمه

دانشجویان در حال حاضر می‌توانند دوران دانشجویی خود را به سابقه بیمه خود اضافه کنند، اما این بیمه شامل همه‌ی دانشجویان نمی‌شود. شرایط و نحوه انجام آن چگونه است؟
19 بهمن 1400
شناسه : 84075
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/84075
420+
بالا
دانشجویان در حال حاضر می‌توانند دوران دانشجویی خود را به سابقه بیمه خود اضافه کنند، اما این بیمه شامل همه‌ی دانشجویان نمی‌شود. شرایط و نحوه انجام آن چگونه است؟

حادثه 24 -  دانشجویان در حال حاضر می‌توانند دوران دانشجویی خود را به سابقه بیمه خود اضافه کنند، اما این بیمه شامل همه‌ی دانشجویان نمی‌شود. شرایط و نحوه انجام آن چگونه است؟

مردان در دوره سربازی بیمه می‌شوند و این بیمه جزو سنوات کاری محسوب می‌شود، سربازان می‌توانند این بیمه را خریداری و آن را به سابقه بیمه خود اضافه کنند. آیا این امکان برای دانشجویان نیز وجود دارد؟

رئیس سازمان امور دانشجویان، از انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با سازمان تامین اجتماعی خبر داد. براساس این تفاهم‌نامه سازمان تامین اجتماعی بیمه دانشجویان را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

آنطور که مدیران تامین اجتماعی می‌گویند دانشجویان در زمان شیوع کرونا و تعطیلی دانشگاه‌ها نیز می‌توانند بیمه شوند.

پیگیری‌های تجارت‌نیوز از سازمان تامین اجتماعی حاکی از این است که طرح بیمه دانشجویی شامل همه‌ی افراد نمی‌شود. در واقع دانشجویانی که فارغ‌التحصیل شده‌اند نمی‌توانند از این طرح استفاده کنند.

فقط کسانی که در حال حاضر مشغول به تحصیل هستند می‌توانند دوره دانشجویی خود را به سابقه بیمه خود وصل کنند.

آنطور که کارشناس بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی می‌گوید: در رابطه با خرید سوابق دانشجویی که مربوط به سنوات گذشته باشد طرحی وجود ندارد. در این طرح دانشجویان مشغول تحصیل می‌توانند خود را به صورت مشاغل آغاز بیمه کند که دوران تحصیل به عنوان سوابق منظور شود.

دانشجو باید گروه شغلی مشاغل آزاد را انتخاب کنند که بیمه دانشجویی یکی از زیرمجموعه‌های آن است.

هزینه بیمه دانشجویان چقدر است؟

حق بیمه‌ای که باید دانشجویان پرداخت کنند متفاوت است. یک نوع بیمه مشاغل ۱۲ درصد است که هزینه آن ۳۱۷ هزار تومان برآورد می‌شود. اگر دانشجویی قصد داشته باشد از بیمه مشاغل آزاد ۱۴ درصد استفاده کند باید ۳۷۰ هزار تومان حق بیمه پرداخت کند. البته یک نوع پرداخت ۱۸ درصد نیز وجود دارد که هزینه آن ۴۸۰ هزار تومان است.

در خصوص نحوه انجام بیمه، برای ثبت بیمه دانشجویان نیاز به مراجعه حضوری به شعب بیمه تامین اجتماعی نیست. داشنجویان باید به سامانه سازمان تامین اجتماعی به آدرس es.tamin.ir مراجعه و قرارداد بیمه خود را ثبت کنند.

آخرین اخبار اجتماعی را در صفحه اخبار اجتماعی حادثه 24 بخوانید.

ارسال نظر