زمان مطالعه: 3 دقیقه

حقوق معلمان با اجرای طرح رتبه‌بندی چقدر می‌شود؟

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: بر اساس قانون موعد رسمی اعمال رتبه بندی از ۳شهریور۱۴۰۰ است و از این تاریخ به مجموع حقوق، مزایا و فوق العاده‌های مستمر و ارقام مندرج در احکام کارگزینی معلمان، افزوده و افزایش‌ها اعمال می‌شوند.
16 بهمن 1400
شناسه : 83906
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/83906
1276+
بالا
عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: بر اساس قانون موعد رسمی اعمال رتبه بندی از ۳شهریور۱۴۰۰ است و از این تاریخ به مجموع حقوق، مزایا و فوق العاده‌های مستمر و ارقام مندرج در احکام کارگزینی معلمان، افزوده و افزایش‌ها اعمال می‌شوند.

حادثه 24 -  عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: بر اساس قانون موعد رسمی اعمال رتبه بندی از ۳شهریور۱۴۰۰ است و از این تاریخ به مجموع حقوق، مزایا و فوق العاده‌های مستمر و ارقام مندرج در احکام کارگزینی معلمان، افزوده و افزایش‌ها اعمال می‌شوند.

احمد حسین فلاحی با اشاره به آخرین تصمیمات با محوریت موضوع رتبه بندی معلمان در خصوص ایرادات شورای نگهبان گفت: یکی از ایرادات شورای نگهبان مربوط به رویکردی است که در خصوص تامین بودجه قانون در سال‌های آتی در نظر گرفته شده است. بر اساس اعلام شورای نگهبان منوط کردن اعمال رتبه بندی سال‌های بعد به پیش بینی‌هایی که قرار است در بودجه سنواتی انجام شود با بند ۱۰اصل ۳قانون اساسی کشور مغایرت دارد. در نشست اخیر کمیسیون آموزش بعد از بحث و تبادل نظر این قید از قانون رتبه بندی برداشته شد تا نظر شورای نگهبان در این زمینه تامین شود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس افزود: بر اساس تصمیم نمایندگان رتبه بندی معلمان از ۳۱شهریور۱۴۰۰ برای نیمه دوم سال اعمال خواهد شد و برای این منظور نیز با همراهی دولت و مجلس ۱۲.۵هزار میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است. ضمن اینکه برای سال ۱۴۰۱ نیز ۲۵هزار میلیارد تومان برای این منظور در نظر گرفته شده است. معلمان و فرهنگیان کشور مطمئن باشند این روند از نیمه دوم ۱۴۰۰ لحاظ خواهد شد.

او گفت: در شرایط فعلی تمرکز کمیسیون آموزش حل ابهامات شورای نگهبان است. اگر نظر دولت تامین شود، افزایش‌ها اعمال خواهد شد. اگر نظر دولت فعلی تامین نشود به لایحه ارائه شده از سوی دولت قبلی باز می‌گردیم تا موضوع راهی صحن شود و بعد از رای نمایندگان موضوع به شورای نگهبان ارجاع می‌شود.

نماینده همدان در مجلس در پاسخ به این پرسش که محتوای لایحه دولت قبلی دریافتی معلمان را تا چه میزان افزایش می‌دهد؟ گفت: بر اساس محتوای لایحه حداقل دریافتی معلمان بعد از رتبه بندی ۸میلیون تومان خواهد بود. البته این کف دریافتی‌ها است. معلمی با رتبه ۵که حدود ۱۰میلیون دریافتی دارد بعد از اجرای انی قانون بین ۳۰ تا ۳۵درصد افزایش دریافتی خواهد داشت.

فلاحی خاطرنشان کرد: بعد از رتبه بندی، معلمان در ۵گروه حرفه‌ای و تخصصی دسته بندی شده و مطابق آن دریافتی خواهند داشت. برای معلمان با رتبه آموزشیار معلم ۱۰درصد، مربی معلم ۱۵درصد، استادیار معلم ۱۲درصد، دانشیار معلم ۱۰درصد و استاد معلم ۵درصد علاوه بر افزایش رتبه‌های قبلی، به مجموع حقوق، مزایا و فوق‌العاده‌های مستمر و ارقام مندرج در احکام کارگزینی معلمان، افزوده می‌شود.

آخرین اخبار اجتماعی را در صفحه اخبار اجتماعی حادثه 24 بخوانید.

 

ارسال نظر