زمان مطالعه: 2 دقیقه

قاتل وحید مرادی قتل را انکار کرد/ در زندان رجایی شهر چه گذشت؟

مرد زندانی که به اتهام قتل وحید مرادی از اشرار معروف برای سومین مرتبه در دادگاه کیفری محاکمه می‌شد، با وجود اعترافات قبلی، دست داشتن در این قتل را انکار کرد.
11 بهمن 1400
شناسه : 83691
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/83691
553+
بالا
مرد زندانی که به اتهام قتل وحید مرادی از اشرار معروف برای سومین مرتبه در دادگاه کیفری محاکمه می‌شد، با وجود اعترافات قبلی، دست داشتن در این قتل را انکار کرد.

حادثه 24 -  مرد زندانی که به اتهام قتل وحید مرادی از اشرار معروف برای سومین مرتبه در دادگاه کیفری محاکمه می‌شد، با وجود اعترافات قبلی، دست داشتن در این قتل را انکار کرد.

اواخر اردیبهشت ماه سال97 وحید مرادی از افراد سابقه دار، چند روز پس از آزاد شدن از زندان در مهمانی یکی از دوستانش در ولنجک شرکت کرده بود اما با او درگیر شد و وی را به قتل رساند. او بعد از قتل فرار و تلاش کرد با عبور از مرز به ترکیه بگریزد اما دستگیر شد. وحید از اشرار معروف و در اینستاگرام چهره شناخته شده‌ای بود.

رسیدگی به پرونده قتلی که او مرتکب شده بود ادامه داشت تا اینکه 2ماه بعد او در جریان درگیری دسته جمعی در زندان رجایی شهر به قتل رسید. تحقیقات انجام شده نشان داد با وجود اینکه چندین نفر در درگیری حضور داشتند اما یکی از آنها به نام سعید، عامل اصلی قتل وحید است. بررسی سوابق این زندانی نشان می‌داد او پیش از این نیز مرتکب قتل شده اما توانسته بود رضایت اولیای دم را جلب کند. او همچنین در یک سرقت مسلحانه در لاهیجان نیز شرکت داشت.
«قاتل وحید مرادی بخشیده شد» را در اینجا بخوانید.

در این شرایط او 2مرتبه در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه و هر دو بار به قصاص محکوم شد اما این 2 حکم در دیوان عالی کشور نقض شد تا پرونده برای سومین مرتبه به دادگاه برگردد.

«حکم قصاص قاتل وحید مرادی شکسته شد» را در اینجا بخوانید

در سومین دور از رسیدگی به پرونده قتل وحید مرادی که دیروز برگزار شد ابتدا پدر، مادر، فرزند و همسر (به‌عنوان ولی دم قهری فرزند)‌ او خواستار قصاص قاتل شدند.

سپس نوبت به متهم رسید تا از خود دفاع کند. او با وجود اعترافاتش در دادسرا، دست داشتن در قتل را انکار کرد و گفت: روز حادثه من را تازه از سوئیت آورده بودند. حمام کردم و وارد سالن شدم. من از درگیری بی‌خبر بودم که یک مرتبه دیدم وحید و دوستانش وارد و با بقیه زندانیان درگیر شدند. متهم در ادامه گفت: قبول دارم که من هم در درگیری شرکت کردم اما قبول ندارم که من او را کشته‌ام. در دعوا افراد زیادی بودند که ممکن است آنها قاتل باشند.

به‌دنبال اظهارات متهم هیأت قضایی با اخذ آخرین دفاع از او برای تصمیم‌گیری وارد شور شدند.

آخرین اخبار «حوادث تهران» را در صفحه حوادث تهران حادثه 24 بخوانید.

همه چیز درباره پرونده قتل وحید مرادی را در اینجا بخوانید.

ارسال نظر