زمان مطالعه: 1 دقیقه

مرگ هولناک مادر و فرزند در انفجار خانه در قیروکارزین

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس اعلام کرد که نشست گاز در یک منزل مسکونی در روستای نهویه قیروکارزین منجر به فوت یک مادر و کودک و مصدومیت سه نفر دیگر شد.
06 بهمن 1400
شناسه : 83517
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/83517
82+
بالا
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس اعلام کرد که نشست گاز در یک منزل مسکونی در روستای نهویه قیروکارزین منجر به فوت یک مادر و کودک و مصدومیت سه نفر دیگر شد.

حادثه 24 -  مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس اعلام کرد که نشست گاز در یک منزل مسکونی در روستای نهویه قیروکارزین منجر به فوت یک مادر و کودک و مصدومیت سه نفر دیگر شد.

دکتر محمدجواد مرادیان چهارشنبه ۶ بهمن به خبرنگاران گفت: ساعت 6 و 33 دقیقه صبح امروز پس از وصول گزارش وقوع حادثه انفجار در روستای نهویه از توابع شهرستان قیروکارزین، سه تیم امدادی از اورژانس به محل حادثه که یک خانه روستایی بود، اعزام شدند.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس افزود: در این منزل مسکونی یک خانواده پنج نفری زندگی می‌کردند که سه نفر از اعضای این خانواده براثر انفجار و ریزش آوار خانه، مصدوم و راهی بیمارستان شدند و دو نفر دیگر شامل مادر و یک کودک 4 ساله، جان خود را از دست دادند.

مرادیان گفت: با توجه به فصل سرما و استفاده بیشتر خانواده‌ها از وسایل گرمایی گازسوز، خانواده‌ها باید از علایم شایع گازگرفتگی مطلع باشند و در صورت مشاهده این علایم، اقدامات اولیه را انجام دهند.

او گفت: گیجی، کرختی مزمن، سردرد ناگهانی و آبریزش بینی از علایم شایع گاز گرفتگی است که افراد سالم به دلیل این که این علایم دیرتر در آنها بروز می‌کند باید کاملاً هوشیار بوده و با مشاهده این علایم، در افرادی که حساس‌تر هستند، سریع با اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرند و اقدامات اولیه را انجام دهند.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس خاطرنشان کرد: انجام اقدامات پیشگیرانه در تمام شرایط کمک مؤثری برای جلوگیری از حوادث بزرگ تر در آینده خواهد بود و رعایت چند نکته ایمنی قبل از راه‌اندازی وسایل گاز سوز گرمایشی، میتواند در پیشگیری از حوادث تلخ و حفظ جان همشهریان بسیار کارآمد باشد.

آخرین اخبار «حوادث فارس» را در صفحه حوادث فارس و حوادث شیراز حادثه 24 بخوانید.

ارسال نظر