زمان مطالعه: 2 دقیقه

تاکید رئیس جمهور بر اجرای لایحه رتبه بندی معلمان

علیرضا پاک فطرت در نشست هم‌اندیشی مجمع نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت آموزش و پرورش را مادر و مرجع تمام وزارت خانه‌های کشور می‌دانیم و نقشی که سیستم تعلیم و تربیت در راستای رشد کشور می‌تواند ایفا کند بی‌بدیل و بی‌جایگزین است.
03 بهمن 1400
شناسه : 83394
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/83394
4676+
بالا
علیرضا پاک فطرت در نشست هم‌اندیشی مجمع نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت آموزش و پرورش را مادر و مرجع تمام وزارت خانه‌های کشور می‌دانیم و نقشی که سیستم تعلیم و تربیت در راستای رشد کشور می‌تواند ایفا کند بی‌بدیل و بی‌جایگزین است.

حادثه 24 -  علیرضا پاک فطرت در نشست هم‌اندیشی مجمع نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت آموزش و پرورش را مادر و مرجع تمام وزارت خانه‌های کشور می‌دانیم و نقشی که سیستم تعلیم و تربیت در راستای رشد کشور می‌تواند ایفا کند بی‌بدیل و بی‌جایگزین است.

رئیس مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی گفت: ایراداتی که از سوی شورای نگهبان به رتبه‌بندی معلمان وارد شده است به زودی برطرف و پیش‌بینی ما این است که تا پایان بهمن یا قبل از عید اجرایی شود.

رئیس مجمع نمایندگان فارس گفت: باور داریم توسعه یافتگی هر جامعه و کشوری به آموزش و پرورش آن کشور بستگی دارد و در راستان این امر مجلس یازدهم توجه ویژه‌ای به این مسئله داشته است.

پاک فطرت گفت: طرح رتبه‌بندی معلمان را که سال‌ها مغفول مانده بود، مجلس یازدهم پیگیری کرده و تا حصول نتیجه پای کار ایستاده است و پیش‌بینی ما این است که تا پایان بهمن یا قبل از عید امسال مسئله رتبه‌بندی معلمان برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شود.

رئیس مجمع نمایندگان فارس گفت: رئیس‌جمهور نیز همواره بر نظام هماهنگ پرداخت عادلانه تاکید کرده است و نسبت به تهیه و ارائه لایحه‌ای به مجلس برای تحول نظام پرداخت عمومی قول مساعد داده‌اند.

حقوق و دستمزد باید به سختی و ارزش کار داده شود

پاک فطرت گفت: اعتقاد داریم حقوق و دستمزد را باید به راندمان، سختی و ارزش کار داد و تعیین حقوق صرفا با تکیه بر ساعات کاری باعث کاهش انگیزه و کیفیت کار خواهد شد.

وی با بیان اینکه باید نخبگان را وارد آموزش و پرورش کنیم گفت: بنا به فرموده مقام معظم رهبری باید معلمان از طریق دانشگاه فرهنگیان وارد آموزش و پرورش شوند.

رئیس مجمع نمایندگان فارس گفت: آسیب‌شناسی مسائل تربیتی و آموزشی آموزش و پرورش باید در اولویت کار مسئولان این سیستم قرار گیرد تا بدانیم چرا در این نقطه ایستاده‌ایم و چه راهکارهایی برای برون رفت از آن داریم.

پاک فطرت گفت: کمی‌سازی آموزش و نمره‌گذاری کار دانش‌آموزان یک آفت بزرگ برای آموزش و پرورش است و باعث اضطراب تحصیلی و گاها حتی ترک تحصیلی می‌شود.

وی گفت: مسائل تربیتی باید محور اصلی فعالیت‌های آموزش و پرورش فارس باشد تا دانش‌آموزانی اخلاق مدار و فعال و متعهد به ارزش‌های اسلامی در جامعه تربیت کنیم.

آخرین اخبار اجتماعی را در صفحه اخبار اجتماعی حادثه 24 بخوانید.

دیدگاه ها
 • علی صفری
  04 بهمن 1400
  آقای رئیس جمهور زور نزن ... رئیس مملکتی هستی که از بیخ وبن مخالف فرهنگ تعالی و رشد علمی هستند بقکر پول باش که خربزه آبه

  پاسخ

 • هموطن
  04 بهمن 1400
  ازبازیهای سیاسی کشورخسته شدیم تاکی میخواهندحقوق ملت راپایمال کنندقانونی که مجلس تصویب کرده برای رتبه بندی معلمان چرابایددچارسیاست زدگی شودپس اقتدارخانه ملت کجاست؟؟ اگردولت نمیخادلایحه اجراشودچراعلنابه معلمان نمیگه تاکی ازفرهنگیان سوء استفاده خواهدشدبه نظرم فرهنگیان بایدیک صدادرسراسرکشورمصرانه قیام کنندتاحقشان ضایع نشود....خدایاداد مارابستان ازناکسان

  پاسخ

 • بی نام
  04 بهمن 1400
  چرا فقط برای فرهنگیان تومملکت پول نیس...اینهمه غارت وچپاول ازکجای مملکته ..معلما ازاونجانیستن

  پاسخ

 • بی نام
  03 بهمن 1400
  رتبه بندی معلمان به مسئله بودجه گره نخورده بلکه یک موضوع سیاسی است که بین فرهنگیان ومسئولین نظام است بارها فرهنگیان حسن نیت خود را در مراحل حساس نشان داده انداما این بازی با احساسات فرهنگیان حتی اگر رتبه بندی تصویب واجرا شود عاقبت به خیر نمی شود کدورت که بین مسئولین وفرهنگیان ایجاد شده قابل حل نخواهد بود

  پاسخ

پاسخ به :
= 5-4
ارسال نظر