زمان مطالعه: 1 دقیقه

خبر مهم درباره اجرای رتبه‌بندی معلمان

دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور توضیحات جدیدی درباره بودجه و اجرای لایحه رتبه‌بندی معلمان در مجلس داد.
02 بهمن 1400
شناسه : 83362
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/83362
922+
بالا
دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور توضیحات جدیدی درباره بودجه و اجرای لایحه رتبه‌بندی معلمان در مجلس داد.

حادثه 24 -  دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور توضیحات جدیدی درباره بودجه و اجرای لایحه رتبه‌بندی معلمان در مجلس داد.

علی کریمی فیروزجائی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره لایحه رتبه‌بندی معلمان، عنوان کرد: عدم اجرای این لایحه به معنای اجحاف در حق معلمان است.

دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور با اشاره به اعتبار ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی مورد نیاز اجرای این لایحه در سال آینده، ادامه داد: دولت در روند بررسی این لایحه تأمین منابع مالی آن را به عهده گرفت‌.

این نماینده مجلس، تعلل دولت در پذیرش مسئولیت مالی آن را ناشی از ضعف و کوتاهی سازمان برنامه و بودجه دانست و افزود: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، رتبه بندی را خط قرمز خود می‌داند و یکپارچه از اجرای این لایحه و تأمین نظر معلمان‌ سخت‌کوش کشور حمایت می کند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ مجلس خاطرنشان کرد: مجلس در تدوین بودجه سال آینده بر اجرایی شدن لایحه رتبه بندی معلمان تأکید دارد.

نماینده مردم بابل در مجلس با تأکید بر اهمیت اجرای لایحه رتبه بندی معلمان گفت: با اجرای این لایحه تحول عمیقی در روند پیشرفت سند توسعه دستگاه تعلیم و تربیت رخ خواهد داد، خواسته‌ی به حق فرهنگیان نباید در دالان بروکراسی اداری کشور مغفول بماند.

وی با یادآوری تلاش معلمان در عرصه توسعه و پیشرفت زیربنایی کشور، افزود: رشد و توسعه کشور در گرو توجه اساسی به نیازهای معلمان است.

عضو هیأت رئیسه مجلس یازدهم با تأکید بر لزوم تغییر نگرش مسئولان به ظرفیت های فرهنگیان تصریح کرد: علی رغم برخی نگرش‌ها آموزش و پرورش یک دستگاه تولیدی است.

کریمی فیروزجایی افزود: پیگیری‌های گسترده کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای تحقق عملیاتی شدن لایحه رتبه بندی معلمان بی وقفه ادامه دارد؛ خواسته‌ی به حق فرهنگیان در فضایی منطقی و آرام و بدور از تنش و هیاهوی رسانه ای در حال پیگیری است.

آخرین اخبار اجتماعی را در صفحه اخبار اجتماعی حادثه 24 بخوانید.

ارسال نظر