زمان مطالعه: 3 دقیقه

مرگ هولناک عباس کلهر و حامد شاه‌حسینی در علم‌کوه مازندران

کوهنوردانی که قصد صعود به علم‌کوه در استان مازندران را داشتند، در نزدیکی قله دچار حادثه شدند و تلاش‌ها برای امداد و نجات طی سه روز گذشته بی‌نتیجه ماند و در نهایت هر دو کوهنورد جان خود را از دست دادند.
24 دی 1400
شناسه : 83104
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/83104
3372+
بالا
کوهنوردانی که قصد صعود به علم‌کوه در استان مازندران را داشتند، در نزدیکی قله دچار حادثه شدند و تلاش‌ها برای امداد و نجات طی سه روز گذشته بی‌نتیجه ماند و در نهایت هر دو کوهنورد جان خود را از دست دادند.

حادثه 24 -  کوهنوردانی که قصد صعود به علم‌کوه در استان مازندران را داشتند، در نزدیکی قله دچار حادثه شدند و تلاش‌ها برای امداد و نجات طی سه روز گذشته بی‌نتیجه ماند و در نهایت هر دو کوهنورد جان خود را از دست دادند.

دو تن از کوهنوردان تهرانی به نام‌های عباس کلهر ( مربی برف) و حامد شاه‌حسینی (راهنمای سنگ) طی برنامه‌ریزی از قبل تعیین شده قرار بود سه‌شنبه ۲۱ دی قله علم کوه را از مسیر گرده آلمان‌ها صعود کنند که به‌دلیل سرمای شدید زمین‌گیر شدند و تلاش امدادگران برای نجات آنها بی‌نتیجه ماند و هر دو نفر جان خود را از دست دادند.

کردگار محمودی رئیس جمیت  هلال‌احمر شهرستان کلاردشت درباره عملیات امدادرسانی به این کوهنوردان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه  عملیات نجات با اعزام یک فروند بالگرد در دستور کار قرار گرفت، اظهار کرد: یک گروه پزشکی و تخصصی کوهستان ایران از ساعات ابتدایی صبح روز چهارشنبه ۲۲ دی ماه امسال خبر گرفتار شدن ۲ تن از کوهنوردان تهرانی به نام‌های عباس کلهر ( مربی برف) و حامد شاه‌حسینی (راهنمای سنگ) در منطقه گرده آلمان‌ها و زیرسنگ سماور را دریافت کردند که به‌دلیل سرمای شدید و یخ‌زدگی یکی از کوهنوردان جهت صعود به دیواره و صخره گرده آلمان‌ها در منطقه خرسان در تماس با جمعیت هلال‌احمر درخواست امدادرسانی کردند.

وی گفت: با همکاری سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر در ابتدا قرار بر اعزام تیمی در عصر روز چهارشنبه بود که به‌دلیل سرعت باد بالا و ارتفاع بالای پرواز امکان اعزام نیرو با وجود آماده بودن تیم امداد و نجات میسر نشد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان کلاردشت بیان کرد: با هماهنگی‌های انجام شده بین کمیته جست‌وجو و نجات فدراسیون و همچنین امداد کوهستان سازمان امداد و نجات هلال‌احمر، یک فروند بالگرد با پرواز به منطقه علم‌کوه در قالب یک تیم ۶ نفره از امدادگران کوهستان فدراسیون و هلال احمر به منطقه اعزام شدند.

براساس اعلام انجمن پزشکی فدراسیون کوهنوردی،کوهنوردانی که قصد صعود به علم کوه در استان مازندران را داشتند، در نزدیکی قله دچار حادثه شدند و در حالی‌که امروز امدادگران برای نجات آنها با هلی کوپتر به منطقه اعزام شده بودند، یکی از آنها جان خود را از دست داد.

حامد شاه حسینی (راهنمای سنگ) به همراه عباس کلهر در ١٠٠ متری قله به دلیل سرمای شدید دچار حادثه شدند که امروز خبر رسید که متاسفانه هر دو نفر فوت شدند.

آخرین اخبار «حوادث مازندران» را در صفحه حوادث مازندران و حوادث ساری حادثه 24 بخوانید.

 

ارسال نظر