زمان مطالعه: 1 دقیقه

نجات از چوبه دار همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از رهایی یک زندانی محکوم به قصاص با اعلام رضایت اولیای دم در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) خبر داد.
18 دی 1400
شناسه : 82892
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/82892
88+
بالا
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از رهایی یک زندانی محکوم به قصاص با اعلام رضایت اولیای دم در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) خبر داد.

حادثه 24 -  رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از رهایی یک زندانی محکوم به قصاص با اعلام رضایت اولیای دم در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) خبر داد.

مجتبی قهرمانی اظهار کرد: همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) یک زندانی محکوم به قصاص با اعلام رضایت اولیای دم از مجازات رهایی یافت.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: در راستای سیاست‌های ابلاغی از سوی رییس قوه قضاییه مبنی بر لزوم تلاش برای ایجاد مصالحه در پرونده‌های قصاص از طریق استفاده از ظرفیت‌های شورا‌های حل اختلاف، این پرونده قتل عمد به شورای حل اختلاف شهرستان توکهور و هشتبندی استان هرمزگان ارجاع شد که خوشبختانه با پیگیری اعضای این شورا و معتمدین محلی پس از برگزاری جلسات متعدد با حضور طرفین پرونده، همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) منجر به سازش شد.

 وی همچنین گذشت اولیای دم در این پرونده را اقدامی درخور تحسین و موجب خشنودی خداوند متعال در تأسی از سیره نبی مکرم اسلام(ص) و ائمه معصومین برشمرد و از تلاش و کوشش مسئولان قضایی، اعضای شورای حل اختلاف و معتمدین محلی برای برقراری صلح و سازش تشکر و قدردانی کرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تاکید کرد: ایجاد صلح و سازش و اصلاح ذات البین از شاخص‌ترین توصیه‌ها و آموزه‌های دینی است و اگر روحیه گذشت و برادری مبنای عمل آحاد مردم قرار گیرد قطعاً موجب ارتقای امنیت روانی و نهادینه شدن اخلاق و معنویت در سطح جامعه خواهد شد.

آخرین اخبار مثبت و رویدادهای شیرین را در صفحه حادثه پلاس حادثه 24 بخوانید.

ارسال نظر