زمان مطالعه: 6 دقیقه

عشق اینترنتی دختر جوان با مرد میانسال دردسرساز شد

مرد میانسال با اطلاعات و تصاویر ساختگی اقدام به راه اندازی پیج شخصی به اسم یک جوان بیست ساله کرده بود و من هم، همه حرفهایش را باور کردم و حالا متوجه شدم فریب یک آدم علاف و بیکار را خوردم که هم سن پدرم می باشد.
18 دی 1400
شناسه : 82891
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/82891
370+
بالا
مرد میانسال با اطلاعات و تصاویر ساختگی اقدام به راه اندازی پیج شخصی به اسم یک جوان بیست ساله کرده بود و من هم، همه حرفهایش را باور کردم و حالا متوجه شدم فریب یک آدم علاف و بیکار را خوردم که هم سن پدرم می باشد.

حادثه 24 -  مرد میانسال با اطلاعات و تصاویر ساختگی اقدام به راه اندازی پیج شخصی به اسم یک جوان بیست ساله کرده بود و من هم، همه حرفهایش را باور کردم و حالا متوجه شدم فریب یک آدم علاف و بیکار را خوردم که هم سن پدرم می باشد.

افسر پرونده به مرد میانسالی که دستبند بر دست گوشه اتاق روی نیمکت نشسته اشاره می کند و  می گوید: به زودی شاکی پرونده به همراه همسر و دخترش از راه می رسند. فکر  کنم بهتر است  که با دختر خانواده صحبت کنید تا کامل در جریان پرونده و آشنایی وی با این مرد قرار بگیرید .

چند دقیقه بعد دختر جوان به همراه والدینش وارد دایره مبارزه با جرائم اخلاقی پلیس فتا شدند. از ظاهر هر سه نفر مشخص بود که از قشر مرفه جامعه هستند. دوست داشتم هر چه زودتر پای صحبت آنها بنشینم و علت رابطه  این خانواده را با این مرد میانسال پیدا کنم .

بعد از اینکه افسر پرونده مرا به آنها معرفی کرد دختر جوان کنارم نشست و گفت: مقصر همه این اتفاقات خودم هستم. من 15 سال دارم و از وقتی پدرم گوشی مورد علاقه ام را برایم تهیه کرد شبانه روز مثل همه هم سن و سال هایم دنبال تفریح و سرگرمی و وقت گذرانی درشبکه های اجتماعی بودم. در یکی از همین شبکه های اجتماعی فردی به من پیشنهاد دوستی داد. پروفایلش را دیدم و از مشخصات و تصاویری که از خودش در پیج شخصی اش قرار داده بود خوشم آمد و به همین دلیل پیشنهادش را قبول کردم .

ظرف مدت کوتاهی با چرب زبانی مرا به خودش وابسته کرد و طوری اعتماد مرا جلب کرد که تعدادی از عکس های خصوصی ام را برایش ارسال کردم و دقیقا از وقتی موفق شد عکس هایم را بدست بیاورد دردسرهای من شروع شد .

علاوه بر تصاویر اطلاعات شخصی زیادی از خود و خانواده ام در اختیارش گذاشته بودم. با توجه به اطلاعات و مستنداتی که از من داشت شروع به تهدید و اخاذی کرد و از من می خواست تا هر چند روز یک بار مبلغی را به حسابش واریز کنم تا خانواده ام را در جریان ارتباطمان قرار  ندهد .

بعد از مدتی از من خواست تا علاوه بر پول از نزدیک هم با او ملاقات داشته باشم. با وجود ترس از واکنش والدینم تصمیم گرفتم موضوع اخاذی را با آنها درمیان بگذارم و اجازه ندهم ماجرای اشتباهم از این پیچیده تر شود .

بعد از صحبت با والدینم به پلیس فتا آمدیم. پلیس موفق شد هویت واقعی فرد مزاحم را شناسایی کند. این مرد میانسال با اطلاعات و تصاویر ساختگی اقدام به راه اندازی پیج شخصی به اسم یک جوان بیست ساله کرده بود و من هم،  همه حرف هایش را باور کردم و حالا متوجه شدم فریب یک آدم علاف و بیکار را خوردم که هم سن پدرم می باشد.

خوشحالم که موضوع را به موقع با خانواده ام در میان گذاشتم. خدا می داند اگر باز هم تسلیم خواسته هایش می شدم چه بلایی به سرم می آمد. در حال حاضر هم متهم با دستور مقام قضایی برای شناسایی سایر قربانیان احتمالی در اختیار پلیس فتا می باشد. البته امیدوارم من اولین و آخرین فردی باشم که این مرد فریبش داده است.

نظریه کارشناس

- برخلاف تصور افراد فضای مجازی بسیار خطرناک تر از دنیای واقعی است ولی اکثر افراد با توجه به اینکه در محیط امن و آرام خانه خود می نشینند و خیلی راحت با دیگران درارتباط قرار

می گیرند دچار این سوءتفاهم می شوند که خطری از جانب این دنیای مجازی متوجه آنها نیست .

 - شما در فضای مجازی با دنیایی از هویت های جعلی و پروفایلهای جذاب و بی نقص روبرو هستید که پس از جلب اعتماد و علاقه شما نقطه ضعف های لازم برای تهدید و اخاذی از شما را بدست

می آورند .

- با نوجوان خود در خصوص آسیبهای فضای مجازی صحبت کنید و به او اطمینان بدهید در صورتی که به اقتضای ویژگی های سنی خود دچار لغزش و اشتباه شود برای جبران اشتباهاتش به عنوان والدین در کناراو هستید و نیازی نیست به خاطر ترس از شما در چرخه باطل اشتباهات گرفتار شود .

- به عنوان والدینی مسئول و دلسوز همواره مطالعه کنید و دانش خود را درباره ویژگی های بلوغ و نوجوانی افزایش دهید تا بتوانید همین دانستنی ها را به فرزند خود نیز منتقل نمایید و آسیب ها و مشکلات این دوران از رشد را برای خود و فرزندتان به حداقل برسانید .

- در صورت مشاهده هرگونه تخلف و ارتکاب جرم در فضای مجازی مراتب را با کارشناسان ما در پلیس فتا درمیان بگذارید و یاریگر پلیس در مقابله با جرائم سایبری باشید .

آخرین «اخبار حوادث» را در صفحه اخبار حوادث حادثه 24 بخوانید.

ارسال نظر