زمان مطالعه: 2 دقیقه

نجات معجزه آسای مادر شیرازی و دو پسرش از مرگ حتمی

با حضور به موقع آتش نشانان، یک مادر به همراه دو فرزندش در شیراز از چنگال قاتل خاموش نجات یافتند.
14 دی 1400
شناسه : 82806
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/82806
556+
بالا
با حضور به موقع آتش نشانان، یک مادر به همراه دو فرزندش در شیراز از چنگال قاتل خاموش نجات یافتند.

حادثه 24 -  با حضور به موقع آتش نشانان، یک مادر به همراه دو فرزندش در شیراز از چنگال قاتل خاموش نجات یافتند.

مرکز فارس،ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شیراز پس از دریافت خبر پاسخگو نبودن اعضای یک خانواده در یک واحد مسکونی، از سوی خویشاوندان، بی درنگ امروز نیرو‌های عملیات ایستگاه ۸ را به قید فوریت به همراه تیم نجات به خیابان آفاق شهرک گلستان، اعزام کرد.

رییس سازمان آتش‌نشانی شیراز گفت: پس از رسیدن به محل حادثه به دلیل بسته بودن درب واحد مسکونی آتش نشانان سریعا از طریق نردبان نجات خود را به بالکن این واحد مسکونی و سپس از طریق پنجره به فضای داخلی ساختمان رساندند و با پیکر نیمه جان یک مادر ۳۵ و دو پسر ۱۶ و ۵ ساله مواجه شدند که بر اثر استنشاق گاز مونواکسیدکربن، نیمه بیهوش نقش بر زمین شده بودند.

محمد هادی قانع افزود: نیرو‌های عملیات در اولین اقدام پس از درخواست عوامل اورژانس ونیروی انتظامی مشغول انجام اقدامات احیای اولیه شدند که بلافاصله پس از حضور عوامل اورژانس هر سه نفر برای انجام اقدامات تخصصی‌تر تحویل تیم پزشکی شدند.

قانع تصریح کرد: آتش نشانان پس از جستجو در داخل واحدمسکونی و اطمینان از عدم وجود شخص دیگری داخل آن، به ایمن سازی محل حادثه پرداختند و با خاموش کردن تمام ادوات گاز سوز و باز کردن راه‌های ورود و خروج اکسیژن، به تخلیه گاز مونواکسید کربن مشغول شدند.

این مقام مسئول ادامه داد: با تحویل مصدومین به اورژانس و محل حادثه به عوامل انتظامی و ارائه تذکرات ایمنی به همسایگان و حاضرین در ساختمان، آتش نشانان به عملیات خود پایان دادند.

وی گفت: پس از بررسی های انجام شده علت بروز این حادثه نقص فنی در پکیج و سیستم غیر اصولی تهویه آن اعلام شد.

آخرین اخبار «حوادث فارس» را در صفحه حوادث فارس و حوادث شیراز حادثه 24 بخوانید.

 

ارسال نظر