زمان مطالعه: 7 دقیقه

گشت مجازی پلیس فعال شد/ توضیحات سردار رحیمی درباره طرح های پلیس پایتخت

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از فعالیت‌ گشت‌های مجازی پلیس خبر داد.
08 دی 1400
شناسه : 82601
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/82601
421+
بالا
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از فعالیت‌ گشت‌های مجازی پلیس خبر داد.

حادثه 24 -   فرمانده انتظامی تهران بزرگ از فعالیت‌ گشت‌های مجازی پلیس خبر داد.

سردار حسین رحیمی با گرامیداشت یاد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و روز نهم دی ماه گفت:‌ مهم‌ترین نیاز جامعه ما امنیت است و ماموران پلیس به بهترین وجه و با تلاش شبانه‌روزی آن را ایجاد کرده‌اند. ما شرایط اقتصادی و فشارهای دشمن را می‌بینیم اما پلیس به عنوان متولی و مسئول برقراری نظم و انضباط برای برقراری این امنیت به طور شبانه روزی در تلاش است.

وی با اشاره به تماس‌های مردمی با سامانه ۱۹۷ تصریح کرد:‌ میزان تقدیر مردم از پلیس پایتخت در تماس با سامانه ۱۹۷ در سال جاری ۳۶ درصد افزایش داشته است. از طرفی دیگر شاهد کاهش ۸۶ درصدی شکایت مردم از پلیس تهران نیز طی همین مدت بودیم. من به همکارانم تاکید کرده‌ام که وقتی شهروندی به ما مراجعه می‌کند، مشکل او را مشکل خودمان ببینیم و با روی گشاده با مردم در ارتباط باشیم.

رحیمی درباره طرح‌های پلیس پایتخت برای اجرای امنیت در پایتخت نیز گفت:‌ ما سلسله طرح‌هایی را برای ارتقاء امنیت تعریف کردیم، مثلا در طرح اقتدار پلیس امنیت تاکید کردیم که باید جلوی عرض اندام اراذل و اوباش گرفته شود و امروز با افتخار می‌گوییم که نتیجه اجرای این طرح این شده که اراذل و اوباش دیگر جرأت عرض اندام را در تهران ندارند و ما آنها را از سوراخ موش بیرون می‌کشیم.

رییس پلیس پایتخت ادامه داد:‌در مورد طرح رعد هم که طرح دیگر ماست، ما به کلانتری‌ها گفته‌ایم که باید کشف محور باشند و با هر نوع جرمی برخورد کنند. ما طرح‌های دیگری را داریم در مورد برخورد با سارقان و مجرمان حرفه‌ای که برای افراد حرفه‌ای و سابقه‌دار است. در این حوزه کارآگاهان پلیس آگاهی ما وارد می‌ شوند.

رحیمی با بیان اینکه طرح ظفر از سوی ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر انجام می‌شود، گفت: تا کنون بالغ بر ۱۸ تن موادمخدر را که باید در همین تهران توزیع می‌شد، کشف کرده‌ایم. ما با قاچاقچیان عمده و معتادان متجاهر و ... با قدرت برخورد می‌کنیم.

رییس پلیس پایتخت از فعالیت گشت انتظامی در فضای مجازی خبر داد و گفت:‌ پلیس فتای ما امروز با قدرت گشت‌زنی خود را در فضای مجازی شروع کرده است و نباید مجرمانی که در فضای مجازی رها شده‌اند فکر کنند که در آنجا نظارتی نیست. ما در مبارزه با اراذل و اوباش، فروشندگان سلاح، مسائل امنیت اخلاقی و ... در فضای مجازی هم پلیس داریم و گشت‌های مجازی ما فعال است. ما با اجرای طرح‌های مختلف با مجرمان هم در فضای حقیقی و هم در فضای مجازی برخورد می‌کنیم و در تلاشیم تا امنیت مردم در فضای مجازی برقرار شود و امنیت امروز نتیجه تلاش و اقدامات شبانه‌روزی پلیس است.

بیش از ۹۸ درصد مردم نیز در چارچوب قانون فعالیت دارند

وی با بیان اینکه پلیس خود را نوکر و خادم مردم می‌داند، گفت:‌کشف هزاران مورد جرائم از سرقت و کلاهبرداری تا جعل و قاچاق و مفسدان اقتصادی نتیجه اقدامات پلیس است. ما در مقابل مجرمان مقتدرانه برخورد خواهیم کرد و تعارف نداریم. با کسی که نظم و امنیت و آرامش مردم و جامعه را بر هم بزند برخورد می‌کنیم و این خط قرمز ماست. بیش از ۹۸ درصد مردم نیز در چارچوب قانون فعالیت دارند و ما در خدمت آنها هستیم.

رحیمی درباره اینکه اگر فردی مورد سرقت قرار گرفت چه کند؟ گفت:‌ ما میانگین روزانه ۸۰۰ گشت ۱۱۰ داریم، از این رو لازم است شهروندان حتما با پلیس تماس بگیرند.

چند سال است که منتظریم ۴۰ کلانتری به تهران اضافه شود

فرمانده انتظامی تهران بزرگ وجود کلانتری و پاسگاه در شهر را امنیت آفرین توصیف کرد و ادامه داد:‌ ما چند سال است که منتظریم ۴۰ کلانتری به تهران اضافه شود و تعداد کلانتری‌ها به بالای ۲۰۰ کلانتری برسد، اما مسکن و شهرسازی و شهرداری و ... به مردم کم لطفی کردند.ما به تناسب رشد شهرها نتوانستیم کلانتری درست کنیم و حتما باید دولت و ... بیایند و کمک کنند. چون امنیت زیرساخت همه فعالیت‌هاست. در حال حاضر در جاهایی که کلانتری نیست، اهالی محل می‌توانند از نگهبانان محله استفاده کنند.

آخرین اخبار «حوادث تهران» را در صفحه حوادث تهران حادثه 24 بخوانید.

ارسال نظر