زمان مطالعه: 1 دقیقه

شکنجه کودک معلول توسط والدین معتاد در گلستان

معاون اجتماعی بهزیستی گلستان از یک مورد کودک آزاری در استان خبرداد و گفت: از ابتدای سال تاکنون ۲۸۹ مورد کودک آزاری در استان ثبت شده است.
05 دی 1400
شناسه : 82483
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/82483
339+
بالا
معاون اجتماعی بهزیستی گلستان از یک مورد کودک آزاری در استان خبرداد و گفت: از ابتدای سال تاکنون ۲۸۹ مورد کودک آزاری در استان ثبت شده است.

حادثه 24 -  معاون اجتماعی بهزیستی گلستان از یک مورد کودک آزاری در استان خبرداد و گفت: از ابتدای سال تاکنون ۲۸۹ مورد کودک آزاری در استان ثبت شده است.

مریم معصومی بعدازظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: یکی از وظایف مهم اورژانس اجتماعی مداخله در بحران‌های اجتماعی است.

معاون اجتماعی بهزیستی گلستان افزود: خوشبختانه با آگاهی و همراهی دهیار یکی از روستاهای شرق استان، گزارشی مبنی بر کودک آزاری توسط والدین را ارئه داد که منجر به مداخله همکاران ما در اورژانس اجتماعی شد.

وی تصریح کرد: این کودک از افراد دارای معلولیت شدید ذهنی و جسمی سازمان بوده که به دلیل اعتیاد والدین مورد آزار و اذیت بوده و در شرایط بسیار تأسف باری زندگی می‌کرده است.

معصومی ضمن تشکر از دادستان شهرستان آزادشهر با بیان اینکه ورود جدی قضات در برخورد با چنین اتفاقاتی باعث پیشگیری از تکرار آن است. اظهار کرد: در خصوص موارد این چنینی همکاران ما با هماهنگی دادستانی نسبت به دریافت حکم قضایی انتقال کودک اقدام کرده و به مراکز بهزیستی برای اقدامات بعدی تحویل داده شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال تا کنون ۲۸۹ مورد کودک آزاری به مراکز اورژانس اجتماعی گزارش شده که با ورود کارشناسان منجر به کاهش و یا پیشگیری از آسیب‌های ثانویه برای کودک شده است.

معاون اجتماعی بهزیستی گلستان از مردم خواست تا درصورت مشاهده چنین مواردی با اورژانس اجتماعی تماس گرفته گرفته تا از بروز مشکلات بعدی برای آسیب دیدگان یا افراد در معرض آسیب پیشگیری شود.

ارسال نظر