زمان مطالعه: 1 دقیقه

مرزهای زمینی ایران به دلیل شیوع اومیکرون بسته شد

سخنگوی گمرک با اشاره به بستن شدن مرزهای زمینی مسافری با کشورهای همسایه از امروز و به مدت ۱۵ روز، از بلامانع بودن فعالیت‌های تجاری خبر داد.
04 دی 1400
شناسه : 82443
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/82443
436+
بالا
سخنگوی گمرک با اشاره به بستن شدن مرزهای زمینی مسافری با کشورهای همسایه از امروز و به مدت ۱۵ روز، از بلامانع بودن فعالیت‌های تجاری خبر داد.

حادثه 24 - سخنگوی گمرک با اشاره به بستن شدن مرزهای زمینی مسافری با کشورهای همسایه از امروز و به مدت ۱۵ روز، از بلامانع بودن فعالیت‌های تجاری خبر داد.

روح‌الله لطیفی با اشاره به ابلاغیه ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت کشور، اظهار داشت: برای پیشگیری از شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا با عنوان «اومیکرون»، مرزهای زمینی در بخش مسافری با کشورهای همسایه از امروز (شنبه چهارم دی‌ماه) به مدت ۱۵ روز بسته خواهد شد.

وی تصریح کرد: محدودیت تردد مسافر در مرزهای زمینی ترکیه، عراق، افغانستان، جمهوری آذربایجان، پاکستان، ارمنستان قطعی شده‌ است و به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت.

سخنگوی گمرک ایران با بیان اینکه تردد مسافر در این مرزها تحت شرایط خاص خواهد بود، تاکید کرد: افراد دارای مجوز اقامت دائم، تحصیل، درمان و تجارت می‌ توانند در مدت تعیین شده در این مرزها تردد داشته باشند و همچنین خانواده‌های دیپلمات از این ممنوعیت تردد مستثنی هستند.

به گفته وی، تبادل مسافر در مرزهای زمینی با کشور ترکمنستان از ابتدای شیوع ویروس کرونا با محدودیت مواجه صد و این روند همچنان ادامه دارد.

سخنگوی گمرک ایران تاکید کرد: مرز ایران با تمام کشورهای همسایه در بخش تجاری فعال است و بدون هیچ اعمال محدودیتی، ناوگان باری طبق روال گذشته تردد خواهند داشت.

با شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ محدودیت ها و ممنوعیت هایی در جهان از جمله ایران اعمال شد که این روند با آغاز واکسیناسیون در اسفندماه سال ۹۹ رو به کاهش گذاشت.

در ماه های اخیر نوع جدیدی از ویروس کرونا در جهان شیوع پیدا کرده است که سرعت انتقال بسیار بالایی دارد و بار دیگر جهان را با اعمال محدودیت و ممنوعیت همراه کرده است

ارسال نظر