زمان مطالعه: 1 دقیقه

جاعل حرفه ای مدارک تحصیلی در کرج دستگیر شد

رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: جاعل مدارک تحصیلی در کرج دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شد.
27 آذر 1400
شناسه : 82196
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/82196
179+
بالا
رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: جاعل مدارک تحصیلی در کرج دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شد.

 حادثه 24 - رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: جاعل مدارک تحصیلی در کرج دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ محمد نادربیگی بعد از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری با انجام اقدامات اطلاعاتی از ارائه ۲ فقره مدرک تحصیلی جعلی به یکی از ادارات دولتی مطلع و بررسی موضوع را در دستورکار خود قرار دادند.

وی با بیان اینکه کارآگاهان پس از شناسایی محل سکونت افرادی که اقدام به ارائه مدرک تحصیلی جعلی کرده بودند، آنها را با هماهنگی مقام قضائی دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند، افزود: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که این افراد برای ارتقا شغلی و حقوقی اقدام به خریداری مدرک جعلی از متصدی یک کافی نت به مبلغ ۳۵ میلیون تومان کرده اند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز اظهار داشت: بلافاصله کارآگاهان به کافی نت جاعل و متهم اصلی پرونده اعزام شده و با هماهنگی مقام قضائی نامبرده را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اعتراف متهم به ۲ فقره جعل مدرک تحصیلی تصریح کرد: این فرد با دریافت نمونه مدرک تحصیلی از اینترنت اقدام به جعل آنها برای اشخاص دیگر می‌کرد.

سرهنگ نادربیگی در پایان با اشاره به تکمیل پرونده و معرفی متهمان به مراجع قضائی، خاطرنشان کرد: از شهروندان عزیز نیز درخواست داریم که به هیچ عنوان به وعده‌های واهی کلاهبرداران در زمینه جعل مدرک تحصیلی با ثبت درسامانه سازمان سنجش و.. توجه نکنند و در صورت مشاهده موارد مشابه موضوع را از طریق شماره ۱۱۰ به پلیس اعلام کنند.

ارسال نظر