زمان مطالعه: 2 دقیقه

جزئیات انفجار مرگبار سیلندرهای گاز در خیابان قلعه مرغی

سخنگوی سازمان آتش نشانی از وقوع انفجار شدید ناشی از نگهداری سیلندر‌های اکسیژن در خیابان قلعه مرغی خبر داد که در این حادثه 2 نفر فوت کردند.
22 آذر 1400
شناسه : 82053
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/82053
185+
بالا
سخنگوی سازمان آتش نشانی از وقوع انفجار شدید ناشی از نگهداری سیلندر‌های اکسیژن در خیابان قلعه مرغی خبر داد که در این حادثه 2 نفر فوت کردند.

حادثه 24 - سخنگوی سازمان آتش نشانی از وقوع انفجار شدید ناشی از نگهداری سیلندر‌های اکسیژن در خیابان قلعه مرغی خبر داد که در این حادثه 2 نفر فوت کردند.

سیدجلال ملکی درباره وقوع انفجار شدید در یک ساختمان در قلعه مرغی گفت: ساعت ١٨:۴۴ دقیقه یکشنبه یک مورد حادثه انفجار شدید در یک ساختمان در محله قلعه مرغی، خیابان زمزم، به سامانه ١٢۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله پس از آن سه ایستگاه آتش نشانی به محل اعزام شدند.

وی ضمن بیان اینکه اولین ایستگاه در مدت زمان سه دقیقه به محل رسید گفت: در محل مشاهده شد که در ملک حدودا ٢٠٠ متری و دو طبقه حادثه رخ داده است. طبقه اول این ساختمان محلی برای شارژ و نگهداری سیلندر استفاده می‌شده و چندین سیلندر کوچک و بزرگ اکسیژن، استیلن و مواد اینچنینی در محل نگهداری وجود داشتند.

ملکی افزود: دلیل وقوع انفجار از سوی کارشناسان در حال بررسی است. در این محل به یکباره انفجار شدیدی رخ داده و باعث تخریب همکف، بخشی از طبقه دوم شده و مغازه مجاور نیز کاملا تخریب شده است. شیشه‌های چندین ساختمان مقابل و کناری ملک نیز شکسته شده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران اظهار کرد: برخی افراد می‌گفتند که امروز اولین روز کار این کارگاه بوده است. متاسفانه بر اثر انفجار حریق جزیی نیز ایجاد شده بود که توسط آتش نشانان اطفا شد.

وی با اشاره به انجام عملیات جست و جو و نجات گفت: متاسفانه دو نفر که زیر حجم زیادی آجر و خاک مدفون شده بودند از زیر آوار بیرون آورده شدند و مشخص شد هر دو نفر جان خود را از دست داده‌اند. یک آقا هم در طبقه بالایی حضور داشته که با کمک آتش نشانان از ساختمان خارج شد. نیرو‌ها در حال ایمن سازی محل و کارشناسان در حال بررسی علت حادثه هستند.

ارسال نظر