زمان مطالعه: 2 دقیقه

آبروریزی مرد جوان با انتشار تصاویر نامتعارف همسر سابق

مردی که با هدف انتقام‌گیری اقدام به تهیه و انتشار تصاویر نامتعارف از همسر سابقش در فضای مجازی کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.
16 آذر 1400
شناسه : 81898
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/81898
493+
بالا
مردی که با هدف انتقام‌گیری اقدام به تهیه و انتشار تصاویر نامتعارف از همسر سابقش در فضای مجازی کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

حادثه 24 - مردی که با هدف انتقام‌گیری اقدام به تهیه و انتشار تصاویر نامتعارف از همسر سابقش در فضای مجازی کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

مردی که با هدف انتقام‌گیری اقدام به تهیه و انتشار تصاویر نامتعارف از همسر سابقش در فضای مجازی کرده بود، شناسایی و دستگیر شد. زنی چند روز قبل به پلیس فتا مراجعه کرد و در شکایتی گفت فردی تصاویر شخصی و خصوصی او را در یک صفحه جعلی در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر کرده و باعث آبروریزی و هتک حیثیت او شده است.

این زن گفت نمی‌داند چه کسی و با چه انگیزه‌ای دست به این کار زده است. بعد از طرح شکایت از‌سوی زن جوان رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. افسران سایبری پس از بررسی اظهارات شاکی و تحقیقات همه جوانب پرونده با بهره‌گیری از روش‌های علمی و فنی موفق شدند ردپای مجرم را در فضای مجازی شناسایی کنند.

متهم که شوهر سابق شاکی بود بعد از دستگیری به پلیس فتا منتقل شد و تحت بازجویی قرار گرفت. او گفت از ماجرای انتشار عکس‌های همسر سابقش بی‌اطلاع است. این مرد بعد از روبه‌روشدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر به‌ناچار به جرم خود اقرار کرد و گفت: من و همسر سابقم اختلافات زیادی با هم داشتیم و به‌همین‌دلیل بعد از طلاق برای تلافی و انتقام‌گرفتن از او با ایجاد چند صفحه جعلی با نام و مشخصات همسر سابقم دست به این اقدام زدم تا آبرویش را ببرم.

سرهنگ دوم یوسف شاکری، رئیس پلیس فتای استان خراسان شمالی با تأیید این خبر گفت: ایجاد هویت‌های مجازی و غیرواقعی در فضای مجازی باعث شده مجرمان و برخی کاربران فضای مجازی خیلی راحت‌تر از فضای حقیقی اخلاقیات را زیر پا بگذارند. این افراد معمولا گمان می‌کنند در صورت شکستن خطوط قرمز اخلاقی و اجتماعی در فضای مجازی مورد سرزنش و یا مجازات قرار نمی‌گیرند، درصورتی‌که قانون‌گذار برای قانون‌شکنان و مجرمان در فضای مجازی نیز مانند فضای حقیقی مجازاتی متناسب در نظر گرفته است.

ارسال نظر