زمان مطالعه: 1 دقیقه

مجتمع ستاره فارس طعمه حریق شد

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز از اطفای به موقع حریق در مجتمع ستاره فارس واقع در خیابان عفیف‌آباد شیراز خبر داد.
13 آذر 1400
شناسه : 81770
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/81770
328+
بالا
رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز از اطفای به موقع حریق در مجتمع ستاره فارس واقع در خیابان عفیف‌آباد شیراز خبر داد.

حادثه 24 - رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز از اطفای به موقع حریق در مجتمع ستاره فارس واقع در خیابان عفیف‌آباد شیراز خبر داد.

محمدهادی قانع با اعلام خبر آتش سوزی در طبقه همکف این مجتمع درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت ۱۰:۲۷ امروز یک مورد آتش سوزی در قسمت تجاری این مجتمع در طبقه همکف، به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان از چهار ایستگاه آتش‌نشانی به همراه خودرو‌های پشتیبانی به محل حادثه اعزام شدند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شیراز با اشاره به حضور سه دقیقه‌ای آتش‌نشانان در محل حادثه، گفت: محل حادثه مجتمع بلندمرتبه‌ای است که در زمینه فروش پوشاک فعالیت دارد و با توجه به باز بودن مغازه‌ها و حضور شهروندان در محل، در صورت عدم حضور به موقع و کنترل حریق، حادثه‌ای گسترده پیش بینی می‌شد.

وی بیان کرد: آتش نشانان بلافاصله پس از حضور در مجتمع به دو گروه تقسیم شدند و ضمن خارج کردن شهروندان از محل، عملیات جست و جوی منبع انتشار دود و آتش آغاز شد و مشخص شد این آتش سوزی از قسمت بالکن یک مغازه کیف و کفش بر اثر اتصالی در سیم‌های برق در محل انبار تعداد زیادی از اجناس رخ داده است.

به گفته قانع این حریق، منجر به متصاعد شدن دود در طبقات شده بود که در مدت زمانی کوتاهی با مدیریت دقیق تیم اطفایی کنترل و کاملا اطفا شد.

رئیس سازمان آتش نشانی افزود:در این حادثه مصدومیت و تلفات جانی نداشتیم و آتش نشانان پس از اطفای حریق و عدم سرایت شعله‌ها به مغازه‌های همجوار، وارد مرحله ایمن سازی و لکه گیری شدند.

ارسال نظر