زمان مطالعه: 4 دقیقه

خبر مهم قالیباف درباره آخرین وضعیت لایحه رتبه بندی معلمان

رئیس مجلس توضیحاتی درباره آخرین وضعیت بررسی لایحه رتبه بندی معلمان در پارلمان ارائه کرد.
07 آذر 1400
شناسه : 81593
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/81593
1907+
بالا
رئیس مجلس توضیحاتی درباره آخرین وضعیت بررسی لایحه رتبه بندی معلمان در پارلمان ارائه کرد.

حادثه 24 - رئیس مجلس توضیحاتی درباره آخرین وضعیت بررسی لایحه رتبه بندی معلمان در پارلمان ارائه کرد.

رحمت اله نوروزی نماینده علی آباد کتول در مجلس در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 7 آذر) قوه مقننه و  در اخطار اصل 60 قانون اساسی با بیان اینکه فرهنگیان چشم‌انتظار تعیین تکلیف رتبه‌بندی فرهنگیان هستند، گفت: قرار بود امروز یکشنبه، گزارش رتبه‌بندی فرهنگیان با اعتبار 25 هزار میلیاردی که با موافقت میرکاظمی و قول رئیس جمهور صورت گرفت را بارگذاری شود اما آقای نیکزاد گفته است دولت می‌خواهد آن را پس بگیرد.

وی ادامه داد: در فراکسیون هم به آقای نوری گفتیم، ما نمی‌توانیم امروز و فردا کنیم و از آن مهلت 10 روزه، اکنون بیش از یک ماه گذشته است لذا فرهنگیان از مجلس و دولت انتظار دارند.

نماینده علی آباد کتول در مجلس تصریح کرد: مدارس در حال بازگشایی بعد از کرونا است لذا آموزش و پرورش باید از این رخوت و سستی بیرون آمده و به پویایی برسد.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به این اخطار با اشاره به اهمیت رتبه‌بندی فرهنگیان گفت: شما اخطار اصل 60 را می‌دهید اما از آنجایی که دولت در این باره لایحه داده است، باید به اصل 75 قانون اساسی هم توجه کنید و کمیسیون نمی‌تواند خلاف این اصل قانون اساسی موضوعی را تصویب کند.

وی  ادامه داد: همه مجلس در رابطه با رتبه‌بندی فرهنگیان اتفاق نظر داشته و هم در این رابطه نظر دولت را گرفته‌ایم.

نماینده تهران در مجلس ادامه داد:  معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در همین صحن مجلس، اعتبار مورد نیاز برای اجرای رتبه‌بندی را به میزان 25 هزار میلیارد تومان قطعی کرد لذا کمیسیون نمی‌تواند مصوبه‌ای داشته باشد که بار مالی بیش از این برای دولت داشته باشد و ما نیز مکلف هستیم بر اساس آن اقدام کنیم که البته کمیسیون هنوز متأسفانه این کار را انجام نداده است.

وی افزود: بهرحال نظر دیوان محاسبات، نظر مرکز پژوهش‌های مجلس و نظر دولت این است که این موضوع بار مالی بیشتری نسبت به آن چه دولت اعلام کرده است دارد لذا جلسه‌ای خواهیم گذاشت و آن را اصلاح خواهیم کرد اما  آنچه مشخص و روشن است.

رئیس مجلس تاکید کرد: معلمان عزیز باید بدانند که این قانون هر زمان به تصویب برسد از 31 شهریور 1400 شامل حال آنها خواهد شد که برای امسال (نیمه دوم امسال) در سقف 12 هزار و 500 میلیارد تومان خواهد بود و ادامه آن از ابتدای سال 1401 با اعتبار 25 هزار میلیارد تومان اجرا می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: ممکن است در فضای مجازی افراد و گروه‌ها حرف‌هایی بزنند یا در رسانه‌ها مطالبی به صورت کم و زیاد عنوان شود اما معلمان به این موضوعات توجه نکنند چرا که ما هم در مجلس و هم در دولت بهترین مدافعان آنها هستیم.

ارسال نظر