زمان مطالعه: 4 دقیقه

تازه ترین خبر از تعیین تکلیف رتبه بندی معلمان در مجلس

عضو کمیسیون آموزش از تعیین تکلیف رتبه بندی معلمان در آذر ماه ۱۴۰۰ خبر داد. در این میان منادی رئیس کمیسیون آموزش هم از بررسی لایحه در جلسه هفته آینده صحن علنی خبر داد.
03 آذر 1400
شناسه : 81509
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/81509
2407+
بالا
عضو کمیسیون آموزش از تعیین تکلیف رتبه بندی معلمان در آذر ماه ۱۴۰۰ خبر داد. در این میان منادی رئیس کمیسیون آموزش هم از بررسی لایحه در جلسه هفته آینده صحن علنی خبر داد.

حادثه 24 - عضو کمیسیون آموزش از تعیین تکلیف رتبه بندی معلمان در آذر ماه ۱۴۰۰ خبر داد. در این میان منادی رئیس کمیسیون آموزش هم از بررسی لایحه در جلسه هفته آینده صحن علنی خبر داد.

بررسی رتبه بندی معلمان در کمیسیون آموزش به پایان رسیده است و حالا بر اساس اخبار منتشر شده قرار است در جلسه هفته اینده صحن علنی مورد بررسی نهایی قرار گیرد. این خبری است که امروز منادی رئیس کمیسیون آموزش اعلام کرد. برای اجرایی شدن رتبه بندی فرهنگیان ۲۵ هزار میلیارد تومان اختصاص یافته است. بنا بر آخرین اصلاحات لایحه در کمیسیون اموزش با اجرای رتبه بندی حقوق فرهنگیان بین ۲۵ تا ۷۵ درصد افزایش خواهد یافت.

بررسی نهایی لایحه رتبه ‌بندی معلمان در جلسه هفته آینده

علیرضا منادی سفیدان با اشاره به جلسه غیر علنی مجلس شورای اسلامی درخصوص لایحه رتبه بندی معلمان با رئیس سازمان برنامه و بودجه و تصمیمات مثبت این جلسه درخصوص این لایحه تصریح کرد: در این جلسه آقای قالیباف رئیس مجلس درخواست ۲۵ هزار میلیارد تومان برای اجرای این لایحه در سال ۱۴۰۰ را داشت که مورد موافقت دولت قرار گرفت.

منادی گفت: به دنبال موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه با این رقم؛ رئیس مجلس شورای اسلامی نامه ای به دولت درخصوص این موضوع ارسال و دولت نیز جواب موافقت آن را به رئیس مجلس داد.

 رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی به دنبال نهایی کردن لایحه رتبه بندی معلمان است و در این زمینه رئیس و نواب رئیس مجلس حمایت های خوبی را انجام داده اند گفت: این لایحه در کمیسیون آموزش و تحقیقات بر اساس تخصیص ۲۵ هزار میلیارد تومان به رتبه بندی معلمان تدوین و برای ارائه و بررسی در صحن علنی به هیات رئیسه مجلس ارسال شد.

منادی تصریح کرد: براساس گفته آقای قالیباف، این لایحه در اولین جلسه هفته آینده مجلس شورای اسلامی به بحث و بررسی نهایی گذاشته خواهد شد.

وی افزود: با توجه به اینکه اولین دستور جلسه هفته آینده مجلس شورای اسلامی بررسی برنامه ها و صلاحیت آقای یوسف نادری وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش است، بررسی لایحه رتبه بندی معلمان پس از این دستور قرار دارد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین بررسی و تصویب لایحه رتبه بندی معلمان را در راستای طرح تحول بنیادین در آموزش و پرورش و ارتقای سطح معیشت و علمی معلمان ذکر کرد.

تعیین تکلیف رتبه بندی در آذر ماه

محمد وحیدی عضو کمیسیون آموزش  با اشاره به اینکه برای اجرای لایحه رتبه بندی در سال جاری ۲۵ هزار میلیارد تومان اختصاص پیدا می‌کند، اظهار کرد: به میزان توانایی مالی دولت، طرح رتبه بندی معلمان اجرا می‌شود و اعتبارات مربوط به این طرح در سال ۱۴۰۱ نیز در مجلس بررسی خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح رتبه بندی معلمان مهم‌ترین اقدام ۵۰ ساله آموزش و پرورش ایران است، تأکید کرد: طرح رتبه بندی معلمان تزاحمی با نظام پرداخت حقوق سایر کارمندان ندارد و این اطمینان را به کارمندان می‌دهیم طرح رتبه بندی معلمان به معنای عدم توجه به سایر کارکنان دولت نیست.وحیدی با اشاره به اینکه اجرای رتبه بندی معلمان به معنای توجه به نسل‌های آینده کشور است، افزود: ظرفیت تولید علم و دانش از طریق معلم به دانش‌آموزان منتقل می‌شود و این موضوع نشان‌دهنده اهمیت اجرای رتبه بندی معلمان است.

ارسال نظر