زمان مطالعه: 5 دقیقه

حکم حمید صفت قطعی شد؛ پایان کابوس اعدام برای خواننده رپ

قضات دیوان عالی کشور حکم تبرئه حمید صفت از اتهام قتل عمدی را تایید کردند تا کابوس اعدام برای این خواننده رپ پس از 4 سال به پایان برسد.
02 آذر 1400
شناسه : 81499
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/81499
691+
بالا
قضات دیوان عالی کشور حکم تبرئه حمید صفت از اتهام قتل عمدی را تایید کردند تا کابوس اعدام برای این خواننده رپ پس از 4 سال به پایان برسد.

حادثه 24 - قضات دیوان عالی کشور حکم تبرئه حمید صفت از اتهام قتل عمدی را تایید کردند تا کابوس اعدام برای این خواننده رپ پس از 4 سال به پایان برسد.

رسیدگی به پرونده جنجالی حمید صفت، همچنان در دادگاه ادامه دارد. ماجرا از این قرار بود که مرداد سال 96 رپر معروف پس از آنکه فهمید مادرش با شوهرش درگیر شده و سیلی خورده است خودش را به خانه آنها رساند. آنطور که خودش اعتراف کرد در فرط عصبانیت ابتدا گلدانی را به دیوار کوبید و میزی که آنجا بود واژگون کرد و در ادامه با پدرخوانده اش که تا پیش از این رابطه خوبی با یکدیگر داشتند درگیر شد. هرچند دقایقی بعد با حضور همسایه ها این درگیری پایان یافت اما پدرخوانده حمید که 66 سال داشت و از چندین بیماری زمینه ای رنج می برد به بیمارستان منتقل شد و چند روز بعد به دلیل خونریزی مغزی جانش را از دست داد تا با شکایت فرزندانش، حمید به اتهام قتل عمد بازداشت شود.

در دادگاه کیفری

تحقیقات از خواننده جوان در دادسرا ادامه داشت و با وجود اینکه در نظریه اولیه پزشکی قانونی اعلام شده بود آثار اصابت جسم سخت به سر متوفی مشاهده شده اما در نظریه های بعدی اعلام شد آثار ضربه وجود ندارد و متوفی به دلیل بیماری های زمینه ای جان باخته است. در این شرایط بود که حمید تا زمان تشکیل دادگاه با وثیقه آزاد شد. مدتی بعد او در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه و با رای 2 نفر از 3 قاضی دادگاه به قصاص محکوم شد. او و وکلایش به این رای اعتراض کردند و حکم در دیوان عالی کشور شکست و پرونده بار دیگر به دادگاه برگشت و این بار روی میز قضات شعبه هشتم قرار گرفت. اولین جلسه از دومین دور محاکمه روز 4 مرداد ماه امسال برگزار و ادامه رسیدگی به بعد موکول شد.

آخرین محاکمه

حمید صفت در دومین دور از محاکمه در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی مهدی رحمانی محاکمه شد. در نبود فرزندان مقتول که ساکن خارج از کشور هستند، وکلای مدافع آنها خواستار قصاص متهم شدند. یکی از آنها گفت: عامل خونریزی ضربات است و عامل ضربات هم متهمِ حاضر است. متهم حتی پس از مرگ متوفی در خانه او سکونت داشته که با شکایت فرزندان متوفی مجبور به تخلیه آنجا شده است. بنابر این به نمایندگی از اولیای دم درخواست صدور حکم قصاص دارم.

دفاعیات خواننده رپ در برابر اتهام قتل

در ادامه این جلسه نوبت به حمید رسید تا از خود در برابر اتهام مباشرت در قتل عمدی دفاع کند. او گفت: من اتهام قتل را قبول ندارم. حاج آقا (متوفی) و مادرم 10 سال بود که ازدواج کرده بودند. من 3 سال بین سالهای پنجم تا هشتم با آنها زندگی می کردم که اغلب حاج آقا به آلمان سفر می کرد و بیشتر سال در آنجا بود و دو سال آخر را هم مستقل بودم. در این سالها من و حاج آقا به یکدیگر علاقه زیادی پیدا کرده بودیم. او برایم مثل پدر بود. او دو روز قبل از حادثه برایم تولد گرفت و عکس بزرگی از من را به دیوار پذیرایی خانه اش زده بود. ما با هم ورزش می کردیم. استخر می رفتیم و گاهی هم به یک باشگاه بدنسازی در سعادت آباد می رفتیم. بنابر این با این رابطه خوب دلیلی وجود نداشت که من بخواهم او را بکشم.

متهم در ادامه گفت: همه جا می گویند من بوکسور بوده ام و احتمالا با مشت به حاج آقا ضربه زده ام. اما اینطور نیست. من بعد از حادثه به زندان رفتم و در آنجا دچار اضافه وزن شدم. در مدتی که با وثیقه آزاد بودم بوکس کار می کردم که هیچ ارتباطی با حادثه ندارد.

در ادامه این جلسه وکلای مدافع متهم به دفاع از او پرداختند و در نهایت متهم برای آخرین مرتبه از خود دفاع کرد. او گفت: در سالهای زندگی ام با هیچ کس دعوا نکردم. هیچ سابقه ای هم نداشتم و نمی دانم که حالا چرا اینجا ایستاده ام. باورم نمی شود. من قصد این کار را نداشتم. اگر هدفم دعوا بود وسیله ای همراه خودم می بردم یا اینکه در درگیری مادرم را که بین ما بود کنار می زدم و سراغ حاج آقا می رفتم اما این کار را نکردم چون نیتم دعوا نبود. با این حال هر رایی که دادگاه صادر کند من مطیع هستم. حاج آقا مثل پدرم بود و خودم بیشتر از همه شرمسارم.

تبرئه حمید صفت از اتهام قتل عمد

به دنبال دفاعیات متهم هیئت قضایی وارد شور شدند و روز گذشته به بیگناهی حمید صفت رای دادند. ایوب، میلکی، یکی از وکلای مدافع حمید صفت با تایید این خبر به حادثه 24 گفت: عصر شنبه حکم برائت موکلم به اینجانت ابلاغ شد. بر اساس این حکم موکل اینجانب از اتهام مباشرت در قتل عمدی تبرئه شد. وی ادامه داد: قضات شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران پس از برگزاری 2 جلسه رسیدگی و استماع دفاعیات طرفین، علم و یقین به تصادفی بودن این حادثه پیدا کردند و به این ترتیب موکلم از اتهام مباشرت در قتل عمدی تبرئه شد.

قطعی شدن بی گناهی حمید صفت

هرچند اعلام رای دادگاه روزنه امیدی برای خواننده جوان بود تا از مخمصه نجات پیدا کند اما اولیای دم به رای دادگاه اعتراض کردند و پرونده به دیوان عالی کشور فرستاده شود. سرانجام قضات شعبه 51 دیوان عالی کشور حکم دادگاه کیفری را تایید کردند تا رای دادگاه در خصوص شبه عمد بودن قتل قطعی شود.

دکتر ایوب میلکی یکی از وکلای مدافع حمید صفت با اعلام این خبر به حادثه 24 گفت: پس از اعتراض وکلای متوفی به دادنامه شعبه ٨ دادگاه کیفری یک تهران به ریاست قاضی رحمانی، درباره شبه عمد بودن قتل، پرونده به شعبه ٥١ دیوان عالی کشور فرستاده شد که قضات این شعبه رأی برائت موکلشان از اتهام قتل عمدی را تایید کردند و این رأی در این قسمت قطعی تلقی می شود.

دیدگاه ها
 • دوست ناپدری
  11 بهمن 1400
  دلیل قتل ناپدری! اپارتمان 200 متری محل وقوع قتل بود. ناپدری فهمید مادر حمید صفت قصد سندسازی داره برای اپارتمان 200 متری واقع در ملاصدرا و منتظر مرگ بی سر و صدای ناپدری حمید صفته و ناپدری خواست با انتقال اموال بنام وصیش و طلاق مادر حمید جلوگیری کنه که بقتل رسید.

  پاسخ

 • ناشناس
  04 آذر 1400
  پدر و مادر ارمان و غزاله موجه و مسلط به زبان فارسی و ساکن ایران بالاخره بعد از 8 سال پدر و مادر غزاله تونستن عدالت رو در باره قتل دخترشون ببینن. حمید صفت و نزدیکانش گنده لات در مقابل فرزندان مقتول نامسلط به زبان فارسی و مقیم خارج از کشور که مورد تهدید هم واقع شدن بعید میدونم بتونن جلوی پایمال شدن خون پدرشون رو بگیرن.

  پاسخ

پاسخ به :
= 5-4
ارسال نظر