زمان مطالعه: 8 دقیقه

پشت پرده قتل عام داماد عصبانی در خیابان عدل شیراز

وقتی صدای شلیک گلوله محله عادل‌آباد شیراز را پر کرد، همسایه‌ها مردی را دیدند که با ساک بزرگی در دست از یکی از خانه‌ها خارج شد و سوار بر ماشین فرار کرد. همه در ابتدا تصور می‌کردند که او یک سارق مسلح است اما وقتی اجساد غرق خون 5نفر در این خانه پیدا شد، اسرار جنایت هولناک داماد عصبانی فاش شد. دامادی که پس از گروگان گرفتن 2نفر به ضرب گلوله پلیس از پا درآمد.
02 آذر 1400
شناسه : 81481
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/81481
1336+
بالا
وقتی صدای شلیک گلوله محله عادل‌آباد شیراز را پر کرد، همسایه‌ها مردی را دیدند که با ساک بزرگی در دست از یکی از خانه‌ها خارج شد و سوار بر ماشین فرار کرد. همه در ابتدا تصور می‌کردند که او یک سارق مسلح است اما وقتی اجساد غرق خون 5نفر در این خانه پیدا شد، اسرار جنایت هولناک داماد عصبانی فاش شد. دامادی که پس از گروگان گرفتن 2نفر به ضرب گلوله پلیس از پا درآمد.

حادثه 24 - وقتی صدای شلیک گلوله محله عادل‌آباد شیراز را پر کرد، همسایه‌ها مردی را دیدند که با ساک بزرگی در دست از یکی از خانه‌ها خارج شد و سوار بر ماشین فرار کرد. همه در ابتدا تصور می‌کردند که او یک سارق مسلح است اما وقتی اجساد غرق خون 5نفر در این خانه پیدا شد، اسرار جنایت هولناک داماد عصبانی فاش شد. دامادی که پس از گروگان گرفتن 2نفر به ضرب گلوله پلیس از پا درآمد.

حدود ساعت یک بامداد دیروزبه گوش رسیدن صدای شلیک گلوله  از خانه‌ای در محله‌ عادل آباد شیراز، ساکنان منطقه را به وحشت انداخت. همسایه‌ها همزمان مردی قوی‌هیکل را دیدند که یک ساک بزرگ در دست داشت و سراسیمه از این خانه بیرون دوید و سوار بر یک خودروی سواری متواری شد.

ساک بزرگی که در دست مرد قوی‌هیکل بود، احتمال اینکه او یک سارق است را قوت می‌بخشید و در این شرایط همسایه‌ها با پلیس تماس گرفتند و خبر از دستبرد مسلحانه به خانه‌ همسایه دادند.

حمام خون

نخستین تیم پلیس ظرف چند دقیقه در محل حادثه حاضر شد. مأموران وارد خانه‌ای شدند که در داخل آن تیراندازی صورت گرفته بود و به محض ورود با اجساد غرق خون 5نفر که همگی جانشان را از دست داده بودند مواجه شدند. قربانیان 2مرد، یک زن و یک دختر و پسر بودند و بررسی‌های اولیه از این حکایت داشت که هیچ سرقتی از داخل خانه صورت نگرفته و به این ترتیب فرضیه سرقت رنگ باخت و مأموران حدس زدند که ماجرا، یک انتقام‌جویی خونین است.

داماد؛ مظنون اصلی

از همان زمان تحقیقات برای شناسایی عامل این جنایت آغاز شد و کارآگاهان در جریان تماس و تحقیق از بستگان قربانیان متوجه شدند که عامل جنایت کسی جز داماد این خانواده نیست. در ادامه بررسی‌ها مشخص شد که این مرد 55ساله از مدتی قبل بر سر ارثیه‌ای که قرار بوده به همسرش برسد با برادران همسرش اختلاف داشته است. این اختلافات بارها باعث بحث و مشاجره میان آنها شده بود تا اینکه شب حادثه، داماد عصبانی درحالی‌که یک قبضه کلاشنیکف در داخل یک ساک بزرگ مخفی کرده بود راهی خانه برادرزنش شد تا اختلافاتشان را حل کند. در زمان حادثه 2برادرزن و همسر و 2فرزند یکی از آنها در خانه حضور داشتند و داماد 55ساله ظاهرا دوباره بحث ارثیه را پیش کشیده اما با برادرزن‌هایش دچار بحث و مشاجره شده و در نهایت سلاح کلاش را از داخل ساک بیرون کشیده و هر دو برادرزنش را به همراه همسر و 2فرزند یکی از آنها به گلوله بسته و سپس از آنجا گریخته بود.

جنایت ناکام

کارآگاهان در ادامه متوجه شدند که این مرد پس از ارتکاب جنایت، سوار بر خودرواش، راهی خانه برادرزن دیگرش شده است. او ظاهرا قصد داشته این مرد و خانواده‌اش را نیز با همین شگرد به قتل برساند اما وقتی به مقابل خانه آنها رسیده و زنگ در را زده، برادرزنش که فهمیده وی قصد دعوا دارد در را باز نکرده و به این ترتیب دومین نقشه جنایت داماد عصبانی ناکام مانده است.

گروگانگیری

زمان به سرعت می‌گذشت و اطلاعات پلیس نشان می‌‌داد که مرد جنایتکار احتمالا قصد دارد قتل‌های دیگری را هم رقم بزند. تحقیقات همه‌جانبه برای دستگیری این مرد ادامه یافت تا اینکه کارآگاهان دریافتند که متهم تحت تعقیب این بار به سراغ 2نفر دیگر از بستگان مقتولان رفته، آنها را با تهدید اسلحه سوار ماشین کرده و با خود برده است. جست‌وجو برای ردگیری مرد جنایتکار که هر لحظه احتمال داشت قتل‌های دیگری را هم رقم بزند ادامه یافت تا اینکه مشخص شد این مرد گروگان‌هایش را به خانه‌ای در نزدیکی خانه مقتولان برده و در آنجا مخفی شده است.

با این اطلاعات، تیم‌های ضربتی و عملیاتی پلیس راهی این محل شدند و خانه مورد نظر را محاصره کردند. از آنجا که جان گروگان‌ها در خطر بود، مأموران تصمیم گرفتند با قاتل گروگانگیر وارد مذاکره شوند و او را مجبور کنند   خود را تسلیم کند. اما مرد مسلح، پاسخ درخواست پلیس را با شلیک گلوله داد و همین باعث شد دیگر تیم‌های پلیس نیز برای کمک به دستگیری گروگانگیر و آزادی گروگان‌ها راهی محل شوند.

شلیک به گروگانگیر

چند ساعت از لحظه‌ای که قاتل، 5عضو خانواده همسرش را قتل‌عام کرده بود می‌گذشت و او حالا در خانه‌ای در محله‌‌ عادل‌آباد در محاصره پلیس بود. مأموران برای حفظ جان گروگان‌ها همه تلاششان را کردند تا داماد مسلح راضی شود سلاحش را زمین بگذارد اما تیراندازی‌های او به‌سوی مأموران ادامه داشت. حالا هوا کاملا روشن شده بود و عقربه‌های ساعت به عدد 11نزدیک می‌شد. مذاکره پلیس برای تسلیم شدن گروگانگیر فایده‌ای نداشت و با توجه به خطر بزرگی که گروگان‌ها را تهدید می‌کرد، مأموران به کمین نشسته بودند تا به محض دیده شدن مرد مسلح او را هدف قرار دهند. این فرصت حدود ساعت 11دیروز به‌دست آمد و درست زمانی که داماد عصبانی قصد شلیک دوباره به‌سوی پلیس را داشت، هدف گلوله مأموران قرار گرفت و از پا درآمد.

به‌گفته سردار رهام‌بخش حبیبی، فرمانده انتظامی استان فارس، افرادی که توسط مرد جنایتکار به قتل رسیدند ۳۵ تا ۶۰ ساله بودند و خوشبختانه با سرعت عمل پلیس و عملیات ضربتی ماموران، این مرد حدود 10ساعت پس از جنایت هولناکی که رقم زد، بی‌آنکه بتواند به گروگان‌هایش آسیب برساند هدف گلوله پلیس قرار گرفت و از پا درآمد. وی افزود: علت اصلی درگیری برابر بررسی‌های اولیه پلیس اختلاف مالی بر سر ارث و میراث بوده است.

ارسال نظر