زمان مطالعه: 2 دقیقه

بعد از مرگ اکبر خرمدین، سرنوشت مادر بابک چه می‌شود؟

با مرگ اکبر خرمدین، مهمترین سئوال این است که سرنوشت پرونده بابک خرمدین چه خواهد شد و چه سرنوشتی در انتظار مادر بابک خواهد بود؟
30 آبان 1400
شناسه : 81454
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/81454
658+
بالا
با مرگ اکبر خرمدین، مهمترین سئوال این است که سرنوشت پرونده بابک خرمدین چه خواهد شد و چه سرنوشتی در انتظار مادر بابک خواهد بود؟

حادثه 24 - با مرگ اکبر خرمدین، مهمترین سئوال این است که سرنوشت پرونده بابک خرمدین چه خواهد شد و چه سرنوشتی در انتظار مادر بابک خواهد بود؟

اتهامات علی اکبرخرمدین،  ۳فقره قتل عمد و جنایات بر میت بود. او به جرم قتل دامادش قصاص و در رابطه با قتل فرزندانش به دیه محکوم می شد که حالا با مرگ قاتل و بر اساس ماده 435 قانون مجازات اسلامی، درباره مجازات قصاص، قرار موقوفی اجرای مجازات در پرونده صادر می شود. یعنی پرونده درباره رسیدگی به اتهام قتل مختومه خواهد شد.

اما درباره مجازات دیه، در صورت درخواست اولیای دم، اکبر خرمدین ممکن بود به پرداخت دیه محکوم شود. حال آنکه دختر و پسر دیگر که او زنده هستند نسبت به وی رضایت بی‌قید و شرط خود را علام کرده بودند. پس تنها اولیای دم فرامرز، داماد او هستند که می‌توانند با توجه به مرگ قاتل در خواست دیه کنند و در این صورت از اموال قاتل، دیه به آنها پرداخت خواهد شد.

درباره همسرش هم که متهم به معاونت در قتل است پرونده در جریان خواهد بود و پس از تکمیل تحقیقات به دادگاه فرستاده خوهد شد و با توجه به رضایت اولیای دم در پرونده، برای او به اتهام معاونت در قتل عمدی احتمالا از 6 ماه حبس تا 5 سال زندان در نظر گرفته خواهد شد.

ارسال نظر