زمان مطالعه: 1 دقیقه

بزرگ‌ترین باند اجاره کارت بانکی با گردش 70 میلیارد تومانی منهدم شد

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران از دستگیری اعضای باند ۱۰ نفره اجاره کارت‌های بانکی و گردش مالی ۷۰۰ میلیارد ریالی متهمان خبر داد.
19 آبان 1400
شناسه : 81253
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/81253
114+
بالا
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران از دستگیری اعضای باند ۱۰ نفره اجاره کارت‌های بانکی و گردش مالی ۷۰۰ میلیارد ریالی متهمان خبر داد.

حادثه 24 - رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران از دستگیری اعضای باند ۱۰ نفره اجاره کارت‌های بانکی و گردش مالی ۷۰۰ میلیارد ریالی متهمان خبر داد.

سرهنگ داود معظمی گودرزی با اعلام خبر انهدام یکی از بزرگ‌ترین باندهای اجاره کارت بانکی، در تشریح این خبر اظهار کرد: کارشناسان پلیس فتا در رصدهای روزانه به دست آوردند چند نفر از کاربران فضای مجازی با طراحی کانال سایت‌های بازی‌های اینترنتی، از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می‌کنند و وجوه واریزی کاربران به شماره کارت‌های متنوعی واریز می‌شود.

رئیس پلیس فتا تهران عنوان کرد: بررسی موضوع در اختیار تیمی از کارشناسان متخصص قرار گرفت و کارشناسان این پلیس مطلع شدند اعضای این باند بزرگ 10 نفره تعداد فراوانی کارت‌های بانکی شهروندان را در سراسر کشور اجاره کرده‌اند.

وی تصریح کرد: هویت این افراد و مخفیگاه متهمان شناسایی و پس از هماهنگی‌های قضائی هر 10 عضو این باند در چند عملیات پلیسی همزمان و منسجم در مخفیگاهشان در نقاط مختلف استان تهران دستگیر شدند و به همراه تجهیزات الکترونیک به پلیس فتا انتقال یافتند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه این باند یکی از بزرگ‌‌ترین باندهای اجاره کارت بانکی در سراسر کشور است، گفت: کارشناسان گردش مالی این متهمان را  700 میلیارد ریال اعلام  کرده‌اند و متهمان پس از تحقیقات تکمیلی برای سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قضائی قرار گرفتند.

ارسال نظر