زمان مطالعه: 2 دقیقه

اعلام زمان رتبه بندی معلمان + جزئیات

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس درباره اقدامات این کمیسیون در خصوص لایحه رتبه‌بندی معلمان توضیحاتی ارائه کرد.
15 آبان 1400
شناسه : 81026
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/81026
310+
بالا
نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس درباره اقدامات این کمیسیون در خصوص لایحه رتبه‌بندی معلمان توضیحاتی ارائه کرد.

حادثه 24 - نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس درباره اقدامات این کمیسیون در خصوص لایحه رتبه‌بندی معلمان توضیحاتی ارائه کرد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس اظهارکرد: کمیسیون آموزش ابهامات و ایراداتی که صحن علنی مجلس به لایحه رتبه‌بندی معلمان گرفته بود را در چند جلسه ویژه و متوالی برطرف کرد و ان‌شاءالله در هفته جاری آن را به پایان می‌رساند و بلافاصله به هیأت رئیسه ارجاع داده و بررسی ماده ۴ به بعد آن در صحن علنی مجلس صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه اجرای رتبه‌بندی معلمان با ۲۵ هزار میلیارد تومان در امسال اجرایی خواهد شد، افزود: مقرر شده از ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۰ رتبه‌بندی معلمان اعمال شود و معوقات این چند ماه اخیر هم به معلمان پرداخت خواهد شد.

معوقات رتبه‌بندی معلمان پرداخت می‌شود؟

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قطعاً بودجه لازم برای اجرای کامل رتبه‌بندی معلمان در بودجه سال ۱۴۰۱ از سوی دولت و مجلس دیده خواهد شد ضمن اینکه در هنگام اجرا هم شاید با مشکلات و معایبی مواجه شویم که بلافاصله سعی می‌کنیم آن را رفع کنیم.

احمدی گفت: چون دولت و مجلس قول اجرای رتبه‌بندی معلمان را در امسال داده بودند بنای ما اجرای این موضوع ولو در چند ماه پایانی سال است.

وی افزود: مجلس و هیأت ممیزی تشکیل شده برای اجرا و نظارت که به صوررت مشترک مجلس و دولت در آن عضو هستند در اجرای رتبه‌بندی معلمان نظارت خواهند کرد. ضمن اینکه به نظر می‌رسد که حداقل ۲ ماه زمان می‌خواهد تا آیین‌نامه اجرایی این قانون تدوین شود و بایستی در ابتدا قانون به تصویب رسیده و سپس دستورالعمل اجرایی آن آماده شود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: فرهنگیان باید بدانند که دغدغه‌های آنها در خصوص رتبه‌بندی معلمان از سوی دولت و مجلس در حال پیگیری است و هیچگونه نگرانی در این زمینه نداشته باشند چرا که این قانون بسیار مهم و وسیع است و ممکن است حتی در روند اجرا دچار ضعف‌هایی شود اما بایستی این قطار به حرکت درآید تا اشکالات احتمالی در مسیر شناسایی شود.

دیدگاه ها
  • بی نام
    16 آبان 1400
    هشتاد درصد حقوق هیهات علمی رو حتما عملی کنید.مثل همسان سازی حقوق بازنشسته ها نکنید.

    پاسخ

پاسخ به :
= 5-4
ارسال نظر