زمان مطالعه: 2 دقیقه

جاسوس شبکه‌ BBC در بندرعباس دستگیر شد

فرمانده انتظامی استان هرمزگان با تإکید بر اینکه برابر قانون همکاری با رسانه‌های معاند معاونت در جرم تلقی می شود، از شناسایی و دستگیری عامل ارتباط با شبکه‌ معاندBBC درشهرستان بندرعباس خبر داد.
12 آبان 1400
شناسه : 80939
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/80939
332+
بالا
فرمانده انتظامی استان هرمزگان با تإکید بر اینکه برابر قانون همکاری با رسانه‌های معاند معاونت در جرم تلقی می شود، از شناسایی و دستگیری عامل ارتباط با شبکه‌ معاندBBC درشهرستان بندرعباس خبر داد.

حادثه 24 - فرمانده انتظامی استان هرمزگان با تإکید بر اینکه برابر قانون همکاری با رسانه‌های معاند معاونت در جرم تلقی می شود، از شناسایی و دستگیری عامل ارتباط با شبکه‌ معاندBBC درشهرستان بندرعباس خبر داد.

سردار غلامرضا جعفری صبح امروز (۱۲ آبان ماه)، با اعلام این خبر گفت: مأموران پلیس امنیت عمومی استان با انجام اقدامات اطلاعاتی از ارتباط فردی با گروه‌های خبری معاند مطلع و بررسی موضوع را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: مأموران پلیس امنیت عمومی استان با انجام تحقیقات فنی پلیسی و اقدامات اطلاعاتی از صحت و سقم موضوع اطمینان حاصل کرده و محل اقامت فرد مورد نظر را در یکی از محلات شهرستان بندرعباس شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی استان بیان کرد: پس از هماهنگی قضائی متهم مورد نظر به همراه یک متهم دیگر طی یک عملیات منسجم پلیسی و با اشرافیت اطلاعاتی پلیس دستگیر و با تحقیقات صورت گرفته مشخص شد این افراد کلیپی از معضلات اجتماعی و وضعیت شهری بندرعباس تهیه و به شبکه BBCارسال که نارضایتی عمومی مردم و مسئولین استانی را بدنبال داشته است.

این مقام ارشد انتظامی استان با اشاره به اینکه متهمان دارای چندین فقره سابقه کیفری می باشند، خاطر نشان کرد: متهمان به همراه پرونده تشکیل شده جهت سیرمراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی و این اقدام پلیس رضایتمندی مسئولان استانی از عملکرد پلیس را در پی داشته است.

وی با تأکید بر اینکه بر کسی پوشیده نیست که بخش‌های فارسی‌زبان رسانه‌هایی مانند BBC، VOA، CNN و ... اگر تنها یک کارکرد مشخص، هدف‌دار و فاش شده داشته باشند، آن اقدام علیه امنیت و تمامیت نظام جمهوری اسلامی است، اظهار کرد: برابر قانون همکاری با رسانه‌های معاند، معاونت در جرم تلقی می شود.

سردار جعفری در ارتباط با موضوع جرم انگاری مصاحبه افراد با سایت‌های بیگانه در قانون، گفت: در ماده ۵۰۰ قانون تعزیرات تصریح شده هر کس علیه نظام جمهوری اسلامی ایران یا به نفع گروه‌ها و سازمان‌های مخالف نظام به هر نحو فعالیت تبلیغی نماید به حبس از سه ماه تا یکسال محکوم خواهد شد.

ارسال نظر