زمان مطالعه: 4 دقیقه

باند جاعلان حرفه ای اسناد مالکیت متلاشی شد

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری و انهدام باند ۱۰ نفره جعل و کلاهبرداری و کشف پرونده جعل سند ملک ۱۰۰۰ میلیارد ریالی، خبر داد.
29 شهریور 1400
شناسه : 79417
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/79417
196+
بالا
رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری و انهدام باند ۱۰ نفره جعل و کلاهبرداری و کشف پرونده جعل سند ملک ۱۰۰۰ میلیارد ریالی، خبر داد.

حادثه 24 - رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری و انهدام باند ۱۰ نفره جعل و کلاهبرداری و کشف پرونده جعل سند ملک ۱۰۰۰ میلیارد ریالی، خبر داد.

سرهنگ کارآگاه سعید دالوند  گفت: بیستم مرداد ماه پرونده ای به همراه دو متهم به نام های «جمشید» و «نوید» با عنوان اتهامی سرقت منزل از کلانتری ۱۶۳ ولنجک برای رسیدگی تخصصی و کشف جرم به پایگاه یکم ارجاع شد، متهمان در ابتدا اعلام کردند که مستاجر ملک محل دستگیری خود هستند، اما کارآگاهان پس از تحقیقات مقدماتی و بازجویی مجدد از متهمان و از طرفی خالی از سکنه بودن ملک محل دستگیری به این نتیجه رسیدند که متهمان قصد داشتند با جعل و کلاهبرداری و تصرف عدوانی ملک و فروش آن اقدامات مجرمانه دیگری را انجام دهند و سرقت منتفی به نظر می رسید.

وی افزود: علیرغم انکار متهمان با بررسیهای بیشتر و اظهارات ضد و نقیض آنها کارآگاهان موفق شدند یکی از همدستان این دو متهم به هویت «امید» را در یک عملیات پلیسی در مناطق شمالی تهران شناسایی و دستگیر کنند که از وی سند جعلی و یکبرگ اجاره نامه جعلی ملک مورد نظر که حدود پانصد متر مربع و بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد ریال ارزش قیمتی آن برآورد میشد از وی کشف نمایند.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی گفت: با بهره گیری از شیوه های نوین و علمی کشف جرم مشخص شد، یک باند در زمینه جعل سند و فروش مال غیر در پشت این موضوع پنهان هستند و با رخ نمودن متهمان دستگیر شده قصد تصرف عدوانی ملک و سپس فروش آن را دارند.

دالوند افزود: با اطلاعات بدست آمده طی یک عملیات موفقیت آمیز دو متهم دیگر با هویت «قاسم» و پسرش «نادر» در منطقه قلهک تهران دستگیر و با اعتراف به جرم خود با معرفی یکی دیگر از همدستان خود به نام «گودرز»، وی نیز دستگیر و از او اوراق جعلی از جمله یک برگ مبایعه نامه فروش ملک مذکور با قید نام مشارالیه بعنوان فروشنده کشف و ضبط شد.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی گفت: در این راستا شخصی به اسم «حسین» با در اختیار داشتن وکالتنامه و ارائه مدارک به این پایگاه مراجعه و با معرفی خود بعنوان مالک ملک از متهمان دستگیر شده شکایت و درخواست پیگیری داشت که با تبهر و هوشمندی کارآگاهان مشخص شد شاکی نیز مدارک را جعل کرده و بصورت غیرواقعی خود را مالک معرفی کرده است، در نتیجه کارآگاهان پس از تحقیقات ۴ متهم دیگر را که در جعل اسناد با اعضای باند همکاری کرده بودند را نیز دستگیر می کنند؛ با هماهنگی مرجع قضائی و صدور قرار بازداشت برای تمام متهمان در حال حاضر این متهمان برای تکمیل تحقیقات و کشف زوایای پنهان پرونده در اختیار پلیس آگاهی هستند.

ارسال نظر