زمان مطالعه: 4 دقیقه

انهدام 4 باند بین المللی قاچاق مواد مخدر در پایتخت/ شناسایی ۵۲ صفحه تبلیغ و فروش مواد مخدر در فضای مجازی

فرمانده انتظامی پایتخت از کشف ۲ تُن و چهار کیلوگرم مواد مخدر در اجرای سیزدهمین مرحله از طرح ظفر خبر داد.
21 شهریور 1400
شناسه : 79072
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/79072
385+
بالا
فرمانده انتظامی پایتخت از کشف ۲ تُن و چهار کیلوگرم مواد مخدر در اجرای سیزدهمین مرحله از طرح ظفر خبر داد.

حادثه 24 - فرمانده انتظامی پایتخت از کشف ۲ تُن و چهار کیلوگرم مواد مخدر در اجرای سیزدهمین مرحله از طرح ظفر خبر داد.

سردار حسین رحیمی در سیزدهمین مرحله از طرح ظفر پایتخت که صبح امروز در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ برگزار شد، گفت: سیزدهمین مرحله از طرح ظفر و چهارمین مرحله این طرح در سال جاری توسط همکارانم در پلیس مبارزه با مواد مخدر به مرحله اجرا درآمد.

فرمانده انتظامی پایتخت افزود: مبارزه جدی و قاطع با مواد مخدر از اولویت های نیروی انتظامی است و با اشراف اطلاعاتی و تسلط بر باندهای مواد مخدر نتایج خوبی حاصل شده است که گوشه ای از آن در این طرح ها مشاهده می شود.

وی ادامه داد: در این مرحله دو تُن و چهار کیلوگرم مواد مخدر کشف شد و چهار باند بزرگ و بین المللی متلاشی شد که دو باند از اتباع بودند. همچنین ۵٨ دستگاه خودروی قاچاقچیان توقیف شده و ٨٠ نفر نیز دستگیر شدند و با کشف سه قبضه سلاح و ٢٣۵ قشنگ جنگی ضربه مهلکی را به قاچاقچیان مواد مخدر پایتخت زدیم.

سردار رحیمی ادامه داد: برخورد با خرده فروشان را هم به طور جدی در دستور کار قرار دادیم و چهار هزار و ۴٧٠ نفر در همین راستا دستگیر شدند. ۶٣٣ آلات و ادوات مرتبط با مواد مخدر نیز کشف شده است.

به گفته وی، یکی از موارد دیگری که دنبال می کنیم معتادان متجاهر هستند که بالغ بر ۵۰۰۰ معتاد متجاهر را در سطح پایتخت دستگیر کردیم که حدود ۶٠ درصد به مراکز بازپروری منتقل شدند.

سردار رحیمی اظهار کرد: بحث برخورد با افرادی که در فضای مجازی اقدام به تبلیغ یا فروش مواد مخدر می کنند نیز وجود دارد و پلیس با جدیت در فضای مجازی با آنان برخورد می کند که در این راستا نیز ۵٢ صفحه شناسایی شده و ٣۴ نفر گرداننده دستگیر شدند. ٢٣ نفر از رابطان این افراد نیز دستگیر شدند و مواد مخدر قابل توجهی از این افراد کشف شد که بیشتر آن از نوع گل است.

سردار رحیمی با اشاره به افرادی که مواد مخدر را ترانزیت می کنند، ادامه داد: به کشورهای اروپایی اعلام می کنیم که اگر قرار باشد از کشور ما مواد مخدر به اروپا قاچاق شود با جدیت با آن برخورد می کنیم. بعضا مسیر تردد برخی قاچاقچیان ایران است که ما این ها را شناسایی می کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره زنان معتاد گفت: بحث جمع آوری این افراد به عهده پلیس است. ما تعداد قابل توجهی از این افراد را دستگیر کردیم؛ اما باید مکانی برای بازپروری این افراد وجود داشته باشد.

ارسال نظر