زمان مطالعه: 12 دقیقه

روایتی از فداکاری سبزپوشان نیروی انتظامی که شلیک گلوله و اصابت چاقو را به جان خریدند

سبزپوشان نیروی انتظامی شلیک گلوله و اصابت چاقو را به جان می‌خرند تا نکند لحظه ای امنیت و آسایش و آرامش مردم به مخاطره بیافتد.
16 شهریور 1400
شناسه : 78904
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/78904
348+
بالا
سبزپوشان نیروی انتظامی شلیک گلوله و اصابت چاقو را به جان می‌خرند تا نکند لحظه ای امنیت و آسایش و آرامش مردم به مخاطره بیافتد.

حادثه 24 - سبزپوشان نیروی انتظامی شلیک گلوله و اصابت چاقو را به جان می‌خرند تا نکند لحظه ای امنیت و آسایش و آرامش مردم به مخاطره بیافتد.

مردان بلندبالای نیروی انتظامی هستند؛ ترس، تردید و تعلل برایشان معنا و مفهوم ندارد.گرما، سرما، باد و برف و بوران را به جان می خرند. ساعت‌ها، روزها و شب‌ها می‌آیند و می‌روند؛ در دل کوه، در دل جاده، در تاریکی شب، در آنجا که هیچ کس را یارای ایستادن و مقاومت نیست؛ سینه را ستبر می‌کنند در مقابل هر آنچه بدی و ناپاکی است؛ از شرارت و رذالت و ناپاکی گرفته تا مواد مخدر و قاچاق و هر آنچه که سلامت و اقتصاد کشور را به مخاطره می‌اندازد.

می‌ایستند در برابر سیاهی و آماج تیر و ترکش و چاقو و تیزی و قداره می‌شوند. اینها سبزپوشان بلندقامت پلیس اند؛ همان مردان بی ادعا که مقام معظم رهبری مدال مجاهد فی سبیل‌الله را بر سینه‌شان آویخت.

شهید امیرحسین دهقان

سرباز ۱۹ ساله که در درگیری با قاچاقچیان احشام در نُرماشیر کرمان با اصابت گلوله به سر مجروح و بعد از انتقال به بیمارستان و ۸ روز مراقبت در بخش مراقبت‌های ویژه در تاریخ ۱۳ شهریور به درجه رفیع شهادت نائل شد

گفتنی است بامداد پنجم شهریور ماموران پاسگاه عملیاتی پشترود نرماشیر از توابع استان کرمان در راستای تامین امنیت جاده‌های مواصلاتی بم و زاهدان و کنترل تردد خودروهای عبوری و همچنین با توجه به پیشگیری از وقوع سرقت از باغات این شهرستان، به یک دستگاه خودرو مشکوک شده که پس از دستور ایست خودروی موصوف به سمت ماموران پلیس تیراندازی کرده و پلیس سریعا با اقدام مقابله به مثل موفق به دستگیری سارقان و توقیف خودرو می شود.

متاسفانه در این درگیری سرباز امیرحسین دهقان بر اثر اصابت گلوله مجروح و پس از انتقال به بیمارستان به کما رفته و با توجه به تلاش های فراوان کادر درمان بر اثر شدت جراحات وارده پس از گذشت هشت روز به درجه رفیع شهادت نائل می‌شود.

 شهید رشید سپهوند

شهید ۳۰ ساله از نیرو‌های کارد مرزبانی  که در گله سوره کردستان در درگیری با قاچاقچیان مسلح احشام در ساعت ۱۹:۳۰ روز دهم شهریور ماه بر اثر اصابت سه گلوله به شهادت رسید. وی جمعی پاسگاه مرزی بانه بود.

شهید مالک رسولی نیک

جانباز شهید ۳۳ ساله، فرمانده پاسگاه خنافره شادگان بود که در درگیری با معاندین نظام در جریان تنش آبی خوزستان در دوم مرداد ۱۴۰۰ هنگام تامین امنیت مردم در اثر تیراندازی اشرار مسلح از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت و صبح روز تاسوعای حسینی مصادف با ۲۷ مرداد بر اثر جراحات وارده به درجه رفیع شهادت نائل شد. شهید رسولی نیک متأهل و دارای سه فرزند دختر بود.

شهید یاسر طاهری

شهید ۲۹ ساله ایلامی از نیرو‌های کادر کلانتری ۱۰۳ گاندی که در ساعت ۲۱:۳۰ مورخ ۱۶ مرداد هنگام دستگیری سارقان منزل با شیک گلوله به گلو به شهادت رسید.

گفتنی است حوالی ساعت ۲۱ شانزدهم مرداد ماموران کلانتری گاندی تهران در حال گشت زنی در محله جردن متوجه رفتارهای مشکوک فردی شده که پس از رویت مامورین اقدام به فرار کرده و مامور گشت به صورت پیاده دنبال فرد مشکوک می‌رود.

فرد مذکور خود را به یک دستگاه وانت رسانده و متواری می شود و مامور گشت نیز سریعا خودش را به قسمت بار وانت رسانده و پس از طی مسافتی خودرو را متوقف کرده و با راننده خودرو درگیر شده که ناگهان همدستان سارق با خودروی دیگری به سمت مامور پلیس تیراندازی کردند.

براساس این گزارش «استواردوم یاسر طاهری» پس از اصابت دوگلوله به گردن به بیمارستان منتقل شده که بر اثر شدت جراحات به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

شهید سجاد دالمن

شهید ۲۳ ساله از نیرو‌های کادر کلانتری صفی آباد دزفول بود که در تاریخ نهم مرداد هنگام تامین امنیت شهروندان بر اثر درگیری با اشرار و معاندین نظام با شلیک گلوله به شهادت رسید.

گفتنی است ساعت ۲۳ نهم مرداد افراد مسلح در محور شوش_ دزفول به سمت گشت خودرویی پاسگاه صفی آباد تیراندازی کرده و در این ارتباط مامور جان بر کف ناجا «سجاد دالمن» جمعی پاسگاه صفی آباد شهرستان دزفول بر اثر اصابت گلوله و شدت جراحات وارده به درجه رفیع شهادت نائل می‌شود.

شهید عبدالجبار مختوم‌نژاد

شهید گرانقدر عبدالجبار مختوم‌نژاد، اهل گلستان بود که در  (۹ مرداد ۱۴۰۰) در حوزه استحفاظی کلانتری ۱۱۰ شهدا، با سارق شرور و سابقه‌داری حین سرقت موتورسیکلت مواجه شد. سرباز وظیفه ۲۰ ساله اهل تسنن کلانتری ۱۱۰ شهدا که در تاریخ نهم مرداد هنگام دستگیری متهم متواری بر اثر ضربات چاقوی متهم به قلبش به شهادت می‌رسد.

  این شرور حین دستگیری، قصد متواری شدن را داشت و با ضربات چاقو، این سرباز عزیز را از ناحیه قلب مجروح کرد که سرباز مختوم‌نژاد پس از انتقال به بیمارستان به فیض شهادت نائل آمد.

شهید ضرغام پرست

ستوان دوم ضرغام پرست، شهید 29 ساله ناجا که به شهید «آب» مشهور شد؛ از کادر یگان امداد خوزستان که در تاریخ 29 تیرماه مصادف با شب عید قربان، هنگام تامین امنیت شهروندان در مقابله با اغتشاش‌گران بر اثر اصابت گلوله مستقیم معاندین نظام به شهادت رسید. شهید ضرغام پرست متأهل و دارای یک پسر بود.

شهید مسلم بناوند

ستوان سوم بناوند، شهید ۳۴ ساله ناجا که در درگیری با قاچاقچیان مواد مخدر در تاریخ ۲۳ تیرماه با اصابت گلوله به شهادت رسید.

شهید نظام تاجیک

سروان نظام تاجیک، شهید ۲۹ ساله که در درگیری با قاچاقچیان مواد مخدر در ۲۳ تیرماه بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. شهید تاجیک یک پسر و یک دختر داشت.

شهید ناصر بشنام

سرهنگ دوم ناصر بشنام، شهید ۴۲ ساله ناجا و رئیس اداره مبارزه با مواد مخدر کهنوج بود که در درگیری با قاچاقچیان مواد مخدر با اصابت گلوله به شهادت رسید. شهید بشنام متاهل و دارای دو پسر و یک دختر بود.

شهید امید چایی‌پز

سرگرد امید چایی پز شهید ۳۹ ساله ناجا، رئیس وظیفه عمومی شهرستان لاهیجان که بر اثر درگیری با یکی از مراجعه‌کنندگان حین انجام وظیفه، بر اثر ضربات چاقو در تاریخ ۷ تیرماه به شهادت رسید.

گفتنی است همسر شهید چایی‌پز به دلیل بیماری سرطان جان باخته بود و دختر ۱۰ ساله‌اش حالا با شهادت پدر تنها مانده است.

شهید محمد قائینی نیازآبادی

ستوان یکم محمد قائینی، شهید ۳۳ ساله ناجا که در تصادف عمدی به شهادت رسید. در تاریخ ۵ تیرماه نیرو‌های گشت کلانتری هنگام گشت‌زنی به یک دستگاه خودرو مشکوک شده که پس از بررسی مشخص می‌شود خودرو سرقتی است، اما مجرم برای فرار از دست مأموران با نیسان سرقتی به پلیس حمله نموده و باعث شهادت محمد قائینی می‌شود.

گفتنی است؛ شهید قائینی متأهل و دارای دو دختر بود.

 شهید علیرضا باغبان‌زاده

شهید انتخابات از نیرو‌های پلیس راهور که در ارتفاعات احمدفداله دزفول بر اثر سقوط بالگرد به شهادت رسید. شهید مدافع وطن علیرضا باغبان‌زاده مأمور حراست از صندوق انتخابات بود که در ۲۹ خرداد هنگام عزیمت با بالگرد حامل صندوق رأی در ارتفاعات احمد فداله شهرستان دزفول به علت نقص فنی و سقوط بالگرد به شهادت می‌رسد.  شهید انتخابات از نیرو‌های پلیس راهور که در ارتفاعات احمدفداله دزفول بر اثر سقوط بالگرد به شهادت رسید.

شهید مدافع وطن علیرضا باغبان‌زاده مأمور حراست از صندوق انتخابات بود که در ۲۹ خرداد هنگام عزیمت با بالگرد حامل صندوق رأی در ارتفاعات احمد فداله شهرستان دزفول به علت نقص فنی و سقوط بالگرد به شهادت می‌رسد. 

شهید‌باغبان‌زاده متأهل و دارای دو فرزند پسر بود.

شهید صادق کریمی‌نمدی

استوار یکم یگان تکاوری سیستان و بلوچستان که در ۲۰ اردیبهشت بر اثر درگیری با اشرار مسلح و اصابت گلوله در محور نیکشهر به ایرانشهر به شهادت رسید.

شهید حسین نامور

ستوان دوم مرزبانی ناجا که در ۱۴ اردیبهشت مصادف با شب شهادت مولا امیرالمؤمنین (ع)‌هنگام دفاع از مرز‌های کشور بر اثر درگیری با گروهک معاند با اصابت گلوله به شهادت رسید.

مرزبان فداکار کردستان متأهل و دارای یک پسر و یک دختر بود.

شهید موسی شیبانی

استواردوم شیبانی شهید ۲۵ ساله یگان تکاوری سراوان که در درگیری با قاچاقچیان در ۵ اردیبهشت ماه به شهادت رسید.

وی متأهل و دارای یک فرزند پسر بود. 

شهید سیدابوالفضل هاشمی

مأمور مرزبانی ناجا که همراه با استوار یکم محمد نصیری هنگام اعزام به مأموریت در اثر حریق به شهادت می‌رسد؛ شهید هاشمی متأهل و ساکن زاهدان بود.

شهید محمد نصیری

مأمور مرزبانی ناجا که در محور زاهدان به چانعلی به شهادت رسید؛ شهید نصیری در ۲۴ فروردین ماه هنگام اعزام به مأموریت پایش مرزی در اثر حریق به شهادت رسید.

شهید محمدحسین دهقانی

 

مأمور پلیس افتخاری شیراز بود که در ۱۵ فروردین به علت جراحات حاصل از تصادف عمدی خودروی قاچاقچیان به شهادت رسید.

شهید مدافع وطن دهقانی با کلانتری ۱۸ رادفر شیراز همکاری می‌کرد که در هنگام مأموریت بر اثر حمله یک دستگاه خودروی متعلق به قاچاقچیان مشروبات الکلی مصدوم شده و پس از ۳ روز در اثر جراحات وارده به شهادت می‌رسد.

شهید دهقانی متأهل و دارای یک فرزند پسر بود.

روحشان شاد و راهشان پر رهرو باد.

ارسال نظر