زمان مطالعه: 2 دقیقه

علائم کرونای دلتا در کودکان چگونه است؟

بر اساس اعلام آکادمی پزشکی اطفال آمریکا، نزدیک به ۹۴۰۰۰ مورد بیماری کرونا در کودکان ثبت شده است و این آمار یعنی، نوع دلتا، بیش از دو برابر انواع قبلی مسری است.
13 شهریور 1400
شناسه : 78758
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/78758
583+
بالا
بر اساس اعلام آکادمی پزشکی اطفال آمریکا، نزدیک به ۹۴۰۰۰ مورد بیماری کرونا در کودکان ثبت شده است و این آمار یعنی، نوع دلتا، بیش از دو برابر انواع قبلی مسری است.

حادثه 24 - بر اساس اعلام آکادمی پزشکی اطفال آمریکا، نزدیک به ۹۴۰۰۰ مورد بیماری کرونا در کودکان ثبت شده است و این آمار یعنی، نوع دلتا، بیش از دو برابر انواع قبلی مسری است.

به نقل از هلث لاین، داده‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد ممکن است کرونای دلتا باعث علائمی شدیدتری شود. دانشکده پزشکی ییل گزارش داد که سرفه و از دست دادن بویایی در نوع دلتا کمتر رایج است، در حالی که سردرد، گلودرد، آبریزش بینی و تب از جمله علائم اصلی هستند.

برخلاف نسخه‌های قبلی ویروس کرونا، که در بیشتر موارد، کودکان را درگیر نمی‌کرد، نوع جدید دلتا آسیب قابل توجهی به کودکان وارد می‌کند، به ویژه با توجه به این که کودکان زیر ۱۲ سال هنوز واکسینه نشده اند.

با توجه به اطلاعات مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC)، نوع دلتا بیش از دو برابر انواع قبلی مسری است. داده‌های موجود نشان می‌دهد که ممکن است این نوع ویروس، باعث بیماری شدیدتری در افرادی شود که واکسینه نشدند.

از آنجا که اکثر کودکان واکسینه نشده اند، این امر آن‌ها را در خطر بالاتری از ابتلا به ویروس قرار می‌دهد.

هنوز خیلی زود است که بگوییم تفاوت‌های قابل توجهی در علائم نوع دلتا نسبت به انواع قبلی وجود دارد یا خیر. دانشکده پزشکی ییل گزارش داد که سرفه و از دست دادن بویایی در نوع دلتا کمتر رایج است، در حالی که سردرد، گلودرد، آبریزش بینی و تب از جمله علائم اصلی هستند.

دکتر مایکل گروسو، مدیر ارشد و متخصص اطفال در بیمارستان هانتینگتون نورثول گفت: خیلی زود است که شاهد مطالعاتی با کیفیت بالا درباره ابتلای اطفال باشیم، اما شایع‌ترین علائم در کودکان و نوجوانان تب و سرفه است و علائم گوارشی و بثورات بسیار کمترند.

ارسال نظر