زمان مطالعه: 2 دقیقه

حقوق کارکنان دولت کم می شود؟

حقوق کارکنان دولت کاهش پیدا نمی‌کند. این خلاصه اطلاعیه‌ رسمی است که سازمان برنامه و بودجه منتشر و اعلام کرده آنچه به نقل از رئیس این سازمان درباره کاهش حقوق کارکنان دولت عنوان شده، کذب است.
13 شهریور 1400
شناسه : 78757
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/78757
176+
بالا
حقوق کارکنان دولت کاهش پیدا نمی‌کند. این خلاصه اطلاعیه‌ رسمی است که سازمان برنامه و بودجه منتشر و اعلام کرده آنچه به نقل از رئیس این سازمان درباره کاهش حقوق کارکنان دولت عنوان شده، کذب است.

حادثه 24 - حقوق کارکنان دولت کاهش پیدا نمی‌کند. این خلاصه اطلاعیه‌ رسمی است که سازمان برنامه و بودجه منتشر و اعلام کرده آنچه به نقل از رئیس این سازمان درباره کاهش حقوق کارکنان دولت عنوان شده، کذب است.

چندی پیش مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه در یک برنامه تلویزیونی از ضرورت کاهش ولخرجی‌های دولت و کاهش حقوق مدیران و نجومی‌‌بگیران خبر داده بود.

میرکاظمی گفته بود این موارد راهکارهایی است که با کمک آنها می‌توان دخل و خرج را متناسب کرد و ترمز هزینه‌های دولت را کشید. پس از این سخنان بود که گفته شد دولت احتمالا در نظر دارد حقوق کارکنان خود را کاهش دهد.

اما آیا خبر کاهش حقوق کارکنان دولت جدی است؟ اطلاعیه سازمان برنامه و بودجه می‌گوید که دولت قصد کاهش حقوق کارکنان خود را ندارد. سازمان برنامه و بودجه در یک اطلاعیه رسمی اعلام کرده: کاهش حقوق کارکنان دولت کذب محض است.

این سازمان اعلام کرد: اخبار و مطالبی که در مورد کاهش حقوق کارمندان و کارکنان دولت در برخی از شبکه‌های اجتماعی به نقل از مسعود میرکاظمی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و  بودجه کشور  منتشر شده  کذب محض است.

این سازمان اعلام کرده سیاست متناسب‌سازی درآمدها و هزینه‌ها از طریق افزایش بهره‌وری و اطلاحات ساختاری ادامه می‌یابد و در بودجه سال آینده با جدیت دنبال می‌شود.

پیش از این رئیس سازمان برنامه و بودجه گفته بود: بودجه سال ۱۴۰۰ اساساً متناسب طراحی نشده است و اگر بخواهیم طبق روال، در سال آینده هم ضریبی را بر بودجه امسال اضافه و بودجه سال ۱۴۰۱ را تدوین کنیم مشکل جدی خواهیم داشت.

او گفته بود راه‌حل تناسب دخل و خرج دولت، کشیدن ترمز ول‌خرجی‌ها، کم کردن از ریخت‌وپاش‌های بیهوده و کاهش حقوق مدیران و نجومی‌بگیران است و اگر مسئولان در حد کارمندان حقوق بگیرند می‌توان از کارمندان نیز انتظار تحمل کاهش حقوق‌شان (البته به‌صورت پلکانی) را داشت.

این خبر در فضای عمومی بازتاب گسترده ای داشت و به عنوان تصمیم دولت برای کاهش حقوق کارکنان تلقی شد.

ارسال نظر