زمان مطالعه: 3 دقیقه

دستگیری بازپرس قلابی دادسرای تهران در یزد / او یک خانم وکیل را اغفال کرده بود

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد گفت: قاضی قلابی که خود را بازپرس دادسرای تهران معرفی می کرد در یزد شناسایی و دستگیر شد.
24 مرداد 1400
شناسه : 78165
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/78165
473+
بالا
رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد گفت: قاضی قلابی که خود را بازپرس دادسرای تهران معرفی می کرد در یزد شناسایی و دستگیر شد.

حادثه 24 - رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد گفت: قاضی قلابی که خود را بازپرس دادسرای تهران معرفی می کرد در یزد شناسایی و دستگیر شد.

مجید فرهمندزاده پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در این خصوص اظهار کرد: این فرد با جعل عنوان قاضی خود را به عنوان یک شخص شریف با پایگاه اجتماعی خاص جا زده بود و در پی این بوده تا با دختری که در دوران دانشگاه با او همکلاسی بوده ازدواج کند.

وی با بیان این‌که فرد دستگیر شده تنها پنج ترم در دانشگاه بوده و نتوانسته تحصیل خود را حتی تا مقطع لیسانس به اتمام برساند، افزود: این فرد در همراهی همکلاسی سابق خود که از کارآموزان وکالت بوده و باید در آزمون اختبار کانون وکلای یزد شرکت می‌کرده، خود را مقام قضایی معرفی کرده است که با توجه مشکوک بودن برخی از شواهد و قرائن، موضوع به کارشناسان حفاظت و اطلاعات دادگستری گزارش و پس از اخذ مجوز قضایی، مراتب بررسی صحت موضوع و یا هر گونه سوء استفاده احتمالی در دستور کار قرار می گیرد.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد به قصد فرار متهم پس از مواجهه با کارشناسان حفاظت و اطلاعات اشاره کرد و گفت: از این متهم کارت شناسایی جعلی وکالت، کارت شناسایی جعلی مقام قضایی تحت عنوان قاضی بازپرسی دادسرای تهران و فیش حقوقی و حکم کارگزینی جعلی کشف و ضبط گردید.

فرهنمند زاده تصریح کرد: این جاعل عاشق پیشه برای خود پرچم های رومیزی نیز تهیه کرده بوده و حتی دو عدد چکش ممهور به آرم قوه قضاییه و عنوان بازپرسی نیز ساخته که به ثابت کند دارای پست و مقام قضایی است.

وی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد این متهم محیط دادگاه ها را بیشتر از دریچه سینما و تلوزیون دنبال کرده و آمال و آرزو های خود را با جعل برای کارت ها و اشکال و ملزومات تشریفاتی دنبال می کرده است و اِلا کسی که یکبار در دادگستری حاضر شده باشد می داند در روی میز هیچ مقام قضایی چکش وجود ندارد.

این مقام قضایی هدف این متهم را فریب در ازدواج با همکلاسی سابق خود که کارآموز وکالت بوده است دانست و بیان کرد: علاقه شدید به همکلاسی سابق و ضرورت جلب اعتماد و اطمینان اطرفیان فرد مورد نظر در ازدواج باعث اقدام متهم به این بزه شده است.

فرهمندزاده التزام به قوانین و پایبندی به اخلاق را ضرورت زندگی اجتماعی و حرکت رو به تعالی جامعه ذکر کرد و گفت: نباید اجازه داد هرکس برای رسیدن به مقصود خود به هرگونه جعل عنوان، دروغگویی و فریبکاری متمسک گردد.

وی تأکید کرد: شهروندان در صورت مواجهه با چنین افرادی، بلافاصله مراتب را به ستاد خبری حفاظت اطلاعات دادگستری و یا  مراجع ذیصلاح در دادسرا اطلاع دهند.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری تأکید کرد: باید نسبت به ادعاهای افراد حساس بود و اگر جایی قرار است معامله ای صورت گیرد و یا بر اساس شرایطی ازدواج رخ بدهد بهتر است حتما جوانب کار سنجیده شود و حتی تا آنجا که امکان دارد استعلام صورت گیرد.

ارسال نظر