زمان مطالعه: 15 دقیقه

اسامی و سوابق 19 وزیر پیشنهادی رئیسی به مجلس

رئیس جمهور امروز با صدور حکمی سید مسعود میرکاظمی را به سمت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور منصوب کرد.
20 مرداد 1400
شناسه : 78055
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/78055
164+
بالا
رئیس جمهور امروز با صدور حکمی سید مسعود میرکاظمی را به سمت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور منصوب کرد.

حادثه 24 - رئیس جمهور امروز با صدور حکمی سید مسعود میرکاظمی را به سمت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور منصوب کرد.

کابینه دولت مردمی آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رفته رفته در حال تکمیل است و اعضای جدید آن به مرور انتخاب می‌شود.

روز یکشنبه ۱۷ مرداد، محمد مخبر و غلامحسین اسماعیلی طی احکام جداگانه‌ای از سوی آیت‌الله رئیسی به ترتیب به عنوان معاون اول و رئیس دفتر رئیس‌جمهور منصوب شدند.

امروز نیز آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور با صدور حکمی سید مسعود میرکاظمی را به سمت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور منصوب کرد.

طبق گفته محمدصالح جوکار به خبرنگار میزان، لیست وزرای پیشنهادی کابینه سیزدهم به علی نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه شده است و ظاهرا روز شنبه این لیست در مجلس اعلام وصول خواهد شد.

اسامی اعلامی وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم به مجلس شورای اسلامی  به شرح زیر است:

 ۱. آموزش و پرورش - حسین باغی‌گلی

متولد سال ۱۳۵۷
دارای مدرک دکترای علوم تربیتی (فلسفه تعلیم و تربیت) از دانشگاه فردوسی مشهد
عضو هیئت‌ علمی دانشگاه فردوسی مشهد
مدیرعامل بنیاد فرهنگی رضوی (مدارس عام‌المنفعه امام رضا (ع)
عضو متخصص کارگروه پرورشی اداره کل آموزش‌وپرورش استان خراسان رضوی
مشاور تخصصی در طراحی برنامه‌های آموزشی و تربیتی
عضو هیئت مؤسس شرکت صنایع خلاق
عضو هیئت مدیره موسسه جوانان آستان قدس رضوی
عضویت در هیئت اندیشه‌ورز کودک و نوجوان حرم مطهر رضوی

 ۲. عیسی زارع‌پور - ارتباطات و فناوری اطلاعات
متولد سال ۱۳۵۹ شهرستان اسلام‌آباد غرب
عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت ایران
دارای مدرک دکترای مهندسی کامپیوتر و دو مدرک پسادکتری در حوزه شبکه‌های رایانه‌ای
معاون رییس قوه قضاییه و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه
مؤسس و رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
عضو کمیسیون راهبردی شورای عالی فناوری اطلاعات کشور
مجری توسعه خدمات الکترونیک در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
عضو کارگروه فناوری اطلاعات دولت نهم و دهم
عضو کمیته ملی اطلاعات برای همه «کمیسیون ملی یونسکو»

۳. اطلاعات - حجت‌الاسلام سید اسماعیل خطیب
متولد سال ۱۳۴۰
رئیس پیشین مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه

۴. امور اقتصادی و دارایی - سید احسان خاندوزی
متولد سال ۱۳۵۹ در شهر گرگان
دانش‌آموخته دکترای علوم اقتصادی
نماینده فعلی مجلس از حوزه انتخابیه تهران
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس
رئیس فراکسیون فضای تولید و کسب و کار مجلس
مدیر گروه اقتصاد اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی
دبیر شورای اقتصادی سازمان صدا و سیما
مدیرکل مرکز پژوهش‌های اقتصادی مجلس شورای اسلامی
عضو هیئت علمی مقررات‌زدایی و تسهیل مجوز‌های کسب و کار

۵. امور خارجه - حسین امیرعبدالهیان
متولد سال ۱۳۴۳ شهرستان دامغان
دانش‌آموخته کارشناسی روابط دیپلماتیک از دانشکده وزارت امور خارجه
کارشناسی ارشد روابط بین‌الملل از دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران
دکتری تخصصی روابط بین‌الملل از دانشگاه تهران
دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی
معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه، مدیرکل خلیج‌فارس و خاورمیانه وزارت امور خارجه
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بحرین، رئیس ستاد ویژه عراق در وزارت امور خارجه
معاون مدیرکل خلیج‌فارس وزارت امور خارجه
عضو کمیته سیاسی – امنیتی مذاکرات هسته‌ای ایران با تروئیکای اروپایی
عضو کمیته مذاکرات ایران و عراق و آمریکا در موضوع عراق

۶. بهداشت، درمان و آموزش پزشکی - بهرام عین‌اللهی
متولد ۱۳۳۷ سراب
متخصص چشم‌پزشکی، فلوشیپ قرنیه
استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
دبیر انجمن آموزش علوم پزشکی
عضو پیوسته فرهنگستان علوم پزشکی کشور
عضو شورای عالی استعدادهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
دبیر شورای گسترش دانشگاه‌ها
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی کشور
 رئیس دفتر نظارت و ارزیابی معاونت آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
 عضو شورای عالی مرکز تحقیقات چشم‌پزشکی کشور
مشاور سازمان بین‌المللی آموزش پزشکی اروپا
 ریاست قطب چشم‌پزشکی از سال ۱۳۸۸ تاکنون
 ریاست مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی شهید دکتر لبافی‌نژاد
عضو هیئت ممیزه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

۷. تعاون، کار و رفاه اجتماعی - حجت‌الله عبدالملکی
متولد سال ۱۳۶۰ شهرری
 دانش‌آموخته دکترای اقتصاد از دانشگاه اصفهان
 اقتصاددان و عضو هیئت علمی دانشگاه
عضو هیئت امنای کمیته امداد امام خمینی (ره) با حکم مقام معظم رهبری
 معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد
 رئیس شورای اطلاع‌رسانی و رئیس هیئت اندیشه‌ورز
 رئیس کارگروه انتشار اوراق قرض‌الحسنه کمیته امام خمینی (ره)
 عضو هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر
 رئیس گروه مطالعات اسلامی بیمه و دبیر شورای اقتصاد سازمان صداوسیما

 ۸. جهاد کشاورزی - سید جواد ساداتی‌نژاد
متولد سال ۱۳۵۱ کاشان
 دکترای آبخیزداری گرایش هیدرولوژی از دانشگاه دولتی مسکو
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس یازدهم
معاونت پارلمانی وزارت علوم در دولت دهم
 ریاست دانشگاه کاشان، معاون اداری و مالی دانشگاه تهران
 دبیر کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی شورای علوم، تحقیقات و فناوری کشور

۹. دادگستری - امین حسین رحیمی
متولد سال ۱۳۴۷ ملایر
 دانش‌آموخته دکتری در رشته فقه و حقوق جزا
 قاضی دادگستری با بیش از ۳۵ سال خدمت در مشاغل مختلف قضایی
معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه
 نماینده مردم ملایر در مجلس هشتم
 مشاور رئیس قوه قضائیه
 دادستان دیوان محاسبات کشور
 رئیس‌کل دیوان محاسبات کشور
 معاون سیاسی و امنیتی دادستان کل کشور
 مشاور عالی رئیس قوه قضائیه
رئیس مرکز امور هماهنگی مجلس

۱۰. دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح - امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی
متولد سال ۱۳۳۹ تهران
 دارای مدرک تحصیلی دکتری تخصصی علوم دفاعی راهبردی
 عضو هیئت علمی دانشگاه عالی دفاع ملی با مرتبه دانشیاری
جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح
 رئیس بازرسی و ایمنی ستاد کل نیروهای مسلح
جانشین فرماندهی کل ارتش جمهوری اسلامی ایران
 عضو هیئت رئیسه فرماندهی نیروی زمینی ارتش
 فرماندهی یگان‌های رزمی در دوران دفاع مقدس
خدمت در مشاغل راهبردی، فرماندهی، ستادی و اطلاعاتی کشور

۱۱. راه و شهرسازی - رستم قاسمی
متولد سال ۱۳۴۳ لامرد
کارشناسی ارشد مهندسی عمران از دانشگاه امیرکبیر
عضو هیئت‌علمی دانشگاه جامع امام حسین (ع)
فرمانده مهندسی نیروی دریایی سپاه
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص)
عضو هیئت‌مدیره سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران
مدیرعامل شرکت قطارهای شهری کشور
عضو اتاق بازرگانی ایران
وزیر نفت دولت دهم
عضو هیئت عامل بانک مرکزی
ریاست اوپک
عضو هیئت عامل صندوق توسعه ملی

۱۲. صنعت، معدن و تجارت - رضا فاطمی‌امین
متولد سال ۱۳۵۳
 دارای مدرک مهندسی الکترونیک، مهندسی سیستم‌های اقتصادی و اجتماعی (کارشناسی ارشد)
 دکترای تخصصی مدیریت راهبردی دانش (در مرحله اخذ دانشنامه)
 معاونت برنامه‌ریزی وزارت «صنعت، معدن و تجارت»
 معاون برنامه‌ریزی توسعه و فناوری وزارت صنایع و معادن
 عضو هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران
 مشاور وزیر و رئیس ستاد تحول صنایع و معادن
 مدیرعامل سازمان اقتصادی رضوی
 مجری طرح نوسازی خودروهای فرسوده

۱۳. فرهنگ و ارشاد اسلامی - محمدمهدی اسماعیلی
متولد سال ۱۳۵۴ کبودرآهنگ همدان
 دانش‌آموخته دکتری علوم سیاسی از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران
تحصیلات حوزوی تا پایان دوره سطح
معاون فرهنگی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در دولت نهم
 معاون پژوهشی مرکز اسناد انقلاب اسلامی و تولید بیش از ۲۰۰ اثر در حوزه تاریخ
 معاون استاندار اصفهان
 عضو کارگروه تحول فرهنگی وزارت ارشاد در دولت نهم
مشاور فرهنگی تولیت آستان قدس رضوی
 مشاور فرهنگی و اجتماعی رئیس قوه قضائیه
 مدیرکل نظارت سیمای صداوسیما و مدیرکل برنامه‌ریزی مرکز تحقیقات صداوسیما

۱۴. کشور - سردار احمد وحیدی
متولد سال ۱۳۳۷ شیراز
 دانش‌آموخته دکتری تخصصی مدیریت راهبردی
 رئیس و عضو هیئت علمی دانشگاه عالی دفاع ملی
عضو حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام
عضو و رئیس کمیسیون سیاسی، دفاعی و امنیتی مجمع تشخیص مصلحت نظام
از مسئولین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس
 وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دولت دهم
 جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح
فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
 عضو هیئت نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام
عضو شورای راهبردی روابط خارجی
 ریاست مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی

۱۵. علوم، تحقیقات و فناوری - محمدعلی زلفی‌گل
متولد سال ۱۳۴۵ آشتیان
دانش آموخته دکتری شیمی آلی از دانشگاه شیراز
عضو هیأت علمی دانشگاه بوعلی سینای همدان
قائم مقام معاون اول رئیس جمهور در بنیاد نخبگان در دولت نهم
عضو کمیسیون مشورتی نخبگان و استعداد‌های درخشان شورای عالی انقلاب فرهنگی
معاون آموزشی دانشکده علوم پایه
ریاست و معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه بوعلی سینا همدان
دبیر و نایب رئیس انجمن شیمی ایران (ادامه دارد)
دریافت نشان درجه ۲ پژوهش
رتبه اول جشنواره بین المللی خوارزمی
انتخاب به عنوان استاد نمونه و پژوهشگر برتر کشوری
کسب رتبه شیمیدان برجسته
دانشمند یک درصد آی. اس. آی
برنده جایزه علامه طباطبایی (ره) بنیاد ملی نخبگان
انتخاب به عنوان دانشمند برگزیده کشور‌های اسلامی

۱۶. میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی - عزت‌الله ضرغامی
متولد سال ۱۳۳۸ تهران
دانش‌آموخته مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی امیرکبیر
کارشناس ارشد مدیریت صنعتی
دو دوره ریاست سازمان صداوسیما با حکم مقام معظم رهبری
 عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با حکم مقام معظم رهبری
عضویت در شورای عالی فضای مجازی با حکم مقام معظم رهبری
 معاون امور مجلس و استان‌های صداوسیما
 معاون امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
 معاون امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
 معاون امور مجلس وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح
 رئیس کارخانجات صنعتی شهید حسن باقری
 معاون فرهنگی و عضو شورای مرکزی جهاد دانشگاهی دانشگاه امیرکبیر 

۱۷. نفت - جواد اوجی
متولد سال ۱۳۴۵ شیراز
 دانش‌آموخته رشته مهندسی نفت از دانشگاه صنعت نفت
معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در دولت دهم
 رئیس هیئت مدیره نظارت بر تولید و پالایشگاه‌های گازی
 مدیرعامل و نایب‌رئیس هیئت مدیره شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی
 رئیس هیئت مدیره شرکت مهندسی توسعه گاز ایران
 مدیرعامل گروه اقتصاد مفید
 مدیرعامل هلدینگ انرژی گستر سینا
 مدیرعامل و نایب‌رئیس هیئت مدیره هلدینگ نفت و گازی توسعه پترو مفید
 عضو هیئت امنای دانشگاه صنعت نفت و عضو هیئت رئیسه صندوق بازنشستگی صنعت نفت

۱۸. نیرو - علی‌اکبر محرابیان
متولد سال ۱۳۴۸ خوانسار
 دانش‌آموخته مهندسی عمران از دانشگاه علم و صنعت ایران
 کارشناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه تهران
دانشجوی دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات و در مرحله دفاع از پایان‌نامه
وزیر صنایع و معادن در دولت‌های نهم و دهم
 دستیار ویژه رئیس‌جمهور و مجری طرح مهر ماندگار
مشاور رئیس‌جمهور، ریاست ستاد تبصره ۱۳ مجری نوسازی ناوگان خودرویی کشور
 سهمیه‌بندی بنزین و توسعه حمل‌ونقل عمومی
 عضو شورای عالی فنی کشور
عضو شورای پول و اعتبار
 رئیس کارگروه حمایت از تولید کالاهای داخلی

۱۹. ورزش و جوانان - حمید سجادی
متولد سال ۱۳۴۸ تهران
دانش‌آموخته دکترای تخصصی مدیریت و برنامه‌ریزی در تربیت‌بدنی
معاون امور ورزشی سازمان تربیت‌بدنی
 معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در دولت دهم
 عضویت در هیئت رئیسه و هیئت‌های مختلف فدراسیون دو و میدانی
 مدیرعامل و عضو هیئت مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی سایپا
 مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد کیش
عضو شورای عالی سیاست‌گذاری ورزش سیما
 مدیرکل تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد
 نایب‌رئیس کمیته تربیت‌بدنی بین دول یونسکو
 از قهرمانان ملی و مدال‌آور در مسابقات آسیایی رشته ورزشی دو و میدانی

برخی سمت‌های کابینه دولت عبارتند:

معاول اول رئیس‌جمهور - محمد مخبر

رئیس دفتر رئیس‌جمهور - غلامحسین اسماعیلی

سرپرست نهاد ریاست جمهوری

سخنگوی دولت

دبیر هیئت دولت

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور - مسعود میرکاظمی

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور

معاون حقوقی رئیس‌جمهور

معاون رئیس جمهور در امور مجلس

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی

معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست

ارسال نظر