زمان مطالعه: 6 دقیقه

اسیدپاشی زنی در مشهد روی مردی مزاحم

زن جوانی که به اتهام اسیدپاشی روی مردی در فرودگاه مشهد دستگیر شده است در بازجویی های اولیه مدعی شد که این مرد مزاحمش می شد.
04 مرداد 1400
شناسه : 77485
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/77485
621+
بالا
زن جوانی که به اتهام اسیدپاشی روی مردی در فرودگاه مشهد دستگیر شده است در بازجویی های اولیه مدعی شد که این مرد مزاحمش می شد.

حادثه 24 - زن جوانی که به اتهام اسیدپاشی روی مردی در فرودگاه مشهد دستگیر شده است در بازجویی های اولیه مدعی شد که این مرد مزاحمش می شد.

عصر بیست و چهارم تیر گذشته بود که ناگهان فریادهای دلخراش مردی جوان، ساکنان محله ای در شهرستان طرقبه شاندیز را از منازل بیرون کشید. مرد جوان از شدت درد و سوختگی به خود می پیچید که شهروندان با نیروهای امدادی و پلیس 110 تماس گرفتند. دقایقی بعد امدادگران اورژانس در حالی پیکر نیم سوخته مرد 30 ساله را به بیمارستان انتقال دادند که بررسی های مقدماتی نشان داد مرد جوان در یک ماجرای اسیدپاشی عمدی دچار سوختگی شدید شده است. از سوی دیگر نیروهای گشت انتظامی نیز که در محل وقوع حادثه حضور داشتند، با انجام یک سری تحقیقات میدانی به سرنخ هایی رسیدند که بیانگر اسیدپاشی توسط زن 40 ساله بود.

با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع، بلافاصله بررسی های تخصصی آغاز شد. طولی نکشید که مشخص شد اسیدپاشی در منزل زنی به نام «الف» صورت گرفته اما او لحظاتی پس از وقوع این حادثه دلخراش به مکان نامعلومی گریخته است. بررسی های اولیه حاکی از آن بود که زن 40 ساله به جزیره کیش گریخته است. پیگیری این سرنخ موجب شد کارآگاهان با دستورات ویژه قضایی، عملیات دستگیری متهم را در دو شاخه اطلاعاتی و انتظامی ادامه دهند اما زن جوان که زیر چتر اطلاعاتی پلیس قرار گرفته بود، در جزیره کیش و بندرعباس احساس ناامنی کرد و تصمیم به بازگشت به مشهد گرفت.

از آن جایی که تنگ شدن حلقه محاصره و کشاندن متهم به مشهد، نقشه عملیاتی و برنامه ریزی شده کارآگاهان بود، بنابراین آن ها ادامه عملیات را به فرودگاه بین‌المللی مشهد کشاندند و منتظر ورود زن متهم به اسیدپاشی ماندند تا این که مشخص شد هواپیمای حامل متهم مذکور، ظهر شنبه دوم مرداد روی باند فرودگاه شهید هاشمی نژاد بر زمین می نشیند. همه چیز برای دستگیری متهم فراری مهیا بود و مبادی ورودی و خروجی فرودگاه با هماهنگی های قضایی، زیر نظر کارآگاهان قرار داشت.

«الف» که تصور نمی کرد زیر چتر اطلاعاتی نیروهای انتظامی باشد، درحالی که با دقت اطراف خود را می پایید وارد کمین کارآگاهان شد و در یک لحظه باورناپذیر، حلقه های قانون بر دستانش گره خورد.

این زن جوان که روز گذشته مورد بازجویی های تخصصی قرار گرفته بود، در همان دقایق اولیه راز این حادثه وحشتناک را فاش کرد و اسیدپاشی را به گردن گرفت.او در ادامه اعترافات خود مدعی شد: حدود شش یا هفت سال قبل با مرد جوانی آشنا شدم که یک باشگاه ورزشی داشت، مدتی بعد که من هم باشگاهی را در همان رشته ورزشی راه اندازی کردم، او برای کمک به امور باشگاه نزد من می آمد ولی آرام آرام از موقعیت و شرایط من سوء استفاده کرد به حدی که دیگر دست به اخاذی می زد و ایجاد مزاحمت می کرد. این زن جوان در ادامه اعترافاتش همچنین ادعا کرد:با شرایطی که برایم به وجود آمده بود بازهم می ترسیدم با پلیس تماس بگیرم  یا از او شکایت کنم چون او مرا تهدید می کرد، به همین دلیل تصمیم گرفتم از طرقبه مهاجرت کنم. به ناچار کار و زندگی ام را رها کردم و به شهرهای جنوبی کشور رفتم ولی متاسفانه او نشانی محل اقامتم را به دست آورد و دوباره مزاحمت ها شروع شد. متهم به اسیدپاشی ادامه داد: این گونه بود که ناچار شدم به طرقبه بازگردم اما این بار کینه و نفرت عجیبی از «الف» در دلم داشتم ونمی دانستم با این عصبانیت چه کنم! تا این که نقشه اسیدپاشی به ذهنم خطور کرد. آن روز با ترفندی خاص، «الف» را به منزلم کشاندم و در یک لحظه بطری یک لیتری حاوی اسید را به سرو صورت او پاشیدم و به همراه یکی از دوستانم از شهر خارج شدم ، سپس به جنوب کشور رفتم تا دستگیر نشوم. اما خودم هم نفهمیدم که چرا و چگونه به مشهد بازگشتم که در فرودگاه دستگیر شدم و اکنون نیز از این رفتار نابخردانه پشیمانم که بر اثر لحظه ای عصبانیت و نفرت شکل گرفت.

تحقیقات بیشتر درباره زوایای پنهان این ماجرای هولناک با صدور دستورات ویژه قضایی همچنان ادامه دارد.

ارسال نظر