زمان مطالعه: 4 دقیقه

خبر مهم وزیر رفاه درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان

وزیر رفاه گفت: با همت دولت و مجلس بعد از ۱۴ سال همسان سازی حقوق بازنشستگان در دو مرحله به اجرا درآمد.
23 تیر 1400
شناسه : 77134
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/77134
873+
بالا
وزیر رفاه گفت: با همت دولت و مجلس بعد از ۱۴ سال همسان سازی حقوق بازنشستگان در دو مرحله به اجرا درآمد.

حادثه 24 - وزیر رفاه گفت: با همت دولت و مجلس بعد از ۱۴ سال همسان سازی حقوق بازنشستگان در دو مرحله به اجرا درآمد.

محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه هیئت دولت، اظهار کرد: یکی از نقاط قوت دولت تدبیر و امید، فعالیت در حوزه تامین اجتماعی و بهزیستی بود و علی‌رغم تمام مشکلاتی که وجود داشت با همت دولت و مجلس بعد از ۱۴ سال همسان سازی حقوق بازنشستگان در دو مرحله به اجرا درآمد و مشکلات زندگی ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر را رفع کرد.

وی گفت: سازمان تامین اجتماعی قدم‌های خوبی برای بازنشستگان برداشته است؛ با تخصیص ۶ هزار میلیارد تومان از محل بودجه،  همه کسانی که در مراکز درمانی غیر از سازمان تامین اجتماعی از خدمات پزشکی استفاده می‌کنند، بتوانند با فرانشیز صفر خدمات دریافت کنند؛ درواقع دریافت خدمات پزشکی برای بیمه شدگان بالای ۶۰ سال سازمان تامین اجتماعی در بیمارستان‌های غیر تامین اجتماعی رایگان شده است.

وزیر رفاه گفت: خدمات پزشکی در سال ۱۴۰۰ توسعه پیدا خواهد کرد و خدمات سرپایی نیز توسعه می‌یابد؛ با اجرای طرح ۳۰۷۰ در سازمان تامین اجتماعی توانستیم بخش زیادی از خدمات این سازمان را به صورت غیرحضوری ارائه دهیم.

شریعتمداری افزود: در این دولت توانستیم خدمات بهزیستی را خانواده محور و محله محور کنیم و در محلات حضور پیدا کنیم؛ با تاسیس مراکز مثبت زندگی در ۲ هزار و ۵۰۰ نقطه کشور با به کارگیری بیش از ۱۳ هزار نفر از متخصصان روانشناسی و جامعه شناسی با تقسیم پرونده‌های سازمان بهزیستی، در محلات حضور پیدا کنیم و خدمات به خانواده‌ها را داشته باشیم.

وی گفت: بخش قابل توجهی از اینکار با همکاری جوانان صورت گرفت و جوانان در مراکز مثبت زندگی فعالیت می‌کنند؛ در این دولت اقداماتی برای افزایش مستمری انجام شده است و به طور متوسط ۱۲.۷ برابر مستمری افرادی که تحت پوشش بهزیستی هستند افزایش یافت.

شریعتمداری بیان کرد: خوشنودیم که در ماه‌های پایانی دولت توانستیم صندوق فرصت‌های شغلی معلولان را تاسیس کنیم و از همین ماه فعالیت‌های اجرایی این صندوق آغاز خواهد شد.

وزیر رفاه درباره پرداخت ویلموتس از جیب بازنشستگان تصریح کرد: شستا گزارشاتی را در این خصوص ارائه کرده است؛ همچنین شستا در راستای دستور ستاد مبارزه با تحریم اقدام به پرداخت این منابع کرده و چک‌هایی توسط فدراسیون پرداخت شده که پرداخت نشده بود؛ بعد از آن تمامی طلب وصول شده و هیچ حقی از بازنشستگان تضییع نشده است، هیچ بدهی از طرف فدراسیون فوتبال به شستا وجود ندارد و از طریق منابع نقدی و غیر نقدی تمامی طلب شستا از فدراسیون دریافت شده است.

ارسال نظر