زمان مطالعه: 4 دقیقه

آبروی دختر یاسوجی با انتشار عکس های برهنه اش رفت

رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد گفت: فردی که اقدام به انتشار عکس های خصوصی، ایجاد مزاحمت و تهدید یکی از شهروندان در اینستاگرام می‌ کرد، شناسایی و دستگیر شد.
23 تیر 1400
شناسه : 77127
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/77127
546+
بالا
رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد گفت: فردی که اقدام به انتشار عکس های خصوصی، ایجاد مزاحمت و تهدید یکی از شهروندان در اینستاگرام می‌ کرد، شناسایی و دستگیر شد.

حادثه 24 - رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد گفت: فردی که اقدام به انتشار عکس های خصوصی، ایجاد مزاحمت و تهدید یکی از شهروندان در اینستاگرام می‌ کرد، شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ روح الله شهبازی پور روز سه شنبه اظهار داشت: در پی شکایت یک خانم جوان مبنی بر تهدید و اخاذی برای انتشار تصاویر شخصی وی در فضای مجازی توسط فردی که با وعده ازدواج با این خانم دوست شده بود، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: شاکی بعد از آشنایی با این فرد ناشناس در فضای مجازی تهدید می شده که باید به این رابطه ادامه دهد و اگر این کار را نکند تصاویر خصوصی اش را منتشر می کند.

رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: این شاکی اهمیتی نداده تا اینکه متوجه شده اقدام به انتشار تصاویر خصوصی اش در شبکه‌های اجتماعی می کند و موجب برهم زدن آرامش و آبروی خانوادگی وی شده است.

سرهنگ شهبازی پور تصریح کرد:با توجه به حساسیت موضوع، کارشناسان پلیس فتا با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکی و طبق مستندات به دست آمده متهم را شناسایی و دستگیر کردند.

وی ابراز داشت: متهم پرونده در بازجویی های اولیه منکر هرگونه بزه ارتکابی شد ولی پس از مواجهه با مستندات و مدارک جمع آوری شده از سوی کارشناسان ضمن اقرار به جرم خود، بیان داشت که قصد ازدواج با وی را داشتم اما بعد از آشنایی این خانم دیگر به ارتباط با بنده ادامه نداد و من هم برای تلافی و انتقام از وی دست به این اقدام زدم.

سرهنگ شهبازی پور با اشاره به اینکه این نوع از انتقام گیری های خانوادگی در فضای مجازی دارای مجازات قانونی برای منتشر کننده است و بهتر است خانواده ها مشکلات شخصی و خانوادگی را از طریق محاکم قضایی دنبال کنند.

وی هشدار داد که کاربران این موضوع را همیشه مد نظر داشته باشند که ایجاد ارتباط و دوستی قبل از ازدواج و اعتماد هایی که به واسطه این نوع ارتباط ها بین افراد صورت می پذیرد این امکان را به وجود می آورد که فرد در آینده درگیر مسائلی چون مزاحمت، اخاذی و غیره قرار گیرد، بنابراین توصیه می شود که عکس ها و تصاویر شخصی خود را در فضای مجازی به اشتراک نگذارید.

رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد از شهروندان خواست که هشدارهای پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.

ارسال نظر