زمان مطالعه: 3 دقیقه

مرگ دلخراش یک سیمبان در قائم شهر

منابع کارگری در شهرستان قائم شهر در استان مازندران، از مرگ یک «سیمبان» پیمانکاری شرکت توزیع برق بر اثر حادثه کار خبر دادند.
21 تیر 1400
شناسه : 77047
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/77047
429+
بالا
منابع کارگری در شهرستان قائم شهر در استان مازندران، از مرگ یک «سیمبان» پیمانکاری شرکت توزیع برق بر اثر حادثه کار خبر دادند.

 حادثه 24 - منابع کارگری در شهرستان قائم شهر در استان مازندران، از مرگ یک «سیمبان» پیمانکاری شرکت توزیع برق بر اثر حادثه کار خبر دادند.

یک منبع کارگری با اعلام خبر درگذشت یک کارگر سیمبان قائم شهری گفت: روز گذشته (۲۰ تیر ماه) یکی از کارگران سیمبان شاغل در شرکت توزیع برق شهرستان قائم شهر در استان مازندران بنام «حمد درزی» حین انجام کار در ارتفاع ۱۶ متری تیرک برق دچار حادثه برق گرفتگی می‌شود و به دلیل شدت جراحات وارده جان باخت.

فعالان کارگری اداره برق مازندران می‌گویند: متاسفانه آمار تلفات و مصدومیت کارگران سیمبان در حال افزایش است و تقریبا هر هفته یکی از همکارانمان جان خود را به خاطر کمبود امکانات ایمنی و شرایط کارنامناسب از دست می‌دهد. هیچ کسی در وزارت نیرو به فکر چاره‌اندیشی برای جلوگیری از این حوادث مرگبار نیست؟ متاسفانه در خیلی از موارد حتی شرکت‌های توزیع برق از دادن آمار فوتی‌ها و دلایل رخداد حادثه امتناع کرده و آن‌ها را کتمان می‌کنند.

طبق اظهارت آنها؛ شرایط برای کار سیمبانان ایمن نیست و وسایل و تجهیزات ایمنی خوب و باکیفیت در اختیار آنها قرار نمی‌گیرد. در بسیاری از موارد این سیمبانان با کمترین حقوق و حتی بدون بیمه مجبور به کار در خطوط گرم برق می‌شوند. در دنیا سیمبانی یکی از پردرآمدترین مشاغل دنیاست ولی در ایران شغلی است با حداقل امکانات است. سیمبان‌ها مظلومترین کارگرانی هستند که جان خود را برای تامین حداقل معاش خانوادهایشان از دست می‌دهند.

گفتنی است طی یک هفته گذشته نیز سه کارگر سیمبان در استانهای گیلان و سیستان و بلوچستان بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست دادند. شانزدهم تیرماه سالجاری نیز یک کارگر «سیمبان» خط گرم اداره برق شهرستان لاهیجان به نام – اسماعیل زارع» برای کنترل برق بالای تیرک؛ برق رفته بود که بر اثر برق گرفتگی به شدت به زمین پرت شد و به کما فرو رفت.

ارسال نظر