زمان مطالعه: 3 دقیقه

حقوق تیرماه بازنشستگان واریز شد / تکلیف مابه التفاوت حقوق فروردین ماه به زودی مشخص می شود

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد واریز حقوق تیرماه بازنشستگان تامین اجتماعی از امروز واریز می‌شود و تا پایان ماه ادامه خواهد داشت. این در حالی است که سازمان باید مابه التفاوت حقوق فروردین ماه حداقل‌بگیران را نیز واریز کند.
20 تیر 1400
شناسه : 77013
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/77013
2083+
بالا
گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد واریز حقوق تیرماه بازنشستگان تامین اجتماعی از امروز واریز می‌شود و تا پایان ماه ادامه خواهد داشت. این در حالی است که سازمان باید مابه التفاوت حقوق فروردین ماه حداقل‌بگیران را نیز واریز کند.

حادثه 24 - گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد واریز حقوق تیرماه بازنشستگان تامین اجتماعی از امروز واریز می‌شود و تا پایان ماه ادامه خواهد داشت. این در حالی است که سازمان باید مابه التفاوت حقوق فروردین ماه حداقل‌بگیران را نیز واریز کند.

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد طبق روال ماه‌های گذشته باید واریز حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی از امروز شروع شود. در این راستا حقوق بازنشستگان این سازمان طبق جدول زمان‌بندی و به ترتیب حروف الفبا واریز می‌شود. این واریزی از روز بیستم هر ماه آغاز تا حدود یک هفته یا نهایتا تا پایان ماه واریزی ادامه‌دار است.

در نتیجه واریز حقوق تیر بازنشستگان از امروز شروع شده و تا پایان هفته آینده همه‌ی بازنشستگان حقوق خود را دریافت می‌کنند. همچنین باید در این هفته مابه‌التفاوت حقوق فروردین گروهی از بازنشستگان واریز شود. قرار بود این پول در اردیبهشت و سپس خرداد پرداخت‌ می‌شد.

در فروردین پس از اعمال افزایش حقوق سالانه و طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با بازنشستگان لشگری و کشوری خطایی رخ داد که برخی از بازنشستگان حقوق کمتری بگیرند.

پس از بررسی این خطاها قرار شد بازنشستگان غیرحداقلی‌بگیر در اردیبهشت دوباره افزایش حقوق داشته باشند. علاوه بر آن مسئولان سازمان تامین اجتماعی گفتند که مابه‌التفاوت فروردین در اردیبهشت پرداخت می‌شود که نشد.

در وعده دوباره مسئولان قرار شد مابه‌التفاوت با حقوق خرداد واریز شود که این کار نیز انجام نشد. طبق آخرین وعده مدیران این سازمان باید این مابه‌التفاوت با حقوق تیر و طی یک هفته آینده پرداخت شود. رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران نیز درباره این موضوع اعلام کرده بود که مدیران سازمان تامین اجتماعی به ما قول داده‌اند که مابه‌التفاوت حقوق فروردین بازنشستگان با حقوق تیر واریز می‌شود.

همچنین پیگیری‌ها نشان می‌دهد، لیست بازنشستگانی که مشمول دریافت مابه‌التفاوت می‌شود از سوی دفتر مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی به بخش مالی ارسال شده است. در حال حاضر بخش مالی سازمان تامین اجتماعی باید دستور پرداخت این پول را به حساب غیرحداقلی‌بگیران بدهد.

در نهایت این ما‌به‌التفاوت به همه بازنشستگان داده نمی‌شود بلکه فقط غیرحداقلی‌بگیران این پول را می‌گیرند. یعنی کسانی که حقوقی بیشتر از چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌گیرند.

ارسال نظر