زمان مطالعه: 6 دقیقه

پیدا شدن مادر و کودک 6 ساله پس از یک ماه بی خبری / این زن دچار اختلال حواس است

یک‌ماه پس از گم شدن پسری 6ساله و مادرش که از اختلال حواس رنج می‌برد، پدر خانواده که در این مدت همه جا را در پی عزیزانش زیر و رو کرده بود، توانست آنها را در حرم امام رضا (ع) پیدا کند.
15 تیر 1400
شناسه : 76872
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/76872
643+
بالا
یک‌ماه پس از گم شدن پسری 6ساله و مادرش که از اختلال حواس رنج می‌برد، پدر خانواده که در این مدت همه جا را در پی عزیزانش زیر و رو کرده بود، توانست آنها را در حرم امام رضا (ع) پیدا کند.

حادثه 24 - یک‌ماه پس از گم شدن پسری 6ساله و مادرش که از اختلال حواس رنج می‌برد، پدر خانواده که در این مدت همه جا را در پی عزیزانش زیر و رو کرده بود، توانست آنها را در حرم امام رضا (ع) پیدا کند.
عصر روز 12خردادماه امسال، امیرهومن 6ساله همراه مادرش فاطمه از خانه بیرون رفتند. قرار بود آنها از مغازه نزدیک خانه‌شان خرید کنند و زود برگردند اما ساعتی گذشت و خبری از آنها نشد. وقتی هوا تاریک شد پدر امیرهومن که نگران همسر و فرزندش شده بود دنبال آنها رفت. کم‌کم مغازه‌ها درحال تعطیل‌شدن بودند و هیچ‌کس از امیرهومن و فاطمه خبر نداشت. فقط یک نفر از ساکنان محله که آنها را می‌شناخت گفت که یک ساعت قبل مادر و پسر را دیده که با عجله به سمت خیابان اصلی می‌رفتند.
فاطمه موبایل نداشت و تماس‌گرفتن با او ممکن نبود. اما نکته‌ای که دلواپسی پدر این خانواده 3نفری را بیشتر می‌کرد، اختلال حواس فاطمه بود. او پیش از این هم چند مرتبه گم شده اما با کمک پلیس پس از یکی، دو روز پیدا شده بود. اما این بار اوضاع فرق داشت؛ او پسر 6ساله‌اش را هم با خود برده بود و معلوم نبود چه سرنوشتی در انتظار آنهاست.
آن شب پدر امیرهومن تا دیروقت با بیشتر آشنایان و فامیل تماس گرفت. او امیدوار بود شاید همسر و فرزندش به خانه یکی از آشنایان رفته باشند اما هیچ‌کس از آنها خبر نداشت. او که نگران سرنوشت عزیزانش بود و گمان می‌کرد برای‌شان اتفاقی افتاده است، راهی بیمارستان‌های مختلف شد اما باز هم نتوانست آنها را پیدا کند. به ناچار یک روز بعد، نزد مأموران پلیس رفت و مفقود شدن همسر و فرزندش را گزارش کرد. در این شرایط بود که نام امیرهومن و مادر 28ساله‌اش فاطمه در فهرست افراد گمشده قرار گرفت و تلاش‌ها برای یافتن آنها آغاز شد.
همزمان با تلاش‌های پلیس، پدر امیرهومن تصاویر او و همسرش را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد و از مردم برای پیداکردن آنها کمک خواست. همزمان خبر مفقود‌ شدن این مادر و پسر همراه با عکس‌شان در پایگاه خبری حادثه 24 منتشر شد. در این گزارش پدر امیرهومن از شهروندان خواست تا برای پیدا شدن عزیزانش به او کمک کنند. یک روز از انتشار این گزارش می‌گذشت که یکی از خوانندگان حادثه24 در مشهد با دفتر روزنامه تماس گرفت و گفت امیرهومن و مادرش را در نزدیکی حرم امام رضا(ع) دیده است. او گفت که آنها وضعیت زیاد خوبی نداشتند و به‌دنبال غذا بودند.
نشانی‌هایی که این خواننده حادثه24 از مادر و پسر می‌داد با آنها مطابقت داشت. به همین دلیل بود که پدر امیرهومن برای پیدا کردن پسر و همسرش راهی مشهد شد. او به جست‌وجوهایش در آنجا ادامه داد اما هرچه تلاش کرد نتوانست ردی از آنها به‌دست بیاورد تا اینکه راهی حرم امام‌رضا(ع) شد. او نشانی پسر و همسرش را به مأموران پلیس حرم داد و از آنها کمک خواست. مأموران با بررسی فهرست افرادی که در روزهای گذشته در حرم پیدا شده بودند پی بردند که امیرهومن و مادرش از چند روز پیش در بخش گمشدگان حرم نگهداری می‌شوند و چون مادر امیرهومن دچار اختلال حواس است نتوانسته به درستی مشخصات محل سکونتش را ارائه کند. در این شرایط بود که بعد از گذشت حدود یک‌ماه از گم شدن مادر و پسر آنها در حرم رضوی پیدا شدند.
امیرحمزه فولادی، پدر این خانواده با اعلام جزئیات پیدا شدن عزیزانش به حادثه24 گفت: خدا را شکر می‌کنم که همسر و پسرم صحیح و سالم پیدا شدند. آنها در این مدت در بخش گمشدگان حرم امام رضا نگهداری می‌شدند و هیچ آسیبی به آنها نرسیده است. ضمن تشکر از حادثه 24 به خاطر کمک به پیدا شدن عزیزانم، می‌خواستم از همه افرادی که به همسر و فرزندم کمک کردند، به‌خصوص مسئولان حرم امام رضا(ع) تشکر کنم.

کلمات کلیدی:
ارسال نظر