زمان مطالعه: 4 دقیقه

کشف ۲۴۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در تهران/ ۶۳ قاچاقچی عمده مواد مخدر در تله پلیس

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از کشف بیش از ۲۴۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر خبر داد.
06 تیر 1400
شناسه : 76608
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/76608
282+
بالا
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از کشف بیش از ۲۴۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر خبر داد.

حادثه 24 - فرمانده انتظامی تهران بزرگ از کشف بیش از ۲۴۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر خبر داد.

سردار حسین رحیمی در اجرای دوازدهمین مرحله از طرح  ظفر که همزمان با هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر برگزار شد سخنانش را با تسلیت درگذشت دو خبرنگار در ماموریتی که از سوی سازمان محیط زیست رفته بودند آغاز کرد و گفت: از درگذشت دو خبرنگار زحمت کش ، پر تلاش و خدوم ، خانم ها مهشاد کریمی خبرنگار ایسنا و ریحانه یاسینی خبرنگار ایرنا بسیار متاثر شدم. به خانواده این عزیزان و به جامعه رسانه ای کشور تسلیت عرض می کنم.

رحیمی ادامه داد: امیدوارم دستگاههای مسئول بیشتر مراقبت و توجه کنند تا از تکرار چنین حوادثی جلوگیری شود.

رئیس پلیس پایتخت در ادامه به هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: شعار این هفته پیشگیری ، نقش رسانه در پیشگیری و نقش خانواده در پیشگیری است و ما نیز تمام توان خود را برای مقابله با این پدیده شوم به کار گرفته ایم. به طوری که هفته گذشته فرماندهی انتظامی تهران بزرگ به عنوان رتبه برتر در کشف مواد مخدر و برخورد با قاچاقچیان شناخته شد.

وی با بیان این که در اجرای مرحله ۱۲ طرح ظفر ۲ هزار و ۴۳۱ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شد، گفت: ۵۰۰ کیلوگرم از این مواد از خرده فروشان کشف شده و این یعنی برای گرم به گرم آن زحمت کشیده شده است و مابقی این مواد نیز از ۴ باند کشف شد.

رحیمی با بیان این که ۶۳ قاچاقچی عمده مواد مخدر در اجرای این طرح دستگیر شدند گفت: یکی از دغدغه های ما فروش مواد مخدر در فضای مجازی بود که در همین راستا ۴۳ تارنما که اقدام به ترویج مصرف و فروش مواد مخدر کرده بودند شناسایی شده و ۲۳ نفر نیز دستگیر شدند همچنین ۱۶ کیلوگرم مواد مخدر نیز از این افراد کشف شد.

رحیمی با بیان این که ۷ مرکز فروش مواد مخدر پلمپ شد، ادامه داد: پلیس با چنین مواردی قاطعانه برخورد خواهد کرد و ما امیدواریم که نسبت به رفع پلمپ این مراکز اقدام نشود.

رئیس پلیس پایتخت با بیان این که ۲ هزار و ۱۰۸ معتاد متجاهر در این طرح جمع آوری شدند، افزود: افراد جمع آوری شده به مراکز بازپروری و ترک اعتیاد منتقل خواهند شد همچنین ۳۲ دستگاه خودرو و موتور سیکلت نیز از قاچاقچیان توقیف شد.

رحیمی درباره آمار کشفیات ۳ ماهه امسال و مقایسه آن با مدت مشابه سال قبل نیز گفت: در بهار امسال ۶ تُن و ۵۰۸ کیلوگرم مواد مخدر کشف شده که تقریبا مشابه سال گذشته است، اما در دستگیری عوامل مرتبط با قاچاقچیان و سواداگران مرگ رشد ۲۴ درصدی داشتیم. رحیمی درباره افزایش قیمت مواد مخدر نیز گفت: در سال جاری افزایش قیمت مواد مخدر نداشتیم.

وی درباره کشف مواد جدید نیز اظهار کرد: تاکنون مواد مخدر جدیدی اعلام نشده اما بعضا مواد مخدر گُل و روان گردان ها تحت عناوین متفاوتی به فروش می رسد.

ارسال نظر