زمان مطالعه: 3 دقیقه

آدم ربایی خیالی در آق قلا جنجال به پا کرد

وقتی خبر ربوده شدن یک کودک در روستایی در استان گلستان پیچید، عده ای از اهالی شروع به تعقیب مظنونان کرده و دقایقی بعد درگیری هولناکی رخ داد غافل از اینکه کودک ربایی در کار نبود و این خبر یک شایعه بوده است.
01 تیر 1400
شناسه : 76441
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/76441
506+
بالا
وقتی خبر ربوده شدن یک کودک در روستایی در استان گلستان پیچید، عده ای از اهالی شروع به تعقیب مظنونان کرده و دقایقی بعد درگیری هولناکی رخ داد غافل از اینکه کودک ربایی در کار نبود و این خبر یک شایعه بوده است.

حادثه 24 - وقتی خبر ربوده شدن یک کودک در روستایی در استان گلستان پیچید، عده ای از اهالی شروع به تعقیب مظنونان کرده و دقایقی بعد درگیری هولناکی رخ داد غافل از اینکه کودک ربایی در کار نبود و این خبر یک شایعه بوده است.

چند روز پیش توقف یک خودروی پراید با 2سرنشین در یکی از محله های خلوت روستایی در حوالی شهرستان آق قلا در استان گلستان، ظن برخی از مردم روستا را برانگیخت. سرنشینان پراید غریبه بودند و توقف مشکوکشان در روستا باعث شد که عده ای از اهالی به آنها مظنون شوند. آنها که چند ماه پیش خبر ربوده شدن یک پسربچه خردسال در یکی از روستاهای اطراف را توسط سرنشینان یک خودروی سواری شنیده بودند، با این تصور که سرنشینان پراید نیز قصد آدم ربایی دارند، به سمت آن رفتند اما راننده پراید با دیدن جمعیت ترسید، ماشین را روشن کرد و به همراه فرد دیگری که همراهش بود با سرعت اقدام به فرار کرد.

فرار سرنشینان پراید شایعه کودک ربایی در روستا را سر زبان ها انداخت. عده ای مدعی شدند که آنها اقدام به ربودن کودکی کرده و پا به فرار گذاشته اند و به همین دلیل برخی از اهالی سوار خودروهایشان شدند و شروع به تعقیب پراید مرموز کردند.

دقایقی بعد، سرنشینان پراید بی آنکه بدانند عده ای در تعقیب شان هستند وارد روستایشان در حوالی شهرستان گنبد شدند. راننده مقابل خانه یکی از اقوامش پارک کرد و قصد رفتن به آنجا را داشتند که در همین هنگام تعقیب کنندگان سر رسیدند و درگیری هولناکی رخ داد.

اقوام راننده پراید با دیدن این درگیری و برای کمک به او وارد زد و خورد شدند و این درگیری بالا گرفت. همان موقع بود که گزارشی به پلیس مخابره شد مبنی بر اینکه عده ای عاملان یک کودک ربایی را دستگیر کرده و با آنها درگیر شده اند. به دنبال این گزارش تیم های پلیس راهی محل حادثه شدند و این در حالی بود که درگیری همچنان ادامه دارد.

سرهنگ رضا رضی، معاون اجتماعی پلیس استان گلستان گفت: بدنبال اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر یک فقره کودک ربایی، ماموران انتظامی راهی محل حادثه شدند. با توجه به حساسیت موضوع و ازدحام جمعیت، ماموران موفق شدند ضمن رعایت قانون بکارگیری سلاح و شلیک چند تیر هوایی، به درگیری پایان داده و 5 نفر از عوامل اصلی نزاع و درگیری را نیز دستگیر کنند.

وی ادامه داد: در بررسی ها مشخص شد که خبر آدم ربایی کذب بوده وعده ای شایعه آدم ربایی را در روستا پخش کردند که بدنبال آن تعدادی از اهالی اقدام به تعقیب خودروی پراید کرده و زمانیکه راننده قصد رفتن به منزل اقوامش را داشت، با او و اقوامش درگیر شده و خودروی پراید را تخریب کرده بودند.

به گفته سرهنگ رضی، در این خصوص پرونده ای تشکیل و در دست بررسی و اقدام است اما آنچه اهمیت بیشتری دارد اینکه مردم باید دقت کنند که در انتشار چنین اخباری نباید شتابزده عمل کنند تا باعث چنین اتفاقاتی نشوند.

ارسال نظر