زمان مطالعه: 2 دقیقه

کلاهبرداری 3600 میلیاردی با تاسیس 4 شرکت صوری

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ از کشف 3600 میلیارد ریال کلاهبرداری و دستگیری 4 موسس شرکت صوری در تهران خبر داد.
24 خرداد 1400
شناسه : 76217
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/76217
196+
بالا
جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ از کشف 3600 میلیارد ریال کلاهبرداری و دستگیری 4 موسس شرکت صوری در تهران خبر داد.

حادثه 24 - جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ از کشف 3600 میلیارد ریال کلاهبرداری و دستگیری 4 موسس شرکت صوری در تهران خبر داد.

سردار  حمید هداوند اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ پس از انجام اقدامات تخصصی، موفق به کشف 4 فقره تسهیلات بانکی شدند.

وی افزود: طی بررسی های اولیه مشخص شد، 4 موسس  شرکت وارداتی با ثبت شرکت و ارائه اساسنامه شرکت به بانک ها با ادعای وارد کردن کالاهای ضروری، 12 میلیون یورو به قیمت ارز دولتی از بانک های خصوصی و دولتی دریافت کرده اند.

جانشین  فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه متهمان تاکنون هیچ اسنادی مبنی بر وارد کردن کالاهای مورد نظر ارائه نداده اند، ادامه داد: طی استعلامات به عمل آمده، سامانه گمرک بیانگر استفاده از ارزهای تخصیصی در واردات نبوده و در سامانه بانک مرکزی نیز رفع تعهد ارزی صورت نگرفته است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه در تکمیل تحقیقات پلیسی مشخص شد متهمان ارزهای دولتی را به نرخ آزاد فروخته اند، خاطر نشان کرد: با اشراف اطلاعاتی پلیس تهران مخفیگاه متهمان در مناطق مختلف تهران شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضائی در عملیات های مستقل و هماهنگ هر 4 متهم دستگیر شدند.

وی اظهار کرد: برابر اعلام کارشناسان، ارزش ارزهایی که متهمان به منظور استفاده در واردات کالا دریافت کرده و مرتکب کلاهبرداری شده اند، به نرخ روز 3600 میلیارد ریال برآورد شده است.

سردار هداوند با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی افزود: پلیس با تلاش شبانه روزی و اشراف اطلاعاتی، اجازه بی نظمی و ایجاد اخلال در نظام اقتصادی را نخواهد داد.

ارسال نظر