زمان مطالعه: 2 دقیقه

کشف سر انسان روی علمک گاز در تهران + عکس

پیدا شدن سر انسان روی علمک گاز یک ساختمان مسکونی در تهران، ساکنان این ساختمان را به وحشت انداخت.
19 خرداد 1400
شناسه : 76078
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
http://hadese24.ir/news/76078
1590+
بالا
پیدا شدن سر انسان روی  علمک گاز یک ساختمان مسکونی در تهران، ساکنان این ساختمان را به وحشت انداخت.

حادثه 24 - پیدا شدن سر انسان روی  علمک گاز یک ساختمان مسکونی در تهران، ساکنان این ساختمان را به وحشت انداخت.

چند روز قبل زنی به همراه فرزندانش از خانه‌اشان در شمال‌غرب تهران خارج شد تا به خانه یکی از بستگانش برود. آنها اما به محض خروج از ساختمان با دیدن سر انسانی روی علمک ساختمان، به وحشت افتادند و زن جوان ماجرا را به پلیس اطلاع داد. طولی نکشید که ماموران در محل حاضر شدند و همزمان گزارش این حادثه به بازپرس جنایی تهران نیز اعلام شد. با دستور قاضی، سر کشف شده روی علمک گاز که به نظر می رسید متعلق به انسان است به پزشکی قانونی منتقل شد تا مشخص شود که آیا این سر متعلق به انسان است و اینکه چه مدتی از زمان مرگ می گذرد و این سر متعلق به چه کسی است؟

نظریه پزشکی قانونی

کارشناسان پزشکی قانونی با انجام تحقیقات اعلام کردند که سر متعلق به انسان و یک مرد است که 30 سال قبل فوت شده است. ظاهرا این سر داخل ظرفی مخصوص در یکی از آزمایشگاه های پزشکی تهران نگهداری می شده است و از آن برای انجام آزمایشات مختلف پزشکی استفاده می‌شده است.

وقتی نظریه پزشکی قانونی به تیم جنایی اعلام شد ماموران دریافتند که ماجرا ، جنایت نیست اما باید آزمایشگاه مورد نظر را پیدا می کردند. با انجام بررسی ها آزمایشگاه پزشکی که اقدام به نگه داشتن سر انسان می کرد شناسایی شد. بر اساس تحقیقات صورت گرفته از آزمایشگاه مشخص شد که این سر متعلق به فردی بوده که 30 سال قبل بر اثر بیماری فوت شده بود و با رضایت خانواده‌اش، سر وی برای انجام آزمایشات پزشکی در اختیار آزمایشگاه قرار گرفته و در همه این مدت داخل ظرفی خاص نگهداری می‌شد. اما پس از اتمام آزمایشات و با توجه به گذشت 30 سال، آنها سر انسان را در میان ضایعات و زباله های آزمایشگاه رها کرده بودند.

با مشخص شدن این موضوع هنوز یک سئوال بدون جواب باقی مانده بود. اینکه چطور سر انسان روی علمک گاز ساختمان مسکونی قرار داده شده بود. در ادامه تحقیقات مشخص شد که شوهر زنی که هنگام خروج با سر انسان روبه رو شده و موضوع را به پلیس اطلاع داده بود، یک روز قبل هنگام رفتن به محل کارش در کنار جوی آب و در میان زباله ها چشمش به سر انسان که رها شده بود افتاده و تصور کرده بود که مجسمه تزیینی است. به همین دلیل آن را برداشته و روی علمک گاز مقابل ساختمان خودشان گذاشته بود. راز این ماجرای عجیب خیلی زود با انجام تحقیقات پلیسی فاش و پرونده‌ای که در دادسرای جنایی تهران تشکیل شده بود مختومه شد.

ارسال نظر