زمان مطالعه: 12 دقیقه

حرف های جنجالی گل محمدی درباره پیشنهاد قطری‌ها، تحریم صدا و سیما و جدایی رادو

یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم پرسپولیس گفت: یک سال است که در برنامه‌ریزی اذیت شده‌ایم و به هر سازی که سازمان لیگ زده رقصیده‌ایم.
12 خرداد 1400
شناسه : 75866
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/75866
1433+
بالا
یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم پرسپولیس گفت: یک سال است که در برنامه‌ریزی اذیت شده‌ایم و به هر سازی که سازمان لیگ زده رقصیده‌ایم.

حادثه 24 - یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم پرسپولیس گفت: یک سال است که در برنامه‌ریزی اذیت شده‌ایم و به هر سازی که سازمان لیگ زده رقصیده‌ایم.

یحیی گل‌ محمدی در حاشیه تمرین تیم پرسپولیس گفت: تعطیلی یک هفته‌ای داشتیم و خیلی هم لازم بود. بعد از یکسال توانستیم بازیکنان را یک هفته تعطیل کنیم. آن هم اجباری بود و بخاطر بازی‌های تیم ملی بود. فشار زیادی را بازیکنان در این یکسال متحمل شدند و برنامه فشرده‌ای را پشت سر گذاشته بودند. هم بازی‌های فصل قبل، لیگ، جام حذفی، لیگ قهرمانان آسیا و اکنون سومین جلسه تمرین است که دنبال می‌کنیم و برنامه خوبی داریم که به شرایط مسابقات برگردیم. ان شاءالله خودمان را برای لیگ آماده کنیم.

وی در مورد مشکلات مالی باشگاه پرسپولیس و پرونده‌های خارجی که وجود دارد، اظهار داشت: ما دوست داریم تمام تمرکزمان روی مسابقات و تمرینات باشد اما این مسائل بازیکنان، مربیان و همه ما را آزار می‌دهد این مشکلات قبلاً بوده، الان هم هست و بیشتر هم شده هم از نظر مبلغ و هم از نظر تعداد پرونده‌ها؛ این مسائل فشار مستقیمی روی تیم وارد می‌کند. خیلی از این مشکلات را بازیکنان در ماه‌های قبل تحمل کرده بودند و پول نگرفته بودند تا باشگاه بدهی‌هایش را بدهد. خیلی از خودگذشتگی داشتند و فشار زیادی را تحمل کردند تا مشکلات باشگاه مرتفع شود. باید از آنها تشکر کرد که این مشکلات را متحمل شدند. اما هر چیزی حد و حدودی دارد و بازیکنان هم ظرفیتی دارند. به خصوص آنکه در آخر فصل هستیم هم حساسیت و هم فشار بازی‌ها بیشتر شده است باید یک فکر اساسی برای حل این مشکلات داشته باشیم.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه چند بازیکن این تیم پیشنهادهایی از باشگاه‌های خارجی به ویژه باشگاه‌های قطری دارند، گفت: ما باید یک برنامه خوب داشته باشیم تا فصل بعد هم بتوانیم یک تیم خوب را مهیا کنیم. لیگ قهرمانان آسیا شوخی‌بردار نیست. حساسیت و سختی کار مسابقات آسیایی بیشتر از مسابقات دیگر است و باید با تیمی کامل و آماده به میدان برویم تا بتوانیم انتظارات را برآورده کنیم. از همین الان باید به فکر آن بازی‌ها باشیم و برنامه داشته باشیم.

گل‌محمدی خاطرنشان کرد:‌ با بازیکنان برای تمدید قرارداد هم صحبت‌ کرده‌ایم و هم به آنها نامه زده‌ایم؛ صحبت‌های خوبی انجام شده و خیلی از این بازیکنان دوست دارند در تیم حضور داشته باشند اما آنها هم مشکلاتی دارند که باید رفع شود و باید بین بازیکن و باشگاه تعامل باشد تا تیم خوبی را راهی مسابقات کنیم. هرچند کار دشواری است زیرا همه این بازیکنان باکیفیت و خوب هستند و تیم‌های زیادی از داخل و خارج از ایران خواهان آنها هستند. پیشنهادهای خوبی در جلسات داشته‌ایم تا این همکاری‌ها ادامه داشته باشد.

وی در مورد برگزاری سوپرجام و مسابقه با تراکتور تبریز در تاریخ ۳۰ خرداد گفت: یک سال است که در برنامه‌ریزی اذیت شده‌ایم و به هر سازی که سازمان لیگ زده رقصیده‌ایم. مسابقات پرفشاری انجام داده‌ایم هر برنامه‌ریزی که آنها داشته‌اند انجام داده‌ایم. در باتلاق نساجی بازی کرده‌ایم. اکنون انتظار داریم مسابقات برقرار باشد و برابری وجود داشته باشد. نمی‌خواهیم در لیگ همیشه همه چیز به نفع ما باشد اما نباید مسائل هم همیشه به ضرر ما باشد. پرسپولیس ۵-۶ بازیکن ملی پوش دارد و بعد برای ما ۳۰ خرداد برای ما بازی گذاشتند در حالیکه تیم دیگر ۳۱ خرداد بازی دارد. ملی‌پوشان خیلی زود به ما برسند ۲۶ خرداد است. آنها خسته و کوفته به تمرینات ما اضافه می‌شوند. اما تیم‌های دیگر بازیکنانش یک هفته استراحت کرده‌اند. بازیکنان ما بعد از تعطیلی مسابقات در تمرین تیم ملی حضور داشته‌اند و فشار زیادی را تحمل می‌کنند.

سرمربی پرسپولیس اظهار داشت: آیا آنها استراحت نمی‌خواهند، اصلاً نمی‌گویم استراحت، آنها نباید با ما تمرین داشته باشند؟ چرا همیشه تیم‌ ما باید از تیم‌های دیگر زودتر بازی کند؟ نمی‌خواهم از کلماتی استفاده کنم تا جریمه شوم، جریمه کردن‌شان هم خوب است. ۱۰ میلیون، ۲۰ میلیون، ۷۵ میلیون و ۱۰۰ میلیون تومان جریمه می‌کنند. نمی‌دانم چطور حرف بزنیم که جریمه نشویم و حق‌مان را هم بگیریم.

 گل‌محمدی در مورد اینکه گفته می‌شود برخی نتایج داخل زمین رقم نمی‌خورد، عنوان کرد:‌ نمی‌خواهم ماهیت فوتبال و لیگ را زیر سؤال ببرم. ما همواره دنبال عدالت بوده‌ایم، ما می‌گوییم مسابقات و داوری‌ها عادلانه باشد. همه چیز عادلانه باشد دنبال داستان نبوده‌ایم. همواره به هواداران و فوتبال احترام گذاشته‌ایم. به برنامه‌ریزی مسابقات هم احترام گذاشته‌ایم اما باید عدالت برقرار باشد. چرا همیشه فشار روی تیم ما است. اگر اکنون حرفی بزنم برجسته می‌شود و داستان درست می‌کنند.

وی با اشاره به سهیل مهدی مدیر مسابقات سازمان لیگ عنوان کرد: روی سخن من با سهیل مهدی است. تو را به خدا در برنامه‌ریزی‌ها نگاه کنید که تیم‌های مدعی کدامیک زودتر و کدامیک دیرتر بازی کرده‌اند. در برنامه‌ریزی‌ها مساوات و عدالت برقرار باشد. شرایط ما و رقیب ما یکی باشد. این انتظار زیادی نیست. وقتی هم صحبت می‌کنیم دوستان می‌گویند فلانی شلوغش کرده اما  اینگونه نیست ما فقط به دنبال عدالت هستیم.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه از لیگ ستارگان قطر پیشنهاد داشته است، گفت: نمی‌خواهم زیاد در مورد این مسئله حرف بزنم. پیشنهادی بود که در هر صورت با توجه به شرایط حساس تیم و مسابقاتی که داشتیم از آنها تشکر کردم و جوابم منفی بود.

گل‌محمدی در مورد اینکه می‌تواند از پرسپولیس جدا شود و به قطر برود، عنوان کرد: زیاد راجع‌به آن حرف نزنیم بهتر است، بماند.

وی در مورد وضعیت رادوشوویچ دروازه‌بان ناراضی پرسپولیس خاطرنشان کرد: او دیروز و پریروز اجازه داشت در تمرینات حضور نداشته باشد اما امروز باید می‌آمد. ما پیگیر قضیه هم هستیم اکنون یک دروازه‌بان جوان از بیرون آمده و با ما تمرین می‌کند. مشکلات هست و باید در داخل باشگاه حل شود. رادوشوویچ دروازه‌بان خوب و مهره مهمی برای ما است. او باید برگردد و با تیم تمرین کند. باید این مشکلات حل شود. من به سمیعی هم گفته‌ام که این مشکلات را داریم و با او صحبت می‌کنم تا زودتر برگردد.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه صداوسیما را تحریم کرده است، اظهار داشت: من خودم با صداوسیما مشکلی ندارم. آنها دوستان قابل احترامی هستند و زحمت زیادی هم برای ساخت برنامه می‌کشند. مشکلی با این قضیه و صداوسیما ندارم ما با چند برنامه خاص که شمشیر را از رو برای ما بسته‌اند مشکل داریم. شب‌های فوتبالی، فوتبال برتر و برنامه شبکه پنج که اسمش را نمی‌دانم. با این برنامه‌ها مشکل داریم اما با سایر دوستان هیچ مشکل خاصی نداریم احترام‌ها سر جای خودش هست و هر وقت هم تشریف آوردند در خدمت‌شان بوده‌ایم.

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران در مورد بازی‌های تیم ملی ایران در مقدماتی جام جهانی در بحرین عنوان کرد: تیم خوبی داریم. دست‌مان پر است و می‌توان تاکتیک‌ها و سیستم‌های مختلفی داشته باشیم تنها نگرانی که در مورد تیم ملی دارم این است که بازی تدارکاتی نداشتیم و تیم ملی از این نظر عقب است. خوشبختانه بازی اول ما با هنگ‌کنگ است و این مسابقه می‌تواند بازی تدارکاتی باشد تا از آن خوب استفاده کنیم اما نمی‌دانم تیم ملی چرا بدون بازی تدارکاتی به بحرین رفت این برای من جای سؤال دارد. امیدوارم تیم ملی با اسکوچیچ از این مرحله صعود کند زیرا صعود و موفقیت تیم ملی برای ما فوتبالی‌ها و همه کسانی که کنار فوتبال هستیم خوب است.

ارسال نظر